Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Koupelna jako místo pro dokonalý relax

Koupelna jako místo pro dokonalý relax

Koupelna pro mnohé z nás představuje místo maximálního soukromí a odpočinku. Proto je dobré při jejím plánování nebo rekonstrukci volit co nejpříjemnější materiály a barvy. Ve výsledku by taková kuchyně měla být praktická i estetická zároveň.

Velmi oblíbenou kombinací v současných koupelnách představuje kámen a dřevo. Oba tyto materiály najdeme u řady výrobců v nepřeberném barevném i materiálovém provedení. Díky tomu si v rámci nabídky přijde na své opravdu každý.

Krásná a praktická koupelna

Při plánování koupelny je velmi důležité nezapomínat na její praktickou stránku. Ta zahrnuje mimo jiné co největší úložný prostor, který nám daná místnost může nabídnout a samozřejmě dostatečné místo na odkládání těch věcí, které je dobré míst stále po ruce.

Koupelna jako místo pro dokonalý relax
Foto: GEBERIT

Ne všechny koupelny jsou však tolik štědré na místo, aby poskytly prostor bohatému úložnému systému. I přesto se dá díky nápaditosti interiérových designérů a architektů sestavit koupelnu tak, aby byl každý kout využit co nejvíce. Nejčastěji poslouží prostor pod umyvadlem a kolem něj. Při správně zvolené velikosti umyvadla a koupelnové skříně je možné z tohoto místa vytvořit i malou odkladovou plochu spolu s úložným prostorem na nezbytnosti a bezpečným umyvadlovým zázemím. Pokud v koupelně chybí okno, je ideální využít možnosti zrcadla s nasvícením.

Koupelna jako místo pro dokonalý relax
Foto: SIKO

Jak opticky zvětšit malý prostor

Malé a tmavší koupelny pak umí krásně opticky zvětšit světlá volba obkladů a dlažby. Díky přírodním motivům při této volbě nemusíte dělat kompromisy mezi praktičností a vzhledem, protože obojí přírodní motivy perfektně splňují. A že milujete pastelové barvy? S chutí do nich. Nejen že jsou teď trendy, ale dokonale ladí jak s dřevěnými, tak s kameninovými dekory.

A čeho se ještě nemusíte bát? Velikosti obkladů. I malým prostorům svědčí výběr větší velikosti obkladů i dlažby. Nejen že bude díky tomu vaše koupelna působit mnohem luxusněji, ale právě větší obklady dovolí být i malému prostoru mnohem vzdušnější a vy se v něm můžete cítit o poznání komfortněji.

Koupelna jako místo pro dokonalý relax
Foto: VILLEROY & BOCH
Koupelna jako místo pro dokonalý relax
Foto: SEA POINTE
Koupelna jako místo pro dokonalý relax
Foto: BEAUMONT TILES
Foto: ARCHIV FIREM

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Tiny house na zakázku

Moderný interiérový dizajn

Kuchyně do bytu

Kuchyně v moderním designu a černobílé kombinaci

Nástavba na rodinný dům

Malá Dřevostavba Easy 24

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Luxusní maringotka

Přírodní koupací jezírko – kouzelný biotop bez chemie

Jak vytápět nový dům od roku 2022?

Rady do malé zahrady

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock