Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Moderní interiér s výhledem na Tatry

Moderní interiér s výhledem na Tatry

Po rekonstrukci starého bytu vyrostl v blízkosti Tater přitažlivý interiér s industriálními prvky. Byt, který dříve sloužil jen pro občasné scházení se s přáteli, se tak díky ateliéru Seman architecti proměnil v trvalé bydlení s úchvatnými výhledy na hřebeny hor.

Náročná rekonstrukce starého bytu

Proměna starého bytu na moderní bydlení byla pro architekty opravdovou výzvou. Na přání majitelů měl vzniknout útulný interiér s industriálními prvky, které by odkazovaly na technické památky Tater. Ke speciálním požadavkům majitelů patřilo i vytvoření terasy na dosud nevyužívané střeše, ale také zakomponování vany do ložnice či krbu do obývacího pokoje. Spolu s architekty přitom padla shoda na využívání převážně přírodních materiálů.

Rekonstrukce starého bytu nebyla jednoduchá, za což mohla zejména její realizace v zimních měsících. Přesto se s ní architekti výborně popasovali. Vylepšili původní fasádu nepodařené přístavby na domě, čímž vnesli symetrii do jeho průčelí. Díky tomuto počinu vznikla terasa s podmanivým výhledem do okolí.

Oživení dlouhé chodby

Dalším oříškem byla dlouhá a poněkud nudná chodba, která se táhla napříč celým bytem. Díky zvětšení nosných otvorů však došlo k propojení obývacího pokoje s kuchyní, a tím se i chodba stala součástí obytného prostoru. Vyúsťuje tak do jídelny před terasu, za kterou se v dálce tyčí mohutné Tatry. Chodba shodila svůj starý plášť. Vznikl v ní příjemný prostor plný světla, dekorací a úložných prostorů.

Materiály a barvy interiéru

Stěžejním materiálem celého interiéru je dřevo ve vší své přirozené kráse. Podlahu v příjemně světlé textuře doplňuje nábytek z dubového dřeva, který působí velice jemně. Se dřevem pak v interiéru působivě kontrastují stěny z cihel a betonu. Tyto industriální prvky si přitom velmi dobře rozumí s akcenty svěže zelené a modré barvy opakujícími se napříč interiérem.

Moderní interiér s výhledem na Tatry

Teplo od podlahy

Architekti v bytě změnili i způsob vytápění. Z původního elektrického vytápění pomocí podlahových fólií se přešlo na vytápění systémem suché podlahovky, která funguje díky elektrokotli ukrytému v kuchyni. Každá místnost má navíc vlastní regulaci teploty s ohledem na orientaci na různé světové strany. Obývací pokoj přitom zdobí i krb, který si majitelé přáli. Ten však funguje jako sekundární zdroj tepla.

Krása i funkčnost v jednom

V bytě si lze povšimnout celé řady zajímavých řešení, která v sobě skloubila krásu i funkčnost. Stačí se podívat na volně stojící vanu v ložnici. Ač se to tak nemusí na první pohled zdát, stěna za ní je upravena proti vodě. Pozornost zaujme také jeden z prvků v dětském pokoji, který se často používal v československých interiérech. Jedná se o peřiňák umístěný v záhlaví postele, který vytváří důmyslný úložný prostor, ale jenž zároveň funguje jako tepelný izolant mezi postelí a obvodovou zdí.

Za zmínku stojí také různorodá svítidla, díky kterým vznikají libovolné kombinace světla a stínu. Každá část prostoru tak ožívá jiným způsobem. Celek pak zkrášlují velkorysé výhledy na nedaleké Tatry, jejichž blízkost dodává tomuto interiéru ještě více na přitažlivosti.

Zdroj: www.mseman.sk

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Kuchyně v Brně

Refresh Litoměřice

Rekonstrukce dobové vily až na kost

Realizace Praha

Rekonstrukce koupelny

Dům pro jedny architekty

Sledujte nás

Nejčtenější články

Zpustošenou stodolu proměnili v kouzelné místo

Dokonalý domov na horách spojující masivní dřevo, kámen a sklo

Nový dům ve venkovském stylu s nádechem středomoří

Dům na kopci s úžasným výhledem

Rodinný dům na dně zavřeného lomu

Luxusní dům s bazénem ve skále

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock