Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Jednoduchá a vizuálně čistá brutalistická stavba

Jednoduchá a vizuálně čistá brutalistická stavba

Dechberoucí krajina italského Vezzana se stala místem jako stvořeným pro stavbu netradičního bydlení brutalistického stylu. Architektura drsného betonu vizuálně navazuje na dramaticky vyhlížející horské vrcholy, v nižších úrovních zahalené do svěží zeleně.

Intervence v prestižním scénickém a environmentálním kontextu mají za cíl respektovat a zabránit narušení vzácné kvality těchto míst, a jsou proto velmi pečlivě kalibrovány, aby se zabránilo jakémukoli drsnému vizuálnímu dopadu. Realizovaný architektonický styl i použití konkrétních materiálů usilují o vytvoření moderního a elegantního řešení, které se harmonicky vkládá do okolního přírodního kontextu. Mezi horami tak vyrostl dům důmyslně vsazený do terénu, který svou velikostí a vzhledem rozhodně nehodlá konkurovat okolní krajině. Zčásti ponořený do země vnímá se vší pokorou převahu přírody a ukazuje, že i drsné povrchy a strohé tvary mohou být přitažlivé.

Beton, dřevo a záplava zeleně

Osobitý dům poskytuje svým obyvatelům plochu o velikosti 230 m2. Vznikl podle návrhu architektů z italského Studia Raro. Dva vnějším schodištěm rozdělené objekty uvádí přístupová cesta z kamenů a zahrada plynule přecházející do divoké krajiny. Charakter tohoto působivého domu spoludotváří v případě fasády přírodní modřínové dřevo a také praktická a estetická zelená střecha. Významným prvkem je také pohledový beton, který byl použit ve vztahu k exponované skalní stěně.

Jednoduchá a vizuálně čistá brutalistická stavba

Bydlení jako reakce na okolní krajinu

Přísný a poněkud strohý vzhled exteriéru dává tušit podobné ražení interiéru. Velké otevřené prostory jsou plné teplého dřeva a chladivého betonu. Velkými prosklenými plochami se dovnitř dostává velké množství přirozeného světla a krásné obrazy přírody představují unikátní dekoraci interiéru. Jednotlivé prostory v domě na sebe plynule navazují a interiér tak nabývá příjemně vzdušného dojmu. Šedé a světle hnědé odstíny doplňuje něžná modř. Velkou roli zde hraje také geometrie a několik průhledů, které zajímavě odrážejí světlo proudící do interiéru.

Čarokrásná krajina italského Vezzana se tak stala působivým prostředím pro vytvoření netradiční architektury, která umí být chladná a hřejivá zároveň. Utopená v záplavě zeleně a střežená majestátními vrcholky hor představuje dokonalé útočiště uprostřed divoké i vstřícné krajiny.

Zdroj: www.raro.tv

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Rekonstrukce řadového rodinného domu

Fotografie pro roubenku Anita

Fotografie novostavby

Horský byt pod Ještědem

Foto pro chalupu u Břízek

TMAVÁ KUCHYNĚ SE DŘEVEM

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Mini koblihy

Hnědá barva v interiéru

Luxusní maringotka

Jak oddělit spaní v malé garsonce

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock