Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Nádherná vila ukrytá v lesích

Nádherná vila ukrytá v lesích

Klid, soukromí, ale také všechny aspekty moderního života. Touha po bydlení v souznění s přírodou je čím dál větším trendem. Jedním z domů, které tomuto trendu dostávají, je tato vila zvaná Valley Villa, o jejíž stavbu se zasloužilo architektonické studio Arches. Čím je vila tak zvláštní, když byla nominována na několik architektonických cen?

Dům získal mnoho nominací

Tento nádherný dům o rozloze 415 metrů čtverečních se nachází v samotném centru staré doliny Raguva, poblíž města Vilnius. Dům v sobě skloubil bydlení, které je v harmonii s přírodou, aniž by to ovlivnilo standart moderního života. Samotný dům se nachází v přírodě, dříve se zde nacházely farmářské přístřešky s prostorem pro pastvu zvířat, tudíž je přímý styk s přírodou jistý. Stavba získala několik ocenění a nominací na ně, není divu – výstavba byla limitována mnohými předpisy a i po své designové stránce ukazuje, že jde o kvalitně odvedenou práci. Určitě bychom měli zmínit, že stavba získala hlavní cenu „Metry 1/5“ v Litevské architektonické soutěži Introspection 2015–2016. Dále byla nominována na Stavbu roku webu Archdaily, a jiné.

Dům v souladu s přírodou

V okolí domu se nachází stromy s vysokou hodnotou, proto je nebylo možno pokácet. Naopak se do projektu musely zakomponovat. Cílem architektů bylo postavit vilu do doliny a zároveň přitáhnout dovnitř domu dostatek světla. Toho se dosáhlo za pomoci mnoha prosklených ploch. Můžeme si všimnout, že svým vzhledem vyniká hlavně první patro, které je nejen zajímavě tvarově řešené, ale také obloženo borovicovým dřevem, které se bude postupem časů barevně měnit do patinova. Oproti tomu přízemí je poměrně nevýrazné, jelikož je obloženo tmavým břidlicovým obkladem, jež splývá s okolím. Celý dům je inspirován svahovými dřevěnicemi, které v minulosti patřily k hojně stavěným domům.

Nádherná vila ukrytá v lesích

Vila je obklopena terasou v několika úrovních

Zajímavým a originálním řešením využití venkovního prostoru je více teras, které z domu vychází a tvoří tak další místa vhodná k odpočinku. Terasy vychází z více částí domu po celém jeho obvodu, navíc jsou ve více úrovních, takže majitelům nebrání nic v tom, aby seděli tam, kde zrovna svítí sluníčko nebo je příjemný stín. Jako ochrana domu před přehřátím slouží vertikální dřevěné lamely. Interiér je zařízen jednoduchým způsobem, kdy je zde plno kvalitního vybavení. Například kožená sedačka a jednoduchý nábytek tvoří kouzelný interiér v minimalistickém stylu. Díky mnoha proskleným plochám do domu proudí velké množství světla, což imponuje celému interiéru. V exteriéru ještě můžeme najít chodník vedoucí do domu, ale granitový obklad, který najdeme u vydlážděné plochy před vchodem do domu.

Zdroj: arches.lt

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Nadčasový kompletní interiér

Kuchyně se zabudovaným akváriem v ostrůvku

Rodinný dům Dlouhý Most

Dětský pokoj pro dva kluky

Diamonds Living

Moderní kuchyně s ostrůvkem

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Tipy, jak se zbavit ovocných mušek neboli octomilek

Renovace komínů pomocí unikátní omítky Izonil

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Barevné truhlíky plné mrazuvzdorných rostlin

Hnědá barva v interiéru

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock