Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Jak oddělit spaní v malé garsonce

Jak oddělit spaní v malé garsonce

Boj o místo. Přesně takto lze charakterizovat zařizování každého malého bytu. O to horší je to s výběrem prostoru pro postel, která může zabrat i několik metrů čtverečních. I tak bychom ale měli dbát na to, aby byla místem, kde se budeme rádi vracet. A měla by být alespoň trochu mimo zbytek bytu. Jak tedy oddělit spaní v malé garsonce?

Kvalitní spánek je základ

Hodně z těch, kteří mají malý byt nebo jen garsonku se přestali snažit pořídit si samostatnou ložnici nebo alespoň kout na spaní. A proč? Řekli si, že jde o místo, kde jen spí, a proto není třeba dbát na přehnaný „luxus“. Na druhou stranu – víte, že průměrný člověk prospí zhruba jednu třetinu svého života? O to víc bychom měli dbát na to, jak kvalitně tuto část svého života strávíme. I když máme jen malý byt nebo garsonku, měl by být kvalitní kout na spaní naprostým základem.

Jak oddělit spaní v malé garsonce

Velká pohovka může být i v malém bytě. Večer pak stačí pouze sklopit lůžko umístěné ve skříni za pohovkou a odsunout a složit stůl vedle lůžka. Věci na polici není nutné dávat pryč, zůstává trvale ve vodorovné pozici.

Postel, ale i vlastní osvětlení

Postel patří k největším kusům nábytku, který v bytě máme. Alespoň co se zabrané plochy podlahy týče. Pokud navíc bydlíte s partnerem, musí být postel o to větší. Jestliže nejste větších proporcí, neměl by bát problém v posteli o rozměrech 160 x 200 cm. Kout na spaní pak můžete oddělit závěsem, knihovnou, paravánem, ale i dalšími způsoby, které vám zajistí pocit prostoru stvořenému čistě na spaní. A jak konkrétně v bytě oddělit prostor na spaní?

Sklápěcí a vyklápěcí systémy

Chcete ušetřit prostor ve svém bytě na maximum? V tom případě je pro vás vhodnou volbou postel s vyklápěcím systémem. Ráno jednoduše vstanete a postel vyklopíte nahoru na stěnu, kde ji připevníte bezpečnostními popruhy do schránky vypadající jako skříň. Večer to bude naopak – postel jednoduše sklopíte dolů. Při koupi takovéto postele dbejte na to, aby byla opravdu kvalitní. Během dne můžete mít místo postele v prostoru umístěno cokoliv jiného.

Jak oddělit spaní v malé garsonce

Volný prostor slouží přes den jako obývací pokoj, večer je tu ložnice.

Jak oddělit spaní v malé garsonce

Vestavěné patro

Vestavěné patro se hodí všude tam, kde jsou rozměry pokoje malé, avšak výška stropu je nadprůměrná. Díky tomu získáte samostatně oddělený prostor na spaní ve vestavěném patře, které by mělo být tak vysoko, abyste se na posteli alespoň posadili. Zdola by nemělo bránit tomu, abyste se pod něj mohli postavit. Minimální výška takového stropu je 320 cm a více.

Jak oddělit spaní v malé garsonce

Zasouvací dvojpostel

Zasouvací dvojpostel neušetří celý prostor jako například vyklápěcí postel, i tak ale jistou úsporu získáte. V plné velikosti má tato postel velikost klasické manželské postele, avšak po zasunutí jedné z polovin může ta druhá, která bude stále viditelná, sloužit klidně i jako pohovka. Díky speciálnímu kování navíc může druhá matrace bez problémů dosahovat stejné úrovně jako matrace první. Díky tomu získáte pocit, že spíte na normální posteli.

Jak oddělit spaní v malé garsonce

Rozkládací pohovka

Velmi častým řešením pro malé byty je rozkládací pohovka. Při výběru byste měli dát přednost těm, určeným pro každodenní spaní, dnes už je má nabídce každý lepší výrobce. Rozkládací pohovka pro každodenní spaní by měla mít pro dva min 160x193. Jde však o jeden z nejméně vhodných způsobů spaní. 

Pozor na postel, která nedýchá

Nikdy pod postel nedávejte věci, které se jinam nevejdou. To znamená žádné krabice, ale ani igelitové pytle či tašky. Stěny potřebují dýchat a tím, že byste tyto otvory „ucpaly“, by došlo k hromadění prachu, roztočů – tím pádem k méně kvalitnímu spánku.

Jak oddělit spaní v malé garsonce

Místnost je předělená posuvnými panely na ložnici a obývací pokoj.

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Rekonstrukce řadového rodinného domu

Fotografie pro roubenku Anita

Fotografie novostavby

Horský byt pod Ještědem

Foto pro chalupu u Břízek

TMAVÁ KUCHYNĚ SE DŘEVEM

Sledujte nás

Nejčtenější články

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Vyvýšené záhony ocení i milovníci okrasných rostlin

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Vybíráme dlažbu na terasu

Renovace komínů pomocí unikátní omítky Izonil

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock