Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Moderní interiér s výhledem na Tatry

Moderní interiér s výhledem na Tatry

Po rekonstrukci starého bytu vyrostl v blízkosti Tater přitažlivý interiér s industriálními prvky. Byt, který dříve sloužil jen pro občasné scházení se s přáteli, se tak díky ateliéru Seman architecti proměnil v trvalé bydlení s úchvatnými výhledy na hřebeny hor.

Náročná rekonstrukce starého bytu

Proměna starého bytu na moderní bydlení byla pro architekty opravdovou výzvou. Na přání majitelů měl vzniknout útulný interiér s industriálními prvky, které by odkazovaly na technické památky Tater. Ke speciálním požadavkům majitelů patřilo i vytvoření terasy na dosud nevyužívané střeše, ale také zakomponování vany do ložnice či krbu do obývacího pokoje. Spolu s architekty přitom padla shoda na využívání převážně přírodních materiálů.

Rekonstrukce starého bytu nebyla jednoduchá, za což mohla zejména její realizace v zimních měsících. Přesto se s ní architekti výborně popasovali. Vylepšili původní fasádu nepodařené přístavby na domě, čímž vnesli symetrii do jeho průčelí. Díky tomuto počinu vznikla terasa s podmanivým výhledem do okolí.

Oživení dlouhé chodby

Dalším oříškem byla dlouhá a poněkud nudná chodba, která se táhla napříč celým bytem. Díky zvětšení nosných otvorů však došlo k propojení obývacího pokoje s kuchyní, a tím se i chodba stala součástí obytného prostoru. Vyúsťuje tak do jídelny před terasu, za kterou se v dálce tyčí mohutné Tatry. Chodba shodila svůj starý plášť. Vznikl v ní příjemný prostor plný světla, dekorací a úložných prostorů.

Materiály a barvy interiéru

Stěžejním materiálem celého interiéru je dřevo ve vší své přirozené kráse. Podlahu v příjemně světlé textuře doplňuje nábytek z dubového dřeva, který působí velice jemně. Se dřevem pak v interiéru působivě kontrastují stěny z cihel a betonu. Tyto industriální prvky si přitom velmi dobře rozumí s akcenty svěže zelené a modré barvy opakujícími se napříč interiérem.

Moderní interiér s výhledem na Tatry

Teplo od podlahy

Architekti v bytě změnili i způsob vytápění. Z původního elektrického vytápění pomocí podlahových fólií se přešlo na vytápění systémem suché podlahovky, která funguje díky elektrokotli ukrytému v kuchyni. Každá místnost má navíc vlastní regulaci teploty s ohledem na orientaci na různé světové strany. Obývací pokoj přitom zdobí i krb, který si majitelé přáli. Ten však funguje jako sekundární zdroj tepla.

Krása i funkčnost v jednom

V bytě si lze povšimnout celé řady zajímavých řešení, která v sobě skloubila krásu i funkčnost. Stačí se podívat na volně stojící vanu v ložnici. Ač se to tak nemusí na první pohled zdát, stěna za ní je upravena proti vodě. Pozornost zaujme také jeden z prvků v dětském pokoji, který se často používal v československých interiérech. Jedná se o peřiňák umístěný v záhlaví postele, který vytváří důmyslný úložný prostor, ale jenž zároveň funguje jako tepelný izolant mezi postelí a obvodovou zdí.

Za zmínku stojí také různorodá svítidla, díky kterým vznikají libovolné kombinace světla a stínu. Každá část prostoru tak ožívá jiným způsobem. Celek pak zkrášlují velkorysé výhledy na nedaleké Tatry, jejichž blízkost dodává tomuto interiéru ještě více na přitažlivosti.

Zdroj: www.mseman.sk

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Dřevostavba Easy 78

Tiny house na zakázku

Moderný interiérový dizajn

Kuchyně do bytu

Kuchyně v moderním designu a černobílé kombinaci

Nástavba na rodinný dům

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Krb bez komínu? S biolihem ano!

Barevné truhlíky plné mrazuvzdorných rostlin

Jak vytápět nový dům od roku 2022?

Bioplynová stanice do vašeho domova

Renovace komínů pomocí unikátní omítky Izonil

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock