Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Dům s měděnou střechou

Dům s měděnou střechou

S vyhlídkou na lesy a kopce, západy slunce, ležící na klidném místě, přesto blízko k sousedům. Dům s měděnou střechou. Jestli máte rádi dřevo a jste zastánci moderní architektury, mohl by vás zaujmout tento dům. Na první pohled upoutá svým dřevěným obložením, při bližším zkoumání vyjevuje své další přednosti.

Garáž v prvním patře

Šikovné zasazení domu do svažitého pozemku dalo přirozeně vzniknout členění domu. Od příjezdové cesty dům dělí můstek k domu, kam mohou majitelé pohodlně zaparkovat svá dvě auta. Ne vždy bývá standardem garáž v prvním patře. Tady se tato možnost přímo nabízela. Otázkou je, jestli bylo vhodné použít skleněné panely jako zábradlí u můstku. Při špatné viditelnosti si jich nemusí řidič, který to zde nezná, všimnout.  Hned vedle garáže se pak nachází vstup do domu.

Stěna budovy ze strany silnice nemá okna a pouze její horní část je viditelná z ulice. Naproti tomu dvoupatrová jižní fasáda domu, která se je zasazena v břehu pozemku, je zcela prosklená a otevírá interiér fantastickým panoramatickým výhledům do okolí. Balkon a terasa tvoří souvislý celek s dřevěnou konstrukcí.

Dřevo uvnitř i venku

Díky dřevěnému obložení a zvolené střešní krytině, dům už z dálky vypadá, zvláště při západu slunce, jakoby zlatavě zářil. Měděná barva střechy je tak v harmonické souhře s celkovým obložením.

Fasáda domu byla vyrobena z masivního dřeva. Stejně jako venkovní plášť budovy, tak i stěny uvnitř domu jsou obloženy dřevem. Působením povětrnostních vlivů a hlavně slunečním zářením, dřevo na fasádě přirozeně šedne, což už můžeme pozorovat nyní. Na obložení bylo použito světlé dřevo.

Obývací pokoj, který se nachází v prvním patře, je organizován jako otevřený prostor. Kuchyně ve formě samostatného bloku a krbu rozděluje pokoj do různých zón: prostor k vaření, stravování a společenský prostor pro odpočinek a setkávání s přáteli, nebo k trávení volného času. Majitelé si zde přáli také prostornou knihovnu a klasický televizní stolek.

Dům s měděnou střechou

Beton a LED pásky

Světlé dřevěné plochy na stěnách, podlaze i nábytku doplňují černé prvky v podobě osvětlení, židlí, apod. Dynamiku prostoru dotváří LED pásky i bodové osvětlení. Standardní bílá výmalba se zde střídá s betonovou stěrkou a vytváří tak příjemnou kombinaci se světlým dřevem.

Schodiště, které je odděleno betonovou stěnou, vede až k úrovni ložnice. K dispozici jsou také pokoje pro hosty, technická místnost a malá dílna, která se nachází pod garáží.

Místnosti jsou prostorné, s dostatkem úložného prostoru a velkoryse osvětlené přirozeným světlem. Milovníci dřeva a moderního designu si zde určitě přijdou na své.

Zdroj: dietrich.untertrifaller.com

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

INTERIÉR S VYSOKÝM STROPEM

Aloisina Výšina - obývací pokoj

Zelená ložnice

Moderní vila s panenským výhledem

Honsova Vila

Apartmán Špindlerův Mlýn

Sledujte nás

Nejčtenější články

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Co (ne)odradí slimáky

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Vybíráme dlažbu na terasu

Hnědá barva v interiéru

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock