Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Koupelna jako místo pro dokonalý relax

Koupelna jako místo pro dokonalý relax

Koupelna pro mnohé z nás představuje místo maximálního soukromí a odpočinku. Proto je dobré při jejím plánování nebo rekonstrukci volit co nejpříjemnější materiály a barvy. Ve výsledku by taková kuchyně měla být praktická i estetická zároveň.

Velmi oblíbenou kombinací v současných koupelnách představuje kámen a dřevo. Oba tyto materiály najdeme u řady výrobců v nepřeberném barevném i materiálovém provedení. Díky tomu si v rámci nabídky přijde na své opravdu každý.

Krásná a praktická koupelna

Při plánování koupelny je velmi důležité nezapomínat na její praktickou stránku. Ta zahrnuje mimo jiné co největší úložný prostor, který nám daná místnost může nabídnout a samozřejmě dostatečné místo na odkládání těch věcí, které je dobré míst stále po ruce.

Koupelna jako místo pro dokonalý relax
Foto: GEBERIT

Ne všechny koupelny jsou však tolik štědré na místo, aby poskytly prostor bohatému úložnému systému. I přesto se dá díky nápaditosti interiérových designérů a architektů sestavit koupelnu tak, aby byl každý kout využit co nejvíce. Nejčastěji poslouží prostor pod umyvadlem a kolem něj. Při správně zvolené velikosti umyvadla a koupelnové skříně je možné z tohoto místa vytvořit i malou odkladovou plochu spolu s úložným prostorem na nezbytnosti a bezpečným umyvadlovým zázemím. Pokud v koupelně chybí okno, je ideální využít možnosti zrcadla s nasvícením.

Koupelna jako místo pro dokonalý relax
Foto: SIKO

Jak opticky zvětšit malý prostor

Malé a tmavší koupelny pak umí krásně opticky zvětšit světlá volba obkladů a dlažby. Díky přírodním motivům při této volbě nemusíte dělat kompromisy mezi praktičností a vzhledem, protože obojí přírodní motivy perfektně splňují. A že milujete pastelové barvy? S chutí do nich. Nejen že jsou teď trendy, ale dokonale ladí jak s dřevěnými, tak s kameninovými dekory.

A čeho se ještě nemusíte bát? Velikosti obkladů. I malým prostorům svědčí výběr větší velikosti obkladů i dlažby. Nejen že bude díky tomu vaše koupelna působit mnohem luxusněji, ale právě větší obklady dovolí být i malému prostoru mnohem vzdušnější a vy se v něm můžete cítit o poznání komfortněji.

Koupelna jako místo pro dokonalý relax
Foto: VILLEROY & BOCH
Koupelna jako místo pro dokonalý relax
Foto: SEA POINTE
Koupelna jako místo pro dokonalý relax
Foto: BEAUMONT TILES
Foto: ARCHIV FIREM

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

INTERIÉR S VYSOKÝM STROPEM

Aloisina Výšina - obývací pokoj

Zelená ložnice

Moderní vila s panenským výhledem

Honsova Vila

Apartmán Špindlerův Mlýn

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Vyvýšené záhony ocení i milovníci okrasných rostlin

Vybíráme dlažbu na terasu

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Přírodní koupací jezírko – kouzelný biotop bez chemie

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock