Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Biopool neboli biologicky čištěný bazén

Biopool neboli biologicky čištěný bazén

Vlna s biotopickými jezírky dosáhla svého vrcholu. Majitelé větších i menších zahradních ploch se začínají poohlížet po lepším řešení, se kterým nebudou mít tolik práce, pokud jde o čištění vody. Vstříc jim přichází nový trend v oblasti relaxačních i estetických vodních prvků – biopool neboli biologicky čištěný bazén.

Bazén bez chemie

Biopool připomíná tvarem bazén, vlastnostmi vody přírodní jezero. Na rozdíl od klasických bazénů působí v zahradě velmi přirozeně. Jeho čistá a voňavá voda bez chemie navíc doslova svádí ke koupání. V biobazénu se totiž využívají šetrné, čisté a přírodní procesy, které spočívají v metodě opětovného zpracování vody určené ke koupání. Hlavní práci zde odvádí 24 hodin běžící biofilmový filtr, s nímž lze snadno dosáhnout přirozeně jemné a čisté vody, která nezapáchá a neškodí lidské pokožce. Proto, aby biofilmový filtr fungoval naplno, je zapotřebí jej v pravidelných intervalech vyplachovat. Na rozdíl od klasického jezírka zde flóra a fauna hrají pouze doplňkovou a spíše stabilizační roli.

Princip fungování biobazénu

Biobazény jsou vlastně uměle založené nádrže s cirkulující vodou bez přítoku, které fungují na principu biofilmového filtru, jenž ke své činnosti potřebuje jen minimum energie. Ten představuje zařízení s minerální nebo umělou náplní s velmi aktivním povrchem, na kterém dochází k nárůstu biofilmu a tím k vazbě živin. Biofilm nejčastěji obsahuje bakterie, řasy, houby, viry, jednobuněčné organismy a malé bezobratlé živočichy. Na povrchu biofiltru tak musí být pravidelně odstraňován. Činností mikroorganismů přichycených na povrchu substrátu v biofilmu se přitom živiny z protékající vody odebírají tak, aby obsah fosforu dosahoval nejlépe 0,010 mg/l.

Biopool neboli biologicky čištěný bazén

Péče o přírodní bazén

Ani přírodní bazén se neobejde bez pravidelné a důsledné péče. Buď ručně nebo pomocí robota je tak zapotřebí čistit dno i stěny koupací zóny. Pokud jsou v blízkosti vodní plochy rostliny, také ony si vyžadují pravidelnou péči. V případě obohacení půdy se však musí používat výhradně hnojiva bez obsahu fosforu. Speciální údržbu pak vyžaduje i samotný filtrační systém biobazénu. Jinak se voda v biobazénu nemusí vypouštět, stačí ji pravidelně doplňovat.

Opravdový komfort

Biobazén snoubící v sobě prvky klasického bazénu i jezírka hravě splní i náročnější přání svých majitelů, kteří vedle koupání zatouží i po masážích nebo pořádné vodní zábavě. Tradičně jednoduchou plochu biopoolu tak může oživit komfort zahrnující masážní trysky, protiproudy, přepadový kanálek nebo třeba i romantické podvodní osvětlení. Biobazén je zkrátka nakloněn hravosti i odpočinku, bez problémů tak na sebe v případě potřeby přebírá chytrá a populární zařízení typická pro klasické bazény. V horkých měsících tedy veškerý tento komfort fandí všem, kteří si chtějí užít plnohodnotnou dovolenou v Čechách – a to přímo na zahradě svého domu. Ta navíc nemusí končit spolu s letními prázdninami.  Biobazén je totiž možné i vyhřívat, a tím si prodloužit koupací sezónu. Ladem pak nemusí zůstat ani v zimě, kdy poslouží všem milovníkům saunování jako osvěžující ledová koupel.

Estetický vodní prvek

Kvality biobazénů nespočívají pouze v jejich zdravotní nezávadnosti a šetrném čištění, ale také v samotném vzhledu. V případě citlivého zasazení do zahrady se takový přírodní bazén rázem stává příjemnou celoroční ozdobou. Dodává zahradní architektuře na atraktivitě a přináší do ní zajímavý vodní prvek sloužící k zábavě i odpočinku.

Štítky: bazén
Biopool neboli biologicky čištěný bazén
Biopool neboli biologicky čištěný bazén
Biopool neboli biologicky čištěný bazén
Zdroj: www.flera.cz

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Tiny house na zakázku

Moderný interiérový dizajn

Kuchyně do bytu

Kuchyně v moderním designu a černobílé kombinaci

Nástavba na rodinný dům

Malá Dřevostavba Easy 24

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Luxusní maringotka

Přírodní koupací jezírko – kouzelný biotop bez chemie

Jak vytápět nový dům od roku 2022?

Rady do malé zahrady

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock