Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Rekonstrukce koupelny

Rekonstrukce koupelny

Koupelna není jen místností v domě. Jde o místo, kde můžeme relaxovat, odpočinout si a smýt ze sebe každodenní stres a ruch velkoměsta. Provádíme zde fyzickou, ale i duševní hygienu.

Ženská energie

Dovoluji si tvrdit, že koupelnu bude nejvíce obývat hlavně žena. Je také tou, která místnost navrhuje a upravuje. Pokud budeme vycházet ze ženského pohledu, tak by koupelna měla být jemnější, s pastelovými odstíny a občasným zastoupením dřeva. Řada zástupkyň jemnějšího pohlaví se bude cítit lépe v romantickém či minimalistickém interiéru s občasnými doplňky. Prostor pak bude příjemný a pro všechny členy rodiny přitažlivý. Při zařizování koupelny musíme také počítat s velkým množstvím úložného prostoru a také velkým a dobře osvětleným zrcadlem. Tyto atributy dozajista využijí obě pohlaví. Nejlepší je, když máte v koupelně okno. Celý proces očisty je přirozenější a vy se také cítíte lépe.

Rekonstrukce koupelny
Foto: pexels.com

A co muži?

Jak by vypadala ideální koupelna pro muže? Je to mnohem složitější, než byste si mysleli. Vhodné je sáhnout po obkladech i dlažbě v tmavších odstínech, ještě lépe s metalickými odlesky. S odstíny tmavě modré a šedé u muže zabodujete vždycky, například černá barva v koupelně působí velmi moderně a luxusně. Tyto barevné palety působí velice stylově až dramaticky. Muži také bývají úspornější a dávají přednost rychlé sprše než dlouhému ležení v bublinkách. Určitě je vhodné sáhnout po elementech kovu, štěrku, kamene nebo cementu. 

Rekonstrukce koupelny
Foto: pexels.com

Zařizování nové koupelny

Prvním a nejdůležitějším prvkem při zařizování nebo rekonstruování nové koupelny je přesné zjištění rozměrů místnosti. Dávejte pozor hlavně na umístění oken, dveří, potrubí vody a kanalizace. Na základě prostoru, který máte k dispozici, se budou rýsovat první možnosti, které budete moci zrealizovat. Pomoc se zorientováním a realizací vám může usnadnit návštěva některých z koupelnových studií. Mužete zde také načerpat inspiraci pro rekonstrukci. Vybrané produkty se poté zakreslí do grafického programu a pomocí 3D vizualizace se budete moci podívat, jak bude vaše koupelna ve výsledku vypadat.

Rekonstrukce koupelny
Foto: pexels.com
Foto: pexels.com

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Elegantní lakovaná kuchyňská linka

Dům s duší

Chytrá kuchyně i celá domácnost

ZLATÁ KUCHYNĚ SYKORA

Pasivní Vila dům ve svahu Podolanka

Vzorový byt Zlatá stoka

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Slané vafle s parmazánem a čerstvou petrželkou

Hnědá barva v interiéru

Rady do malé zahrady

Luxusní maringotka

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock