Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Jak se kouzlí v mini bytě

Jak se kouzlí v mini bytě

Zařizování svého interiéru je bezpochyby krásná věc. Problémy však nastávají ve chvíli, kdy vlastníme jen malý prostor, jehož zařizování je úkol hodný profesionála. Ten si totiž musí vědět rady s tím, jak vybavit malý interiér tak, aby byl praktický, vzdušný, ale stále krásný. Zdárnou ukázkou je tato garsoniéra s lodžií, kterou najdeme v novostavbě uzavřeného komplexu v Kobylisích.

Tuto garsoniéru koupili rodiče pro svého dospívajícího potomka, jenž se zde bude moci v dospělosti odstěhovat a tento malý byt využívat jako své startovací bydlení. Do úprav tohoto 30 metrů čtverečních velkého prostoru se pustili architekti z interiérového studia Fiřt ateliér a dostali sem vše, co by mohl mladý člověk potřebovat - obývací pokoj, kuchyni, jídelnu, pracovnu, ložnici, koupelnu, ale i předsíň. Kouzlem celého zařizování nebylo zvětšení prostoru, pouze jeho chytré úpravy. Hlavním prvkem bytu se stal box vyrobený na míru ze smrkových hranolů, který se postaral o rozdělení prostoru bez stavby dalších stěn. Díky tomu byt získal jídelní kout se stolem vhodným k práci, obývací část s designovými křesly, ale i ložnice a kuchyň, v níž nic nechybí.

Konstrukce bytu

Byt měl nadstandardní zařízení (dubové podlahy a kvalitní dlažba) už po zařízení developerem, avšak k tomu, aby se mohl prostor využít naplno, bylo třeba několik razantnějších úprav - Proto se vybourala rohová příčka, která zbytečně zvětšovala předsíň a zmenšovala obytný prostor.

Jak se kouzlí v mini bytě

Poté se udělaly nové elektrické rozvody a odstranil se sádrokartonový podhled, který snižoval strop. Hned poté se začalo s montáží boxu rozdělujícího prostor na více částí. Box byl navržen v ekovariantě - jako obkladový materiál bylo použito lamino v pastelové barvě, kuchyňská sestava pochází z Ikei.

Zařizování bytu

Díky boxu s multifunkčním využitím se již do bytu nemuselo shánět tolik nábytku, jako kdyby na místě box nebyl. Do vnitřního prostoru boxu byla umístěna kvalitní matrace, díky tomu vznikla malá a útulná ložnice, jež vyřešila častý problém malých bytů - lidé spí na pohovce, kterou musí ráno skládat. Zde je normální postel. V obývací části se nachází neutrální pohovka, již oživují barevné polštáře, ale i stolek a dvě vyplétaná křesla. Jako dekorační prvek lze považovat hebký koberec s dlouhým vlasem a designové osvětlení. Byt obsahuje i dostatek úložních prostorů, najdeme je ve velkých vestavěných skříních v předsíni. Z té se dostaneme do koupelny se sprchovým koutem, umyvadlem, toaletou i pračkou.

Štítky: malý byt
Zdroj: firtatelier.cz

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

INTERIÉR S VYSOKÝM STROPEM

Aloisina Výšina - obývací pokoj

Zelená ložnice

Moderní vila s panenským výhledem

Honsova Vila

Apartmán Špindlerův Mlýn

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Vyvýšené záhony ocení i milovníci okrasných rostlin

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Vybíráme dlažbu na terasu

Přírodní koupací jezírko – kouzelný biotop bez chemie

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock