Byt v developerském projektu na okraji Prahy koupili klienti ve fázi, když již nebylo možné provádět žádné klientské změny. Přesto se nakonec rozhodli…

O realizaci

Byt v developerském projektu na okraji Prahy koupili klienti ve fázi, když již nebylo možné provádět žádné klientské změny. Přesto se nakonec rozhodli zasáhnout do provedených elektroinstalací, což obnášelo i úpravu pozice stropního světla a výsledné dispozici to velmi pomohlo.

V první fázi se klienti rozhodli řešit hlavní obytný a vstupní prostor. Podlahy byly v obou prostorech dané, původní dveře s dekorem dřeva jsme nahradili bílými lakovanými bezfalcovými a posuvnými dveřmi s černým kováním. 

Z několika variant uspořádání kuchyně s obývacím pokojem vyšla jako vítězná dispozice s kuchyňským ostrůvkem, na který navazuje jídelní stůl. Ostrůvek se přirozeně stal centrálním bodem celého prostoru, zároveň umožňuje pohodlný pohyb v kuchyni i průchod do dalších částí bytu.

Byt byl od developera poměrně nadstandardně vybaven dřevěnou dubovou podlahou v teplém odstínu. Vzhledem k požadavku na jinak neutrálnější ladění bytu proto na ostatním zařízení převládají odstíny bílé, černé a teple šedé barvy. Nábytek je proveden v matném laku s bílou kompaktní pracovní deskou v kuchyni. Dřevo se na nábytku objevuje jen v menší míře v podobě dýhované dubové desky jídelního stolu a dýhovaného lamelového obkladu za televizí.

V předsíni šlo především o její maximální využití k úložnými účelům. Část jedné z vysokých vestavěných skříní je využita pro zavěšení bund a kabátů a sezení. I zde se objevují černé detaily v podobě úchytek a šatních háčků a přisazených stropních svítidel.

Obrázky

Komentáře

Další realizace