Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Dům s bazénem na pláži

Dům s bazénem na pláži

Rodinný dům sloužící k relaxaci s názvem Peconic house, zastoupený studiem Mapos, se nachází v americkém Hampton Bays. Tato oblast je hrdá na svoji minulost. Jedinečná a úchvatná krajina přitahovala umělce do této části Long Islandu během celého minulého století. A díla, jež zde vytvořili, odráží důležitou fázi výtvarného umění a architektury. Stejně tak výjimečný jako zdejší krajina, je výjimečný i dům, na který se dnes podíváme.

Dům, kde je zachována krajina

Majitelé, kteří si pozemek zakoupili, byli naprosto fascinování zdejší krajinou a stromy. Myšlenka na zachování kreativního a ekologického dědictví Hamptonu se stala základem koncepce výstavby. Rozhodlo se, že by budova měla splývat mezi bujnou vegetací. Peconic house se rozkládá na ploše 372 metrů čtverečních, dále na terase o výměře 186 metrů čtverečních. Rezidence s jedinečným výhledem na záliv je úhledně vpasována do okolního terénu. Střecha je osázena místními travinami, jež maskují lidský zásah při pohledu shora.

Použita byla široká škála materiálů

Terasa se spolu s bazénem rozprostírá směrem na západ. Celý komplex v sobě skrývá širokou paletu materiálů – jako je beton, nerezová ocel, dřevo a cedr tabebuia, které časem získá přirozenou patinu, a stane se tak přirozenou součástí krajiny. Pokud se budete chtít dostat do domu, musíte projít podél kamenné stěny vinoucí se lesem.

Obývací pokoj s panoramatickým zasklením otvírá pohled na širokou plochu zálivu. Interiér dotváří celkový estetický dojem z bytu za použití cedru a bílé dubové úpravy. Původní návrh řešení stírá hranice mezi domem a exteriérem. Upravená střecha přináší do okolní krajiny rostlinnou rozmanitost a její markýzy poskytují v ranních hodinách dostatek slunečního záření, oproti tomu v noci, přináší dostatek stínu.

Štítky: bazén rodinný dům
Zdroj: studiomapos.com

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Minimalistický kompletní interiér

Byt v horském stylu

Interiér SLB Piešťany

Spešov

Luxusní interiér v šedé barvě v kombinaci se dřevem

Koupelna na Mlýnku

Sledujte nás

Nejčtenější články

Vánoční inspirace a dekorace

Hnědá barva v interiéru

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Vánoční ozdoby ze sušeného ovoce

Perníková chaloupka

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock