Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Jednoduchá a vizuálně čistá brutalistická stavba

Jednoduchá a vizuálně čistá brutalistická stavba

Dechberoucí krajina italského Vezzana se stala místem jako stvořeným pro stavbu netradičního bydlení brutalistického stylu. Architektura drsného betonu vizuálně navazuje na dramaticky vyhlížející horské vrcholy, v nižších úrovních zahalené do svěží zeleně.

Intervence v prestižním scénickém a environmentálním kontextu mají za cíl respektovat a zabránit narušení vzácné kvality těchto míst, a jsou proto velmi pečlivě kalibrovány, aby se zabránilo jakémukoli drsnému vizuálnímu dopadu. Realizovaný architektonický styl i použití konkrétních materiálů usilují o vytvoření moderního a elegantního řešení, které se harmonicky vkládá do okolního přírodního kontextu. Mezi horami tak vyrostl dům důmyslně vsazený do terénu, který svou velikostí a vzhledem rozhodně nehodlá konkurovat okolní krajině. Zčásti ponořený do země vnímá se vší pokorou převahu přírody a ukazuje, že i drsné povrchy a strohé tvary mohou být přitažlivé.

Beton, dřevo a záplava zeleně

Osobitý dům poskytuje svým obyvatelům plochu o velikosti 230 m2. Vznikl podle návrhu architektů z italského Studia Raro. Dva vnějším schodištěm rozdělené objekty uvádí přístupová cesta z kamenů a zahrada plynule přecházející do divoké krajiny. Charakter tohoto působivého domu spoludotváří v případě fasády přírodní modřínové dřevo a také praktická a estetická zelená střecha. Významným prvkem je také pohledový beton, který byl použit ve vztahu k exponované skalní stěně.

Jednoduchá a vizuálně čistá brutalistická stavba

Bydlení jako reakce na okolní krajinu

Přísný a poněkud strohý vzhled exteriéru dává tušit podobné ražení interiéru. Velké otevřené prostory jsou plné teplého dřeva a chladivého betonu. Velkými prosklenými plochami se dovnitř dostává velké množství přirozeného světla a krásné obrazy přírody představují unikátní dekoraci interiéru. Jednotlivé prostory v domě na sebe plynule navazují a interiér tak nabývá příjemně vzdušného dojmu. Šedé a světle hnědé odstíny doplňuje něžná modř. Velkou roli zde hraje také geometrie a několik průhledů, které zajímavě odrážejí světlo proudící do interiéru.

Čarokrásná krajina italského Vezzana se tak stala působivým prostředím pro vytvoření netradiční architektury, která umí být chladná a hřejivá zároveň. Utopená v záplavě zeleně a střežená majestátními vrcholky hor představuje dokonalé útočiště uprostřed divoké i vstřícné krajiny.

Zdroj: www.raro.tv

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Dětský pokoj, Kravaře-Kouty

Kuchyň EGGERSMANN - nano povrch

RD v Říčanech II

Malá, ale šikovná toaleta

Pokoj pro skejťáka

Kuchyně se skříní na whisky

Sledujte nás

Nejčtenější články

Na střeše bytovky vyrostl minimalistický dům ze dřeva

Vysněný dům na venkově

Luxusní maringotka

Nový domov v eklektickém stylu s nádechem Skandinávie

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Dokonalý domov na horách spojující masivní dřevo, kámen a sklo

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock