Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Skvěle řešená finská dřevostavba u jezera

Skvěle řešená finská dřevostavba u jezera

Vydejme se na prohlídku venkovského stavení, které se rozkládá u malého jezera v blízkosti města Tenala, asi 60 mil na západ od Helsinek. Skvěle řešená finská dřevostavba z tvůrčí dílny architekta Mathiase Nyströma v sobě snoubí autentičnost a neskutečně svůdnou atmosféru. Pojďme se podívat, jak se asi bydlí v domě, který svým charakterem tak dokonale zapadá do zdejší přírody.

Vzdušný interiér plný slunce

Bydlení v této skvěle řešené finské dřevostavbě fandí čistým liniím, otevřeným vzdušným prostorům a samozřejmě dřevu. Dům tak sestává hned ze sedmi druhů dřeva, přičemž se jedná především o druhy typické pro místní flóru, ale najdete zde i osiku, olši nebo oregonskou borovici. Okolní příroda se tak plynule dostává i do samotného interiéru této finské dřevostavby plné slunce a otevřených prostorů. Velký prostor, jehož synonymem je opět vzdušnost a světlost, se otevírá už za vstupními dveřmi z terasy, která sousedí s hlavním vchodem. Z protějších dveří, které vedou na druhou terasu, se lze denodenně kochat naprosto úchvatným pohledem na jezero.

V otevřeném a přitažlivě světlém prostoru mezi terasami se nachází velkorysý jídelní stůl, který je jako dělaný pro velké návštěvy. Kuchyně je koncipována čistě a jednoduše a díky kouzelným výhledům do přírody skýtá úžasné prostředí pro přípravu jídla.

Také obývací pokoj plný slunce a propojený s jídelnou slouží jako útulné místo k relaxaci a zároveň k inspiraci díky okolní všudypřítomné přírodě. Nemohou zde chybět ani krbová kamna, která přispěchají s tou správnou atmosférou v zimních měsících. A ať už je jakékoliv roční období, proniká svým půvabem do interiéru chytře a něžně díky hojně instalovaným francouzským i klasickým oknům.

Severský styl i dotek elegance

Architekt Mathias Nyström důmyslně využil i místa těsně pod střechou. Nalézá se tu totiž velice útulný loft a ani ten netrpí nedostatkem světla. Světlo sem totiž v hojné míře prostupuje ze střešního okna, ale také z přízemí. Tato půvabná podkrovní místnost střídavě slouží jako originální obývací pokoj nebo ložnice pro hosty. Podobně jako v dalších místnostech lze i tady najít vkusné doplňky vystihující severský styl bydlení. V tomto stylu je tak vyvedená i působivá pracovna v samotném přízemí dřevostavby, které dominuje velká a vzdušná knihovna. Ta disponuje zábranami, o které se knihy opírají, a tak se zde využitý severský styl umně prolíná s jemnou elegancí.

Skvěle řešená finská dřevostavba u jezera

Skvěle řešená dřevostavba

Jak je tedy patrné, architektovi se zde podařilo vytvořit na první pohled jednoduchou a přirozenou stavbu, která vzdává hold čistým liniím. Uvnitř si však dokáže dokonale pohrát s variabilitou jednotlivých místností a předně se slunečním světlem. Celá stavba má navíc opravdu dokonalé uspořádání. Jednu část domu tvoří společná místnost s kuchyní a obývacím pokojem, druhá polovina je zase obytnou zónou s ložnicemi, koupelnou a malým schodištěm vedoucím do loftu. Hlavní vchod je přitom situován v této druhé části domu. Nejpřitažlivějším nábojem finské dřevostavby je však silný dotek přírody spolu s  působivou hrou světel uvnitř celého interiéru.

Z křesla v obývacím pokoji nebo u snídaně v jídelně tak můžete donekonečna pozorovat, jak se za okny právě probouzí jaro, jak léto exploduje ve vší své horké kráse, jak větrem poletuje zčervenalé listí nebo jak se na zem tiše snáší sníh...

Zdroj: mnyark.fi

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

INTERIÉR S VYSOKÝM STROPEM

Aloisina Výšina - obývací pokoj

Zelená ložnice

Moderní vila s panenským výhledem

Honsova Vila

Apartmán Špindlerův Mlýn

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Vyvýšené záhony ocení i milovníci okrasných rostlin

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Vybíráme dlažbu na terasu

Přírodní koupací jezírko – kouzelný biotop bez chemie

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock