Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Vila uvnitř i venku v čistém betonu

Vila uvnitř i venku v čistém betonu

Beton v exteriéru, ale i v interiéru. Umíte si to představit? Přesně takto vypadá dům, který stojí v zalesněné rezidenční čtvrti na okraji národního parku Utrechtse Heuvelrug. Jak se architekti poprali s tím, aby dům z betonu nevypadal chladně, ale naopak – bydlení v něm bylo příjemné?

Architekti z Bedaux de Brouwer Architects dostali od majitele jasný požadavek. Měli za úkol navrhnout dům s domácí kanceláří pro majitele domu a jejich děti. Cílem bylo vytvořit prostorný a světlý dům s výhledem na okolní přírodu a samozřejmě i dostatek soukromí.

Pohledový beton v celém domě

Vila je uvnitř i venku plná betonu, což není zrovna běžná konstrukční metoda v Nizozemsku. Z ulice vede cestou podél uzavřené fasády k předním dveřím betonový běžec. V zadní části domu se rozléhá krajina s velkým panoramatickým výhledem.  Vybudováním ložnic, koupelen a kanceláře je dům vyhovující potřebám všech členů rodiny. I vnímání okolní přírody je z každé místnosti tohoto domu odlišné. Z ložnice a koupelny je výhledová výška stejná jako úroveň přízemí (to znamená, že jsou okna ve stejné výšce jako půda venku). Naopak – z obývacího pokoje je výhled na okolní lesy a vřesoviště. Neupravený beton dodává domu čistý vzhled, který kontrastuje s elegancí okenních rámů, žaluzií a interiéru.

Minimalistický interiér

Celý interiér je zařízen poměrně minimalisticky. Není v něm nic navíc, přesto na nás působí útulně a příjemně. V obývacím prostoru na první pohled zaujme velká černá pohovka, kterou ozvláštňují bílé proužky. A není to jediné místo, kam se můžete posadit.  Kuchyně je v kombinaci betonu a teple působícího dřeva něčím, co nás nutí, cítit se v prostoru „jako doma“.

Zdroj: www.bedauxdebrouwer.nl

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

BYDLENÍ MEZI ÚHLY

Horský byt v Jizerkách II.

Dětský pokoj pro malou slečnu

Moderní mezonetový byt

Irkutské zahrady

CHATA U LIPNA

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Renovace komínů pomocí unikátní omítky Izonil

Rady do malé zahrady

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Co (ne)odradí slimáky

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock