Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Koupelna jako místo pro dokonalý relax

Koupelna jako místo pro dokonalý relax

Koupelna pro mnohé z nás dnes představuje místo maximálního soukromí a relaxu. Proto je dobré při jejím plánování nebo rekontrukci volit co nejpříjemnější materiály a barvy tak, aby splňovaly, jak praktickou stránku a zároveň, abychom si v ní dokázaly co nejlépe a nerušeně odpočinout.

Velmi obíbenou kombinací dnešních koupelen zastává kámen a dřevo. Obojí najdeme u spousty výrobců v nepřeberném barevném i materiálovém provedení. Díky tomu si v rámci nabídky přijde na své opravdu každý.

Krásná i praktická

Při plánování koupelny je také velmi důležité nezapomenout na její praktickou stránku. Ta zahrnuje mimé jiné i co největší úložný prostor, který nám daná místnost může nabídnout a samozřejmě dostatečné místo na odkládání těch věcí, které je dobré míst stále “ po ruce ”.

Koupelna jako místo pro dokonalý relax
Foto: FOTO GEBERIT

Ne všechny koupelny jsou však tolik štědré na, místo aby poskytly prostor bohatému úložnému systému. I přesto se dá díky nápaditosti interiérových designérů a architektů sestavit koupelnu tak, aby byl každý kout využit co nejvíce. Nejčastěji velmi nápaditě poslouží prostor pod umyvadlem a kolem něj. Při správně zvolené velikosti umyvadla a okolní skříně je možné z tohoto místa vytvořit i malou odkladovou plochu spolu s úložným prostorem na nezbytnosti a bezpečným umyvadlovým zázemím.

Pokud nemáte v koupelně okno, je ideální využít možnosti zrcadla s nasvícením.

Koupelna jako místo pro dokonalý relax
Foto: FOTO SIKO

Jak opticky zvětšit malý prostor

Malé a tmavší koupelny pak umí krásně opticky zvětšit světlá volba obkladů a dlažby. Díky přírodním motivům při této volbě nemusíte dělat kompromisy mezi praktičností a vzhledem, protože obojí přírodní motivy perfektně splňují. A že milujete pastelové barvy? S chutí do nich. Nejen že jsou teď trendy, ale dokonale ladí jak s dřevěnými, tak kameninovými dekory.

A čeho se ještě nemusíte bát? Velikosti obkladů. I malým prostorů svědčí výběr větší velikosti obkladů i dlažby. Nejen že bude díky tomu vaše koupelna působit mnohem luxusněji, ale právě větší obklady dovolí být i malému prostoru mnohem vzdušnější a vy se tak v něm můžete cítit o poznání komfortněji.

Koupelna jako místo pro dokonalý relax
Foto: FOTO VILLEROY & BOCH
Koupelna jako místo pro dokonalý relax
Foto: FOTO GROHE
Foto: ARCHIV FIREM

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Apartmánový dům Harrachov - horský interiér

Rodinný dům s atriem

Apartmánový dům Harrachov

Rekonstrukce bytu Praha

Rekonstrukce RD Hovorčovice

BD Kostelec nad Černými lesy - luxusní interiér

Sledujte nás

Nejčtenější články

Téměř nulová dřevostavba v Beskydech

Na střeše bytovky vyrostl minimalistický dům ze dřeva

Černý dům se otevírá do krajiny

Vysněný dům na venkově

Luxusní maringotka

Nový domov v eklektickém stylu s nádechem Skandinávie

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock