Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Moderní dům otevřený do krajiny

Moderní dům otevřený do krajiny

Mezi Bolzanem a Veronou se nachází půvabné město Trento, které bylo před lety vyhlášeno městem s nejzdravějším životním prostředím v Itálii. Není proto divu, že na jednom z jeho svahů vyrostl dům, který má Trento jako na dlani a k tomu svým obyvatelům poskytuje moderní a svěží domov.

Moderní dům, který se otevírá do kouzelné italské krajiny, zaujímá plochu o velikosti 300 m2. Vznikl pod taktovkou architektů ze Studia Raro, které rovněž sídlí v severoitalském Trentu. Nový dům tyčící se na svahu nabízí výhled na město. Skrytý pod betonovým pláštěm stojí na pomezí obytné městské zóny s rodinnými domy a zemědělské oblasti s lesy. Svou jednoduchostí a abstraktním vzhledem příjemně zapadá do zdejšího prostředí.

Betonový dům plný výhledů

Dům se skládá ze dvou betonových forem, které komunikují s blízko vysázenými stromy. Zajímavým způsobem odkazují také na nedaleké pohoří. Architektura a příroda tak společně vytvářejí zajímavý koncept. Pozemek kolem domu byl rozdělen do dvou částí. Zatímco nahoře se tak nachází soukromá zahrada, pod ní je otevřenější zelená plocha. Poněkud chladný dojem z betonového domu zjemňuje a prohřívá velkorysé prosklení, které podporuje dialog interiéru s všeobjímající krajinou. Právě výhledy do okolí jsou tak největší ozdobou tohoto bydlení.

Striktní minimalistický styl

Důraz na použité materiály je patrný zevnitř i zvenku. Díky striktně použitému minimalistickému stylu mohou plně vyniknout jednotlivé materiály, tvary a barvy. Interiér je dostatečně vzdušný a světlý. Zajímavým prvkem je i vnitřní zahradní patio, kolem kterého se rozvíjí obytný prostor. Také to zdůrazňuje potřebu neustálého dialogu interiéru s venkovní krajinou. K dokonalosti pak nechybí ani velkorysý bazén, který zdůrazňuje minimalistický styl použitý v celém objektu.

V severoitalském Trentu tak vzniklo působivé bydlení, jež zaujme jak úzkým propojením s přírodou, tak důrazem na jednoduchost.

Foto: Gustav Willeit
Zdroj: raro.tv

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

INTERIÉR S VYSOKÝM STROPEM

Aloisina Výšina - obývací pokoj

Zelená ložnice

Moderní vila s panenským výhledem

Honsova Vila

Apartmán Špindlerův Mlýn

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Vyvýšené záhony ocení i milovníci okrasných rostlin

Vybíráme dlažbu na terasu

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Přírodní koupací jezírko – kouzelný biotop bez chemie

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock