Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Biopool neboli biologicky čištěný bazén

Biopool neboli biologicky čištěný bazén

Vlna s biotopickými jezírky dosáhla svého vrcholu. Majitelé větších i menších zahradních ploch se začínají poohlížet po lepším řešení, se kterým nebudou mít tolik práce, pokud jde o čištění vody. Vstříc jim přichází nový trend v oblasti relaxačních i estetických vodních prvků – biopool neboli biologicky čištěný bazén.

Bazén bez chemie

Biopool připomíná tvarem bazén, vlastnostmi vody přírodní jezero. Na rozdíl od klasických bazénů působí v zahradě velmi přirozeně. Jeho čistá a voňavá voda bez chemie navíc doslova svádí ke koupání. V biobazénu se totiž využívají šetrné, čisté a přírodní procesy, které spočívají v metodě opětovného zpracování vody určené ke koupání. Hlavní práci zde odvádí 24 hodin běžící biofilmový filtr, s nímž lze snadno dosáhnout přirozeně jemné a čisté vody, která nezapáchá a neškodí lidské pokožce. Proto, aby biofilmový filtr fungoval naplno, je zapotřebí jej v pravidelných intervalech vyplachovat. Na rozdíl od klasického jezírka zde flóra a fauna hrají pouze doplňkovou a spíše stabilizační roli.

Princip fungování biobazénu

Biobazény jsou vlastně uměle založené nádrže s cirkulující vodou bez přítoku, které fungují na principu biofilmového filtru, jenž ke své činnosti potřebuje jen minimum energie. Ten představuje zařízení s minerální nebo umělou náplní s velmi aktivním povrchem, na kterém dochází k nárůstu biofilmu a tím k vazbě živin. Biofilm nejčastěji obsahuje bakterie, řasy, houby, viry, jednobuněčné organismy a malé bezobratlé živočichy. Na povrchu biofiltru tak musí být pravidelně odstraňován. Činností mikroorganismů přichycených na povrchu substrátu v biofilmu se přitom živiny z protékající vody odebírají tak, aby obsah fosforu dosahoval nejlépe 0,010 mg/l.

Biopool neboli biologicky čištěný bazén

Péče o přírodní bazén

Ani přírodní bazén se neobejde bez pravidelné a důsledné péče. Buď ručně nebo pomocí robota je tak zapotřebí čistit dno i stěny koupací zóny. Pokud jsou v blízkosti vodní plochy rostliny, také ony si vyžadují pravidelnou péči. V případě obohacení půdy se však musí používat výhradně hnojiva bez obsahu fosforu. Speciální údržbu pak vyžaduje i samotný filtrační systém biobazénu. Jinak se voda v biobazénu nemusí vypouštět, stačí ji pravidelně doplňovat.

Opravdový komfort

Biobazén snoubící v sobě prvky klasického bazénu i jezírka hravě splní i náročnější přání svých majitelů, kteří vedle koupání zatouží i po masážích nebo pořádné vodní zábavě. Tradičně jednoduchou plochu biopoolu tak může oživit komfort zahrnující masážní trysky, protiproudy, přepadový kanálek nebo třeba i romantické podvodní osvětlení. Biobazén je zkrátka nakloněn hravosti i odpočinku, bez problémů tak na sebe v případě potřeby přebírá chytrá a populární zařízení typická pro klasické bazény. V horkých měsících tedy veškerý tento komfort fandí všem, kteří si chtějí užít plnohodnotnou dovolenou v Čechách – a to přímo na zahradě svého domu. Ta navíc nemusí končit spolu s letními prázdninami.  Biobazén je totiž možné i vyhřívat, a tím si prodloužit koupací sezónu. Ladem pak nemusí zůstat ani v zimě, kdy poslouží všem milovníkům saunování jako osvěžující ledová koupel.

Estetický vodní prvek

Kvality biobazénů nespočívají pouze v jejich zdravotní nezávadnosti a šetrném čištění, ale také v samotném vzhledu. V případě citlivého zasazení do zahrady se takový přírodní bazén rázem stává příjemnou celoroční ozdobou. Dodává zahradní architektuře na atraktivitě a přináší do ní zajímavý vodní prvek sloužící k zábavě i odpočinku.

Štítky: bazén
Biopool neboli biologicky čištěný bazén
Biopool neboli biologicky čištěný bazén
Biopool neboli biologicky čištěný bazén
Zdroj: www.flera.cz

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Kuchyně se skleněnou zástěnou Onyx

Interiér Praha-Klánovice

Z garáže kanceláře

Rekonstrukce přízemí domu

Provence mezi betonem a sklem

Dům na kopci

Sledujte nás

Nejčtenější články

Vyrobte si adventní věnec

Vánoční inspirace a dekorace

Dům LO ztělesňuje nomádského ducha svého majitele

Perníková chaloupka

Trendy adventních věnců pro rok 2018

Nový domov v eklektickém stylu s nádechem Skandinávie

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock