Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Netradiční sauna s výhledem na jezero

Netradiční sauna s výhledem na jezero

Modrá hladina jezera Hudson - nacházejícího se severně od Toronta - doplňuje své už tak úchvatné prostředí, jakoby se přímo nabízela k odpočinku. Proto, když se sešel tým PARTISANS na tomto místě spolu s klientem a myšlenkou na stavbu potencionální sauny, věděli, že jejich největším úkolem bude vytvořit volně stojící saunu (strukturu), která bude dokonale zapadat do okolí. Pojďte se s námi podívat na to, jak se jim to povedlo.

Sauna vypadající jako skála

Tato sauna je k nalezení v gruzínském zálivu, v němž se nachází prehistorická rozsáhlá skála. Po řádném prozkoumání této oblasti vzniknul nápad, použít tuto skálu jako inspiraci pro design sauny. Tým naskenoval skálu pomocí laserového skeneru Leica 3D s vytvořil několik modelů CNC v různých měřítkách z mnoha materiálů tak, aby vybrali tu nejlepší možnou variantu. Následně započala designová hra, kdy všichni pracovali na konečné podobě sauny. Nápadů na konečný vhled bylo 15, avšak jen čtyři z nich měly opravdový smysl.

Na výrobě bylo použito 3D technologií

Vybraný návrh pro Grotto (název této sauny) se nesl svojí jednoduchostí z vnější strany, zatímco interiér byl zhotoven v křivkách. Díky netradičním tvarům bylo třeba hry s materiály, které snesou požadované úpravy a neztratí tím na kvalitě. Při stavbě architekti využívali nejmodernější 3D technologie pro skenování, modelování a výstavbu sauny. Tento proces vedl k novému pochopení vlastností materiálů. Vznik iluze vyřezávaného interiéru vytvořili pomocí speciálně upraveného cedrového dřeva do panelů.

Netradiční sauna s výhledem na jezero
Foto: Partisans

Opatření proti přehřívání

Jako volně stojící sauna, využívá Grotto dvě vysoce výkonné pece, které zajišťují efektivitu a kontrolu nad zahříváním. V sauně jsou i jsou větrací otvory a ventilátory, které dovolují budově dýchat a zabraňují hnilobě nebo plísním v konstrukci. Ostatní systémy byly založeny na řízeném proudění vzduchu. Na budovu byla použita izolace, která chrání nejen její součásti před přílišným zahřáním nebo ochlazováním, ale také zvýší energetickou účinnost sauny.

Energetická úspornost objektu

Specifický typ dřeva - Cedr - byl vybrán na základě několika faktorů, jako jsou odolnost proti hnilobě, hezká barva, místní zdroje i kvalita dřeva samotná. Otvory v sauně byly vytvořeny za použití dvojitého a trojitého skla s vysoce účinným žíhaným sklem, což zajišťuje úsporu energie. Z vnitřní strany byly všechny otvory důkladně izolovány a na všech vnitřních plochách Grotta byla přilnuta vrstva hliníkových fólií, čímž vznikla vzduchová komora mezi panely, které zde byly namontovány. To umožňuje rovnoměrné roznesení tepla. Výsledkem je vytvarovaný a jednoduchý prostor, který ukazuje, že i v jednoduchosti je krása.

Štítky: sauna
Foto: Partisans
Zdroj: partisanprojects.com

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Rezidence Rašínova

Garsonka v Brně

Swárák

Vizualizace bytu v Ostravě

Vizualizace kuchyně s obývacím pokojem

Vizualizace krásně otevřeného prostoru

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Renovace komínů pomocí unikátní omítky Izonil

Rady do malé zahrady

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Co (ne)odradí slimáky

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock