Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Rekonstrukce koupelny

Koupelna není jen místností v domě. Jde o místo, kde můžeme relaxovat, odpočinout si a smýt ze sebe každodenní stres a ruch velkoměsta. Provádíme zde fyzickou, ale i duševní hygienu.

Ženská energie

Dovoluji si tvrdit, že koupelnu bude nejvíce obývat hlavně žena. Je také tou, která místnost navrhuje a upravuje. Pokud budeme vycházet ze ženského pohledu, tak by koupelna měla být jemnější, s pastelovými odstíny a občasným zastoupením dřeva. Řada zástupkyň jemnějšího pohlaví se bude cítit lépe v romantickém, či minimalistickém interiéru s občasnými doplňky. Prostor pak bude příjemný a pro všechny členy rodiny přitažlivý.

Při zařizování koupelny musíme také počítat s velkým množstvím úložného prostoru a také velkým a dobře osvětleným zrcadlem. Tyto atributy dozajista využijí obě pohlaví. Nejlepší je, když máte v koupelně okno. Celý proces očisty je přirozenější a vy se také cítíte lépe.

TIP:  U vany je dobré nechat nějaké místo na odkládání - sklenička s vínem, kniha, noviny...

A co muži?

Jak by vypadala ideální koupelna pro muže? Je to mnohem složitější, než byste si mysleli. Vhodné je sáhnout po obkladech i dlažbě v tmavších odstínech, ještě lépe s metalickými odlesky. Odstíny tmavě modré a šedé u muže zabodujete vždycky, Například černá barva v koupelně působí velmi moderně a luxusně. Tyto barevné palety působí velmi stylově, až dramaticky.

Muži také bývají úspornější a dávají přednost rychlé sprše než dlouhému ležení v bublinkách. Určitě je vhodné  sáhnout po elemntech kovu, štěrku, kamene nebo cementu. 

Zařizování nové koupelny

Prvním a nejdůležitějším prvkem při zařizování, nebo rekonstruování nové koupelny, je přesné zjištění rozměrů místnosti. Dávejte pozor hlavně na umístění oken, dceří, potrubí vody a kanalizace. 

Na základě prostoru, který máte k dispozici se budou rýsovat první moznosti, které budete moci zrealizovat. Pomoc se zorientováním a realizací vám může usnadnit návštěva některých z koupelnových studií. Mužete zde i načerpat inspiraci pro svou rekonstrukci. 

{reklama-0}

Vybrané produkty se poté zakreslí do grafického programu a pomocí 3D vizualizace se budete moci podívat, jak vaše koupelna bude vypadat.

Zdroj: https://homebydleni.cz/bydleni/koupelny/prirodni-motivy-v-koupelnach/

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Dětský pokoj, Praha

Rodinný dům s velkou terasou v Plzni

Obývací pokoj v Hřibojedech

Ložnice pro ASKO

Kuchyně v Brně

Refresh Litoměřice

Sledujte nás

Nejčtenější články

Zpustošenou stodolu proměnili v kouzelné místo

Dokonalý domov na horách spojující masivní dřevo, kámen a sklo

Dům na kopci s úžasným výhledem

Rodinný dům na dně zavřeného lomu

Modulární dům ve stylu anglického venkova

Malý dřevěný dům vsazený do zahrady

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock