Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Originální dům s dřevěnou fasádou

Originální dům s dřevěnou fasádou

Tento originální a značně asymetrický dům nacházející se poblíž Varšavy vděčí svému vzniku náročným majitelům, kteří měli dost klasického bydlení a přáli si něco netradičního. To dalo vzniku tomuto luxusně vzhlížejícímu obydlí, které se dispozičně velmi odlišuje od domů, na které jsme zvyknuti. A čím je tak neobvyklé?

Asymetrická střecha

Tento dům nacházející se v Owczarnii, vesnici nedaleko Varšavy, do jisté míry vděčí za svůj vzhled majitelům, kteří si přáli něco neobvyklého vybočujícího se zajetých stereotypů. To dalo vzniku tomuto atypickému domu (o ploše 183 metrů čtverečních), kterému se říká bitevní loď, sarkofág nebo krystal - podle tvaru, který nám může připomínat. Celé náročné realizace se zúčastnilo architektonické studio Beczak. Při pohledu na dům z venku si můžeme všimnout hlavních rozdílů, které zde panují oproti klasickému bydlení. Jeho asymetrická střecha se skládá ze čtyř rovin různých svahů, které jsou pokryty grafitovými panely. Tyto panely směřují do severních a východních zdí, do jižních a západních stěn jsou zakomponovány dřevěné desky, které se spojují s dřevěnou terasou. Díky tomu nám vzniká dokonalá a neoddělitelná forma, při které na sebe materiál plynule navazuje.

Úložné prostory díky vysokým stropům

Díky tomu, že má dům střechu, která se úroveň po úrovni zvedá, je i strop domu místnost od místnosti jinak vysoký. Díky vysokému stropu nad dětským pokojem si architekti mohli dovolit vytvořit nad prostorem mezipatro sloužící jako úložný prostor, to samé platí i u koupelny. Při procházce chodbou vidíme asymetrické štíty střechy, které stoupají vzhůru a jsou podporovány stále vyššími nosníky. Střecha zasahuje svou výškou vrcholu nad nadzemní pokoje. Po namontování svého vrcholu pak rychle klesá a vytváří velmi bohaté interiéry, pokud jde o jejich strukturální rozmanitost. Tento sestup se zastavuje ve vzdálenějším rohu obývacího pokoje, kde je vystaven nejkrásnější střešní nosník.

Krb poskytující příjemnou atmosféru

Samostatný krb připojený k dlouhé trubce z nerezové oceli byl umístěn v nejnižším rohu domu v obývacím pokoji. Interiéry byly ponechány ve velmi surovém, industriálním, stavu a jejich povrchová úprava měla naplánovat použití stejných materiálů i do zbytku domu.

Jedním z hlavních kritérií při stavbě domu, byl přívod dostatečného slunečního světla do obývacího pokoje, kterého se dosáhlo díky velkému oknu. Po dispoziční stránce najdeme v přízemí obývací pokoj, jídelnu, kuchyň, kancelář, dětský pokoj a koupelnu. Patro slouží jako hlavní ložnice se svojí vlastní koupelnou a šatnou. Nutno dodat, že dům je opravdu prostorný.

Zdroj: beczak.pl

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

INTERIÉR S VYSOKÝM STROPEM

Aloisina Výšina - obývací pokoj

Zelená ložnice

Moderní vila s panenským výhledem

Honsova Vila

Apartmán Špindlerův Mlýn

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Vyvýšené záhony ocení i milovníci okrasných rostlin

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Vybíráme dlažbu na terasu

Přírodní koupací jezírko – kouzelný biotop bez chemie

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock