S požadavkem na návrh interiéru rozlehlého domu ve Velké Bíteši u Brna přišli klienti ještě ve fázi projektu stavby. To bývá vždy velkou výhodou, protože…

O realizaci

S požadavkem na návrh interiéru rozlehlého domu ve Velké Bíteši u Brna přišli klienti ještě ve fázi projektu stavby. To bývá vždy velkou výhodou, protože je možnost zasáhnout do dispozice a návrh interiéru není omezen již pevně danými pozicemi instalací elektra, vody, odpadů atd. 

 

V tomto případě byla dispozice domu poměrně dobře rozvržena, takže nebylo třeba větších zásahů. Hlavní úpravou oproti původnímu projektu byla výměna pozice šatny a koupelny v ložnici. To nám umožnilo prosvětlit koupelnu francouzským oknem a propojit ji s ložnicí posuvnými prosklenými dveřmi. Díky tmavým sklům a keramickým obkladům působí koupelna při pohledu z ložnice jako zapuštěný černý „box“. 

 

Celý interiér se na přání klientů nese v přírodním duchu, příjemných teplých tónech dřeva a šedobéžové barvy doplněné obkladem imitujícím kámen. Navržené materiály a prvky se prolínají celým domem. V obytných místnostech se opakuje stejný typ podlahy. Šedý obklad použitý na krbu je navržen i za kuchyňskou linkou, ve větší koupelně a samostatném WC. V menší tmavé koupelně je použit tmavší obklad ze stejné série. Dekor dřeva se kromě podlahy objevuje ve větší míře i na nábytku na míru, obkladu stěn nebo ve formě plastického lamelového obkladu na kuchyňském ostrůvku a na stěně za postelí. 

Obrázky

Komentáře

Další realizace