Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Jak vybrat nábytek do koupelny

Jak vybrat nábytek do koupelny

Vybrat nábytek do koupelny je dnes velmi lehké. Moderní trh nabízí velký výběr různých modelů. Ale i zde je pár úskalí, které byste měli znát. Poradíme, jak se vyhnout tomu, abyste se stali rukojmími svého vlastního špatného rozhodnutí ohledně kvality zakoupeného nábytku do koupelny.

Při výběru správného koupelnového nábytku je třeba zvážit: Velikost místnosti a možné vzdálenosti mezi všemi objekty v místnosti. Volba nábytku obecně ovlivňuje jeho rozměry, protože například majitelé poměrně prostorných koupelen si mohou dovolit instalovat drahé dřevěné skříňky s pracovní deskou z masivního dřeva. V takových koupelnách je sprcha a vana umístěna daleko od nábytku a velký prostor umožní dobrou cirkulaci vzduchu a ventilační systém. To zamezí, aby na povrchu přetrvávala vlhkost. Kompaktní koupelny o velikosti 4 až 6 metrů čtverečních, kde je konstantní vlhkost a častý kontakt s vodou znamenají nákup jednoduchého, ale vysoce kvalitního nábytku s vynikajícími vodoodpudivými povrchovými vlastnostmi.

Kopupelnové skříňky

Závěsné skříňky jsou pohodlné a kompaktní. Mají často jednoduché tvary, šetří prostor, proto se hodí do malých koupelen. Nevtíravost a lehkost jejich linií osloví ty, kteří se drží minimalistických interiérů. Kromě toho lze pomocí zavěšených skříní skrýt nevzhledné potrubí podél stěn. Další volbou jsou samostatně stojící skřínky, třeba pod umyvadlo. Výborně ukryjí sifon, trubky, hadice, ale pokud jsou v dosahu stříkající vody, může se stát, že budou za pár let nepoužitelné. Stékající voda, která je mezi podlahou a skříňkou, začne deformovat dno a použitý materiál. Úzká a vysoká (ideálně téměř ke stropu) skříň je výborným řešením do všech koupelen. Se svými skromnými rozměry je i tak vybavena mnoha policemi, zásuvkami a koši, takže nebudete mít problémy s tím, jak a kam umístit velký počet koupelnových doplňků.

Jak vybrat nábytek do koupelny

Jak zařídit koupelnu

Pokuste se nepřeplnit všechny zdi a podlahy nábytkem. Definujte minimální počet potřebného nábytku. Obvykle se jedná o skříňku s umyvadlem, zrcadlovou skříňku, otevřené police, koš na prádlo. Malá místnost se vizuálně rozšíří, pokud instalujete závěsný nábytek. Pokud se rozhodnete pro podlahové skříňky volně stojící, je lepší vybrat ty, které mají nohy. To usnadní čištění. Vyberte si uzavřené police. Se stejnými rozměry pojmou více než otevřené. Mezilehlou volbou jsou police s bočnicemi nebo kombinované skříňky s otevřenými a zavřenými sekcemi. Dalším řešením pro malou koupelnu je podlahový stojan se zásuvkami pod umyvadlem, nejvýše 50 cm a zrcadlo bez skříňky. Pod zrcadlem vytvořte poličku na zubní kartáčky a hygienické potřeby. Zásuvky jsou pohodlnější než police - i při menším objemu je snazší udržovat v nich pořádek a najít správné věci. Velké zrcadlo je výhodou pro malou koupelnu, protože vizuálně rozšiřuje prostor. Neexistují však žádná omezení a velikost zrcadla závisí na vašem vkusu a stylu, ve kterém je koupelna zařízena.

Kvalita materiálu je zásadní

  • Masivní dřevo v koupeně

Pokud jde o masiv, některé dřeviny jsou při vysoké vlhkosti ještě silnější. Například olše, dub, wenge. Dřevo však musí být předsušeno důkladně a opatřeno několika stupni ochranných vrstev primerů, sušícího oleje, barev, laků, vosků a olejů. Ostatní druhy absorbují vlhkost docela aktivně a ztrácí svůj původní vzhled. Některé velmi známé společnosti používají buk, třešně a jiná tvrdá dřeva při výrobě koupelnového nábytku, pečlivě je suší a pokrývají povrch několika stupni ochranných vrstev primerů, sušicích olejů, barev, laků, vosků a olejů. Při nákupu nábytku z masivního dřeva je třeba předložit osvědčení o kvalitě, které musí být uvedeno: země výroby, země dodávky surovin, seznam ochranných materiálů a další užitečné informace. Ale bez ohledu na to, jak kvalitní dřevěný nábytek je, měl by být nainstalován v prostorných (nejméně 15 m2) koupelnách, kde neustále cirkuluje vzduch a je mírná vlhkost (ne více než 65 - 70%).

Jak vybrat nábytek do koupelny
  • MDF v koupeně

Tento materiál je v současné době velmi populární a mnoho významných zahraničních výrobců drahého nábytku ho hojně používá. Aby byl materiál chráněn před vlhkostí je potažen VDSP, impregnován speciálními sloučeninami a je na něj použit substrát odolný vůči vlhkosti. Nejprve se na desky nanese několik vrstev polyuretanového základního nátěru - lesklé emaily (pro ochranu před vlhkostí, poškrábáním a promáčknutím). Nakonec jsou sušeny ultrafialovými paprsky, díky kterým jsou povrchy dokonale rovnoměrné. Přestože desky MDF nejsou zcela levné, návrháři je rádi používají k realizaci svých projektů.

  • Dýhovaný nábytek do koupeny

Dekorační vnější nátěr, který zdobí a chrání povrch nábytku vyrobeného z MDF, masivního dřeva, VDSP. Samozřejmě je také impregnován vodovzdornými roztoky, jsou vybírána speciální lepidla a laky, které zakrývají dýhu shora. Obecně se dýhy používají pro působivější vzhled nábytku, protože imitace různých druhů dřeva (wenge, ořech, třešeň, dub) a dalších materiálů (kůže, kámen) působí velmi příjemně a moderně.

Jak vybrat nábytek do koupelny
  • Plast v koupeně

Tento materiál má zjevné výhody: je estetický, snadno se čistí, je absolutně odolný vlhkosti a nejslavnější a nejuznávanější továrny na nábytek s ním pracují. Všestrannost plastů byla dlouhodobě potvrzena při každodenním používání v obytných prostorech. Plastové skříně a výplně koupelnových skříní mohou být dokonce průsvitné, připomínající skutečné sklo.

  • Skleněné prvky v koupeně

Pro použití v koupelně se sklo perfektně hodí a padne ke všem ostatním materiálům v koupelně. Sklo je praktické, odolné proti vlhkosti, neuvěřitelně atraktivní z hlediska estetiky místnosti a v koupelně jakékoli velikosti můžete instalovat nábytek se skleněnými prvky, vždy bude vypadat skvěle. Sklo se v koupelně používá pro police, dveře a dokonce i sady nábytku, přičemž se liší stupněm tvrdosti a barevným odstínem.

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Minimalistický kompletní interiér

Byt v horském stylu

Interiér SLB Piešťany

Spešov

Luxusní interiér v šedé barvě v kombinaci se dřevem

Koupelna na Mlýnku

Sledujte nás

Nejčtenější články

Vánoční inspirace a dekorace

Hnědá barva v interiéru

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Vánoční ozdoby ze sušeného ovoce

Perníková chaloupka

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock