Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Jak na úložné prostory v malé koupelně

Jak na úložné prostory v malé koupelně

Dva problémy, se kterými se lidé potýkají dnes a denně – malá koupelna a nedostatek úložných prostorů v ní. Ne každému bylo dopřáno velké koupelny, kterou můžeme vidět v mnohých amerických filmech. Naštěstí, i naše malá koupelna, ať už klasická paneláková nebo v menším domku, v sobě může skrývat vše potřebné. Jak zacházet s prostorem tak, abychom jej využili naplno?

Promyslete si, jak vše uspořádáte

Správné uspořádání je základ! A to platí nejen v koupelně, ale ve všech místnostech. Uspořádání věcí v naší koupelně by mělo dávat jistou logiku. Což znamená, že by se vše mělo nacházet na vhodně zvoleném místě. V praxi – nebudete odkládat toaletní papír na místo největšího vlhka. Každý architekt i designér se snaží využít prostor na maximum a my bychom si z nich měli vzít příklad. Skříně nemusí být jen do naší výšky, pokud použijeme ty až ke stropu, získáme místo, kde budeme moci ukládat méně používané věci nebo ručníky. Z vlastních zkušeností bych vám doporučila různé boxy, do nichž si můžete „naházet“ téměř vše, co nemusí být nutně na očích. Tyto boxy poté stačí zasunout do skříně a je uklizeno.

Dobrou volbou je i nábytek na míru. S jeho pomocí ušetříte prostor maximálně, jak jen to jde, jelikož bude pasovat přesně do vaší koupelny.

Nepokládejte nábytek až na zem

V koupelnách je vysoká vlhkost, což nábytku nesvědčí úplně nejvíc. Také je zde nutné, pravidelně vytírat – i pod skříněmi, aby se vám netvořila ve spárech dlažby plíseň. Proto vám doporučujeme buď skříňky na vyšších nožičkách, nebo rovnou ty závěsné, pod kterými bude dostatečný prostor. Například k odložení dalšího boxu (například s čisticími prostředky) nebo na stoličku, s jejíž pomocí se dostanete i do vysokých skříní.

Jak na úložné prostory v malé koupelně

Otevřené prostory, aneb co s dvířky

V opravdu malých koupelnách je občas obtížné, více se hýbat, natož tam manévrovat i s mnohdy velkými dvířky od skříní. Způsobem, jak tento problém vyřešit, jsou skříně s posuvnými dveřmi, které nám ušetří prostor navíc. Stejné je to i se skříněmi s vyklápěcím systémem dvířek. Anebo obyčejná otevřená skříň s policemi, která může vypadat uspořádaně právě díky praktickým boxům. Některé věci můžete zavěsit na praktické háčky, stačí je připevnit na stěnu nebo na korpus skříně.

Mějte zde jen to, co potřebujete

Možná to zní jako zbytečná rada, ale je mnoho lidí, kteří mají v koupelně spoustu nepotřebných věcí. V koupelně skladujte to, co opravdu využíváte. Věci, bez nichž se neobejdete každý den, můžete naskládat do skříňky nad umyvadlo, toaletní papír do boxu, jež může být bezpečně uložen v horní části skříně spolu s ručníky. Čisticí prostředky umisťujte hlavně s ohledem na to, zda se k nim nedostanou malé děti.

Zdroj: www.bydlo.cz/koupelna

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Dřevostavba Easy 78

Tiny house na zakázku

Moderný interiérový dizajn

Kuchyně do bytu

Kuchyně v moderním designu a černobílé kombinaci

Nástavba na rodinný dům

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jak vytápět nový dům od roku 2022?

Luxusní maringotka

Přírodní koupací jezírko – kouzelný biotop bez chemie

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Bioplynová stanice do vašeho domova

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock