Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Jaký bazén je právě teď in?

Jaký bazén je právě teď in?

Pokud chcete toto léto strávit v České republice, nic vám nebrání strávit osvěžující chvíle přímo na zahradě. Pořiďte si bazén a užijte si prázdniny u vody. Poradíme vám, jaké typy bazénů právě teď frčí.

Celá řada Čechů se i letos připravuje na dovolenou doma nebo na chalupě. Vodních radovánek se nevzdávají, a tak v našich zahradách jen málokdy chybí plnohodnotný vodní prvek. Není se tedy čemu divit, že byla Česká republika ještě před pandemií v počtu bazénů na třetím místě v Evropě, a to hned za Francií a Španělskem. Zájem o bazény je čím dál tím větší. Současná a stále nepříliš uspokojivá situace se tak stala výrazným podnětem pro ty, kteří o pořízení bazénu uvažují již delší dobu. Jaký bazén je ale ten pravý?

Zdravé koupání v příjemně teplé vodě

Než si bazén pořídíte, je zapotřebí zohlednit celou řadu faktorů. Pokud je například některý ze členů rodiny alergik, bude jasným předpokladem bazén bez chemie. Vsaďte například na inovativní úpravu vody Oxilife, která spočívá v kombinaci elektrolýzy s hydrolýzou. K účinné desinfekci vody tak dochází nejen prostřednictvím reakce slané vody, ale rovněž aktivním kyslíkem. Pokud chcete, abyste v bazénu měli příjemně teplou vodu bez ohledu na počasí, pořiďte si kvalitní tepelné čerpadlo. Při výběru se řiďte objemem vody v bazénu, podle kterého jsou čerpadla dimenzována.

Bazény ve svahu i s protiproudem

Výdobytky moderní doby už dnes umožňují, že vám bazén na zahradě nabídne obdobný komfort jako bazén u hotelu v některé z exotických destinací. Takové bazény přinášejí zážitek z opravdového plavání, které se neomezuje na malou vzdálenost či klidnou hladinu vody. I vy si tak můžete pořídit bazén s protiproudem, který vám do zahrady přinese zábavu i sportovní vyžití. Takový bazén vám totiž umožní takřka profesionální trénink včetně efektivního běhání proti proudu. Vše přitom závisí na docela jednoduchém zařízení, které z bazénu odebírá vodu prostřednictvím čerpadla a pak ji pod velkým tlakem pomocí speciálních trysek vhání zpět. Síla i směr proudu se přitom dá jednoduše regulovat. Vodních radovánek se nemusíte vzdávat ani v případě, že je váš pozemek ve svahu. Díky vysoce pokrokovým výrobním technologiím lze totiž bazén umístit i do svažitého terénu. Když se do země částečně zapustí, získá spolu s bezprostředním přírodním okolím neobyčejné kouzlo.

Jaký bazén je právě teď in?
Foto: Pexels

Bazén na dálkové ovládání

Koupání v příjemně teplé vodě si můžete zajistit dokonce ještě před odjezdem na chalupu. Postačí vám k tomu mobilní aplikace, kterou můžete docela jednoduše ovládat tepelné či filtrační čerpadlo, solničku nebo také osvětlení bazénu. Pokud se naopak potřebujete v horkých dnech spíše zchladit, mobilní aplikace funguje i naopak.

Bezpečný bazén pro děti i pro dospělé

Nezbytným doplňkem bazénu by mělo být estetické, praktické a především vysoce bezpečné zastřešení. Ochráníte tak jak své děti, tak i dospělé osvěžené nějakým tím letním koktejlem. Ideální zastřešení by mělo disponovat dětskou pojistkou. A také by mělo být co nejnižší, aby zbytečně nenarušovalo vzhled zahrady. Takové bazénové zastřešení oceníte i z toho důvodu, že vodu v bazénu ochrání před nečistotami. Navíc pomůže udržet vodu déle teplou, takže si koupací sezónu můžete prodloužit až do podzimních měsíců. Vedle klasického zastřešení bazénu si získává velkou oblibu i lamelové zakrytí, které působí velice estetickým dojmem.

Luxusní bazény pro náročné

Pokud si chcete vodní radovánky užít stejně luxusně jako na dovolené v zahraničí, vsaďte na luxusní keramické bazény, které vynikají nádhernými 3D povrchy, detailním zpracováním, snadnou montáží a dvacetiletou zárukou. Další zajímavou volbou pro náročné jsou vinylové bazény, které přicházejí s unikátní technologií spočívající v nanesení několika vrstev na formu bazénu, která zaručuje mimo jiné opravdu dlouhou životnost.

Štítky: bazén tipy a triky
Jaký bazén je právě teď in?
Foto: Pixabay

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

INTERIÉR S VYSOKÝM STROPEM

Aloisina Výšina - obývací pokoj

Zelená ložnice

Moderní vila s panenským výhledem

Honsova Vila

Apartmán Špindlerův Mlýn

Sledujte nás

Nejčtenější články

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Co (ne)odradí slimáky

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Vybíráme dlažbu na terasu

Vyvýšené záhony ocení i milovníci okrasných rostlin

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock