Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Ložnice - pět tipů pro příjemný zimní spánek

Ložnice - pět tipů pro příjemný zimní spánek

Každý z nás si zaslouží kvalitní spánek. Hlavně teď, v zimě, kdy nemá nikdo na vstávání náladu. Bohužel, práce nepočká a vstávat se musí, což pokud se zrovna dobře nevysíte není jednoduché. K dobrému spánku nám nestačí jen dobře vypadající ložnice, chce to dodržet ještě pár jednoduchých pravidel a ráno budete vyspaní do růžova. Jak na to?

1. Čerstvý vzduch je nutností

Ačkoliv je venku zima, větrat se musí. Nemusíte mít otevřené okno celý den v kuse a mrznout, také není nutností nonstop otevřená ventilačka na okně, kterou bude unikat teplo zbytečně ven, nehledě na průvan. Nejlepší možností, jak větrat v zimě, je větrat krátce (do deseti minut), ale intenzivně. Takže svetr na sebe, hezky otevřít okno naplno a po chvilce ho můžete zase zavřít. Další výhodou kromě přísunu čerstvého vzduchu, ve kterém se vám bude lépe spát, je to, že předejdete vzniku plísní, které umí na stěnách pořádně potrápit a zbavit se jich nemusí být vždy snadné.

2. Ložnice není sauna, takže nepřetápět

Díky zimě, která okolo vládne, máme nutkání topit více, než je ve skutečnosti třeba. Možná jste zvyklí spát ve 25 stupních, víte ale, že vám v ložnici stačí teplota v rozmezí mezi 16°C - 19°C? Dokonce platí pravidlo, které říká, že v obývacím pokoji by mělo být více teplo jen o nějaké 2 až 4 stupně. Pokud vám bude chladno, stačí se přikrýt a hezky se zahřát. Mnoho lidí je zvyknuto spát bez přikrývky, jelikož mají v ložnici dost horko i tak. Díky horku je v místnosti sucho, což je pro naše dýchání nepříjemné. Suchost vzduchu lze odlehčit s pomocí zvlhčovače vzduchu.

Ložnice - pět tipů pro příjemný zimní spánek

3. Kvalitní matrace i peřiny

Spánkem člověk stráví velkou část života, proto je postel věcí, na které by se nemělo šetřit. Zvláště pak záleží hlavně na výběru matrace, která by měla po ulehnutí kopírovat tvar vašeho těla tak, abyste se po ránu neprobudili rozlámaní. Pozornost by se měla věnovat i výběru peřin a povlečení. Přes léto je člověk rád za povlečení, které hlavně chladí, v zimě je lepší volit takové povlečení, které vás naopak bude zahřívat. Mezi takové patří například povlečení z mikroplyše nebo bavlny. Peřiny se vybírají podobně, na zimu teplejší a na léto o něco tenčí, stačit bude i deka.

4. Na jaké světlo si dát pozor?

Není světlo jako světlo, to platí i u osvětlení naší ložnice. V zimě je přirozeného světla málo, takže si ho musíme dodávat sami. V ložnici je lepší měkčí světlo, rozhodně žádné bílé světlo, to může působit rušivým dojmem, naopak žluté světlo má své kouzlo a atmosféru. Chybět by neměla malá lampička u postele. Když půjdete v noci například do kuchyně pro pití, nebudete muset rušit protějšek rozsvícením velkého osvětlení.​

Štítky: ložnice spánek
Zdroj: www.bydlo.cz/loznice

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

INTERIÉR S VYSOKÝM STROPEM

Aloisina Výšina - obývací pokoj

Zelená ložnice

Moderní vila s panenským výhledem

Honsova Vila

Apartmán Špindlerův Mlýn

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Vyvýšené záhony ocení i milovníci okrasných rostlin

Vybíráme dlažbu na terasu

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Přírodní koupací jezírko – kouzelný biotop bez chemie

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock