Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Co nepatří do ložnice?

Co nepatří do ložnice?

Babí léto nás ještě párkrát pohladí slunečními paprsky, než přijde podzim v celé své barevné kráse. Spolu s ním však dorazí i sychravé dny, ve kterých je nejlepší zalézt si do postele. Proto, abyste si nejen v chladnějším období užívali kvalitního odpočinku, je zapotřebí zbavit vaši ložnici pokud možno všech rušivých elementů.

Ložnice v duchu minimalismu

Naprosto ideálně zařízená ložnice je ta, ve které se nachází jen to nejnutnější. Vstříc jí tak vychází minimalistický styl, díky němuž získá příjemnou atmosféru, vzdušnost a řád. Právě v ložnici, v místnosti určené k odpočinku, totiž nepotřebujete nic víc než postel, noční stolky a případně i skříň. U veškerého zařízení je však třeba dbát na kvalitu a také na to, aby žádný z prvků nepůsobil příliš masivně. Kvalitní spánek vám tak zaručí jedině správná postel, která se neobejde bez kvalitního roštu a matrace. S tím pak souvisí i vhodně zvolené lůžkoviny. Praktické, ale také estetické noční stolky zase oceníte při odkládání knih, brýlí nebo krému na ruce. Pokud jde o umístění skříně v ložnici, obzvláště v tomto případě platí, že by neměla být masivní. Ideální tak je nějaká menší skříň, nejlépe však skříň vestavěná. Jestliže váš domov disponuje většími prostory, soustřeďte skříň raději do šatny. Vaše ložnice tak bude dýchat mnohem volněji a vy s ní.

Elektronika do ložnice nepatří

Klidný a opravdu kvalitní spánek si nerozumí především s elektronikou. Nedělejte tedy ze své ložnice pracovnu ani domácí kino. Mobilní telefon nechejte ve vedlejší místnosti a pořiďte si raději klasický budík. Místo počítače vsaďte na knihu. Po skoncování s elektronikou v místnosti určené výhradně odpočinku se vám bude usínat a snít daleko lépe. Všechny tyto technické vymoženosti totiž vyzařují modré světlo, které negativně ovlivňuje hladinu melatoninu, spánkového hormonu. S přítomností elektroniky v ložnici se tak s kvalitním a hlubokým spánkem můžete rozloučit. A platí to samozřejmě i pro televizi, která určitě nemá v této místnosti co dělat. Možná že vám sledování televize pomáhá usnout, na kvalitu spánku má ale negativní vliv.

Co nepatří do ložnice?

Ložnice není posilovna!

Zatímco si někdo z ložnice vytvořil pracovnu a další kino, jiný v ní dokonce i sportuje. Ložnice ale rozhodně není místnost určená ke cvičení. Má v ní naopak panovat atmosféra absolutního zklidnění – bez náznaku povinností či fyzické námahy. Pokud ovšem nejde o tu příjemnou… A tak z ložnice odstěhujte veškeré sportovní náčiní a užívejte si minimalismu.

Ložnice jako skladiště

Pokud si libujete v hromadění zdánlivě nezbytných věcí, využijte k jejich skladování raději jinou místnost nežli ložnici. Anebo je konečně proberte a s částí z nich se rozlučte. Nic totiž v domácnosti nekazí celkový dojem víc než přehršel zbytečností. Pamatujte tedy na to, že ložnice není skladiště. S umístěním věcí, které opravdu potřebujete a nemáte je kam dát, vám pomohou skříně a další úložné prostory rozumně rozčleněné do ostatních místností vašeho bytu či domu.

STOP zrcadlům, těžkým lustrům a nepořádku

Vedle již zmíněných věcí, které v ložnici nemají co dělat, je třeba uvést také zrcadla. Mohou totiž vyvolávat pocit, že člověk není v místnosti sám, a takový pocit mu na klidu rozhodně nepřidá. Z pocitového i praktického hlediska je také třeba vyvarovat se umístění jakýchkoliv příliš těžkých předmětů nad postel. Takový těžký lustr nad ní totiž zase může vyvolat obavu ze spadnutí. Rušivými elementy v ložnici se však mohou stát i příliš křiklavé barvy, extravagantní doplňky, nejednotný styl vybavení či výstavky suvenýrů coby lapačů prachu. A v neposlední řadě pak platí, že do ložnice určitě nepatří nepořádek...

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

BYDLENÍ MEZI ÚHLY

Horský byt v Jizerkách II.

Dětský pokoj pro malou slečnu

Moderní mezonetový byt

Irkutské zahrady

CHATA U LIPNA

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Co (ne)odradí slimáky

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Rady do malé zahrady

Renovace komínů pomocí unikátní omítky Izonil

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock