Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Dům s měděnou střechou

Dům s měděnou střechou

S vyhlídkou na lesy a kopce, západy slunce, ležící na klidném místě, přesto blízko k sousedům. Dům s měděnou střechou. Jestli máte rádi dřevo a jste zastánci moderní architektury, mohl by vás zaujmout tento dům. Na první pohled upoutá svým dřevěným obložením, při bližším zkoumání vyjevuje své další přednosti.

Garáž v prvním patře

Šikovné zasazení domu do svažitého pozemku dalo přirozeně vzniknout členění domu. Od příjezdové cesty dům dělí můstek k domu, kam mohou majitelé pohodlně zaparkovat svá dvě auta. Ne vždy bývá standardem garáž v prvním patře. Tady se tato možnost přímo nabízela. Otázkou je, jestli bylo vhodné použít skleněné panely jako zábradlí u můstku. Při špatné viditelnosti si jich nemusí řidič, který to zde nezná, všimnout.  Hned vedle garáže se pak nachází vstup do domu.

Stěna budovy ze strany silnice nemá okna a pouze její horní část je viditelná z ulice. Naproti tomu dvoupatrová jižní fasáda domu, která se je zasazena v břehu pozemku, je zcela prosklená a otevírá interiér fantastickým panoramatickým výhledům do okolí. Balkon a terasa tvoří souvislý celek s dřevěnou konstrukcí.

Dřevo uvnitř i venku

Díky dřevěnému obložení a zvolené střešní krytině, dům už z dálky vypadá, zvláště při západu slunce, jakoby zlatavě zářil. Měděná barva střechy je tak v harmonické souhře s celkovým obložením.

Fasáda domu byla vyrobena z masivního dřeva. Stejně jako venkovní plášť budovy, tak i stěny uvnitř domu jsou obloženy dřevem. Působením povětrnostních vlivů a hlavně slunečním zářením, dřevo na fasádě přirozeně šedne, což už můžeme pozorovat nyní. Na obložení bylo použito světlé dřevo.

Obývací pokoj, který se nachází v prvním patře, je organizován jako otevřený prostor. Kuchyně ve formě samostatného bloku a krbu rozděluje pokoj do různých zón: prostor k vaření, stravování a společenský prostor pro odpočinek a setkávání s přáteli, nebo k trávení volného času. Majitelé si zde přáli také prostornou knihovnu a klasický televizní stolek.

Dům s měděnou střechou

Beton a LED pásky

Světlé dřevěné plochy na stěnách, podlaze i nábytku doplňují černé prvky v podobě osvětlení, židlí, apod. Dynamiku prostoru dotváří LED pásky i bodové osvětlení. Standardní bílá výmalba se zde střídá s betonovou stěrkou a vytváří tak příjemnou kombinaci se světlým dřevem.

Schodiště, které je odděleno betonovou stěnou, vede až k úrovni ložnice. K dispozici jsou také pokoje pro hosty, technická místnost a malá dílna, která se nachází pod garáží.

Místnosti jsou prostorné, s dostatkem úložného prostoru a velkoryse osvětlené přirozeným světlem. Milovníci dřeva a moderního designu si zde určitě přijdou na své.

Zdroj: dietrich.untertrifaller.com

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Nadčasový kompletní interiér

Kuchyně se zabudovaným akváriem v ostrůvku

Rodinný dům Dlouhý Most

Dětský pokoj pro dva kluky

Diamonds Living

Moderní kuchyně s ostrůvkem

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Renovace komínů pomocí unikátní omítky Izonil

Tipy, jak se zbavit ovocných mušek neboli octomilek

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Hnědá barva v interiéru

Barevné truhlíky plné mrazuvzdorných rostlin

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock