Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Moderní dům otevřený do krajiny

Moderní dům otevřený do krajiny

Mezi Bolzanem a Veronou se nachází půvabné město Trento, které bylo před lety vyhlášeno městem s nejzdravějším životním prostředím v Itálii. Není proto divu, že na jednom z jeho svahů vyrostl dům, který má Trento jako na dlani a k tomu svým obyvatelům poskytuje moderní a svěží domov.

Moderní dům, který se otevírá do kouzelné italské krajiny, zaujímá plochu o velikosti 300 m2. Vznikl pod taktovkou architektů ze Studia Raro, které rovněž sídlí v severoitalském Trentu. Nový dům tyčící se na svahu nabízí výhled na město. Skrytý pod betonovým pláštěm stojí na pomezí obytné městské zóny s rodinnými domy a zemědělské oblasti s lesy. Svou jednoduchostí a abstraktním vzhledem příjemně zapadá do zdejšího prostředí.

Betonový dům plný výhledů

Dům se skládá ze dvou betonových forem, které komunikují s blízko vysázenými stromy. Zajímavým způsobem odkazují také na nedaleké pohoří. Architektura a příroda tak společně vytvářejí zajímavý koncept. Pozemek kolem domu byl rozdělen do dvou částí. Zatímco nahoře se tak nachází soukromá zahrada, pod ní je otevřenější zelená plocha. Poněkud chladný dojem z betonového domu zjemňuje a prohřívá velkorysé prosklení, které podporuje dialog interiéru s všeobjímající krajinou. Právě výhledy do okolí jsou tak největší ozdobou tohoto bydlení.

Striktní minimalistický styl

Důraz na použité materiály je patrný zevnitř i zvenku. Díky striktně použitému minimalistickému stylu mohou plně vyniknout jednotlivé materiály, tvary a barvy. Interiér je dostatečně vzdušný a světlý. Zajímavým prvkem je i vnitřní zahradní patio, kolem kterého se rozvíjí obytný prostor. Také to zdůrazňuje potřebu neustálého dialogu interiéru s venkovní krajinou. K dokonalosti pak nechybí ani velkorysý bazén, který zdůrazňuje minimalistický styl použitý v celém objektu.

V severoitalském Trentu tak vzniklo působivé bydlení, jež zaujme jak úzkým propojením s přírodou, tak důrazem na jednoduchost.

Foto: Gustav Willeit
Zdroj: raro.tv

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Elegantní lakovaná kuchyňská linka

Dům s duší

Chytrá kuchyně i celá domácnost

ZLATÁ KUCHYNĚ SYKORA

Pasivní Vila dům ve svahu Podolanka

Vzorový byt Zlatá stoka

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Slané vafle s parmazánem a čerstvou petrželkou

Hnědá barva v interiéru

Rady do malé zahrady

Luxusní maringotka

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock