Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Jak na domácí saunování?

Jak na domácí saunování?

Komfort bydlení se stále zvyšuje, a tak není divu, že si čím dál více lidí přeje začlenit do svého bytu nebo domu saunu, vířivku či domácí posilovnu. Nespornou výhodou je maximální soukromí, které wellness centra ve většině případů nejsou schopna schopna poskytnout, a samozřejmě možnost si užít chvilku relaxu kdykoliv se vám zachce.

Nejvíce to oceníme v zimních měsících, kdy si můžeme užít blahodárné účinky sauny bez nutnosti odejítí z domu. Pro domácí saunu si stačí vyčlenit pár metrů čtverečních v blízkosti koupelny a pár tisíc z rodinného rozpočtu. Pak už stačí si jen vybrat tu pravou. Existuje několik typů saun, které si do vlastního bydlení můžete pořídit.

Která sauna je ta nejlepší pro vás? 

Jednou z nich je nejtypičtější FINSKÁ SAUNA. Ta se skládá z dřevěné místnosti tvořené kvalitním dřevem bez chemické úpravy (například skandinávským smrkem, cedrem, topolem nebo kanadskou borovicí) vytápěné saunovými kameny, kde teplota vzduchu dosahuje asi 90 °C. Součástí této sauny jsou i horké kameny, kterými lze mírně regulovat vlhkost. Saunu si lze koupit jako celek, nebo nechat vyrobit na míru a přesně dle požadavků. Další velmi oblíbenou variantou pro domácí saunování, ne tolik náročnou pro organismus, jsou INFRASAUNY. Prohřívání způsobuje infrazářič a jejich pořizovací cena, a také cena saunování, není tak vysoká jako v případě jiných typů saun. Vnitřní teplota se pohybuje okolo 50 °C, zejména proto je sauna vhodná i pro ty, kterým jiný druh saunování nevyhovuje.

Další možnosti

Mezi další varianty domácího saunování patří parní sauny, solné sauny, biosauny nebo švédské sauny, jejichž pořizovací cena i provoz patří do vyšší cenové kategorie. Kromě typu sauny si samozřejmě můžete zvolit i její velikost s ohledem na prostor, kam chcete saunu umístit, i na počet lidí, kteří ji budou využívat. Na trhu jsou k sehnání sauny jak dvoumístné, tak klasické větší. V blízkosti sauny je pak vhodné naplánovat lehátko pro relax po saunování a sprchu nebo vanu pro možnost zchlazení.

Díky velké nabídce na trhu a cenové dostupnosti už dávno neplatí, že jsou sauny vhodné pouze do velkých domů, ale saunovou kabinu můžeme instalovat i do bytu, a to separátně, nebo jako součást jiné místnosti, například koupelny.

Štítky: sauna

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Nadčasový kompletní interiér

Kuchyně se zabudovaným akváriem v ostrůvku

Rodinný dům Dlouhý Most

Dětský pokoj pro dva kluky

Diamonds Living

Moderní kuchyně s ostrůvkem

Sledujte nás

Nejčtenější články

Vánoční inspirace a dekorace

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Hnědá barva v interiéru

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Barevné truhlíky plné mrazuvzdorných rostlin

Rady do malé zahrady

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock