Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Dům v mokřadech

Dům v mokřadech

Jak už název napovídá, dům byl postaven v oblasti plné mokřadů. Na jeho stavbu bylo využito místní dřevo smrku, jedle a jilmu. Dům je moderní, avšak zapadá do místní krajiny a jeho tvar je inspirován klasickými stavbami typickými pro jeho okolí. Na první pohled je jednoduchý, uvnitř vás však překvapí.

Dům se nachází v krásné přírodě rakouského Vorarlberska, nedaleko města Krumbach. Architektura domu je inspirována místními stavbami oblasti Gregenz. Typický je pro ně obdélníkový půdorys domu s podlouhlým profilem a sedlovou střechou.

Dřevo a beton v interiéru

Návrh domu vytvořilo rakouské studio Bernardo Bader Architects a při jeho stavbě bylo použito 60 stromů. Snažili se z použitého materiálu vytěžit maximum a žádným kusem dřeva neplýtvat. Stejně jako na konstrukci, bylo dřevo použito i na další prvky v domě, jako dveře, podlahy, okna, terasu, i část nábytku.

Základ domu je betonový. Beton se objevil také v interiéru ve formě betonové stěrky na stěnách a stropě. Vytváří tak příjemný kontrast s hřejivým dřevem. Největší plochu přízemí zabírají obývací a stravovací prostory. Centrem jsou kamna na dřevo vytápějící dům. K lepšímu vytápění slouží ještě přídavné topení.

Prostorná galerie v pracovně

Součástí domu je také domácí kancelář pro práci majitele, nebo garáž s prostorem pro dvě auta. Ložnice, dětský pokoj a herna pro děti je umístěna v patře. Od společenské části je dům oddělen a pracovna majitele má úplné soukromí, samostatný vchod a také vlastní koupelnu. V patře pracovny je i prostorná galerie.

Interiér je prosvětlený, otevřený a čistý. Spoustu denního světla dovnitř přinášejí střešní okna i velké prosklené plochy po stranách domu. Světlým dřevem je obloženo téměř vše. Podlahy, stěny i stropy. Dojem minimalismu vytváří i absence jakýchkoliv obrazů.

Uprostřed domu je krytá terasa s posezením a majitelé se zde mohou kochat přírodou i za nepřízně počasí. Od okolních domů není stavba daleko, ale stále je tu dost soukromí. Vzrostlé stromy tvoří zátiší k příjemnému odpočinku.

Zdroj: bernardobader.com

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Elegantní lakovaná kuchyňská linka

Dům s duší

Chytrá kuchyně i celá domácnost

ZLATÁ KUCHYNĚ SYKORA

Pasivní Vila dům ve svahu Podolanka

Vzorový byt Zlatá stoka

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Slané vafle s parmazánem a čerstvou petrželkou

Hnědá barva v interiéru

Luxusní maringotka

Rady do malé zahrady

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock