Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Moderní dům se sedlovou střechou

Dnes si ukážeme pohodlné a funkční bydlení. Moderní dům s dřevěným obložením a klasickou sedlovou střechou, na dobré adrese. Postaven byl v místě zvaném Vezet, na východě Francie a rozprostírá se na 110 m2.

Dnes si ukážeme pohodlné a funkční bydlení. Moderní dům s dřevěným obložením a klasickou sedlovou střechou, na dobré adrese. Postaven byl v místě zvaném Vezet, na východě Francie a rozprostírá se na 110 m2.

Dům navrhli francouzští architekti Mathieu Noël & Élodie Bonnefous a projekt byl dokončen v roce 2013. Majitelem domu je pan Simon, který už od počátku plánování stavby komunikoval s architekty.

Během své kariéry žil pan Simon na mnoha místech. Vystřídal několik bytů a bydlel také ve starém domě. Tyto zkušenosti mu pomohly definovat jeho přání a představy ohledně svého ideálního domova. Než byl samotný projekt navržen, předcházelo mu velké množství diskusí a nápadů. Přeci jen se jedná o bydlení, místo, kde chce majitel zestárnout, nechtěl tedy ponechat nic náhodě. A je to tak dobře.

Vášnivý čtenář a sběratel

Pan Simon je milovník knih, má svůj osobitý vkus a cit pro krásné věci a není mu jedno, jak jeho domov bude vypadat. Přál si, aby byl jeho dům pozitivní, prosvětlený a otevřený. Přál si zde přinést svou spoustu knih, kuriozit a maleb, které nasbíral v průběhu času. Bylo tedy nutné vytvořit dostatek úložného prostoru.

Pan Simon se po letech navrátil zpět do vesnice, kde kdysi vyrůstal. Na místě, kde bydlí staří sousedé, do okolí se táhnou staré pastviny až daleko za vesnici a ze kterých je vidět sad a město s kostelíkem. Dům byl postaven co nejblíže k příjezdové cestě, aby byl vytvořen co největší prostor pro budoucí zahradu.

Dnes si ukážeme pohodlné a funkční bydlení. Moderní dům s dřevěným obložením a klasickou sedlovou střechou, na dobré adrese. Postaven byl v místě zvaném Vezet, na východě Francie a rozprostírá se na 110 m2.

Modřín na fasádě

Přestože je dům nový a moderní, svým tvarem i použitými materiály zapadá do okolí. Na první pohled vypadá jako typická stodola. A to byl také záměr. U jižní fasády je vybudovaná malá terasa, která je částečně zastřešena. Střecha je tak na jedné straně delší než na druhé. Velká okna umožňují přinášet do interiéru dostatek denního světla. Přední strana domu směřující na východ, je zaslepená, jen dřevěné lišty zakrývají tepelné čerpadlo. Na západní straně se zase dům otevírá do krajiny a na centrum města.

Přečtěte si také

Dřevostavba v rakouských horách

Přírodní materiály jsou v popředí interiérového designu již několikátou sezónu, a tak se architekti ze studia Innauer Matt rozhodli v jednom ze svých projektů ukázat, jak by vypadal dům v čistě…

Dům je v podstatě dřevostavba postavená z dřevěných trámů a prken. Zvláštní pozornost byla věnována izolaci, pro co nejmenší tepelné ztráty. Po obvodu domu je vytvořena 160 mm tlustá izolace mezi dřevěnou konstrukcí a vnitřní stranou domu a 300 mm silná izolace z přírodních vláken byla použita pod ocelovou střechou.

Výběr izolace padl na vlákno dřeva, protože poskytuje dostatečný zdroj pohodlí, zejména v létě. Vnější plášť fasády domu tvoří surový modřín a je namontován vertikálně. Očekává se jeho postupné zašednutí, což jen přispěje k ještě lepšímu zapadnutí domu do okolí a sjednotí se celý dům, fasáda vs střecha.

Z ložnice přímo na terasu

V domě je prostor velmi prosvětlený a otevřený. Obývací pokoj je spojený s jídelní částí a plynule navazuje na kuchyň. Středem domu je vedena komunikační zóna, rozdělující odpočivnou a technickou část domu. Ložnice majitele má k dispozici soukromou koupelnu a je možné z ní vyjít na terasu. Stejně tak z dalších dvou ložnic je možné vyjít na terasu. Nechybí zde ani krb, který zaručuje maximální komfort domu v zimě a za chladného počasí. V domě je všude také podlahové vytápění, které doplňuje krb. K dispozici je také garáž a technické místnosti.

Zdroj: Maison Simon / Mathieu Noël & Élodie Bonnefous architectes

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Netradiční kuchyň

Moderní bydlení s industriálním nádechem

Pokojíček pro milovníka aut

Rekonstrukce bytu Brno Bohunice

Interiér domu, kde vás vítá slunce

Modřasnký Háj

Sledujte nás

Nejčtenější články

Montovaný dům postavili za pouhých 10 dní

Unikátní přestavba venkovské stodoly

Chaloupka, která klame vzhledem, neuvěříte, že jde o novostavbu!

Proměna starého mlýna, který posledních dvanáct let chátral

Dům plný překvapení zrekonstruovaný od základů

Originální dům na svažitém pozemku

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock