Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Hydroizolace koupelen a toalet pomocí omítky IZONIL Hard

Hydroizolace koupelen a toalet pomocí omítky IZONIL Hard

Stavíte novou koupelnu, nebo plánujete rekonstrukci staré? Nestačí jen vybírat sanitu, vanu, koupelnový nábytek a v případě WC komfortní zařízení toalety. Klíčovým faktorem a jedním z nejdůležitějších kroků při plánování je správná hydroizolace. Pokud se tato neprovede dobře, radost z nové koupelny může velmi rychle přijít vniveč.

Pod pojmem hydroizolace si zjednodušeně můžeme představit ochranu stavebního materiálu - cihly, pórobetonu, stavebního panelu před vlhkostí, párou a vodou, která se v koupelně běžně vyskytuje. Nejde jen o sprchový kout nebo vanu, před vlhkostí musíme ochránit celou koupelnu, toaletu a místa, kam pára proniká zda může zatéci vlhkost při běžném každodenním provozu.

Hydroizolace je tedy vodotěsná vrstva, která se aplikuje právě na tato místa, kde by únik vody třeba spárami v obkladu mohl poškodit stěnu i podlahu pod dlažbou. Cílem je určitě také zabránit, hlavně v patrových domech, aby vlhkost pronikla do nižších podlaží a na stropech a stěnách vytvořila nevzhledné mapy.

Hydroizolace koupelen a toalet pomocí omítky IZONIL Hard

Hydroizolace koupelny

Koupelny jsou hned po verandách a balkónech nejnamáhanějšímu prostory v bytě či domě, alespoň co se vlhkosti týká. Výhoda je v tom, že na ně nepůsobí povětrnostní podmínky a množství vody, které se objeví na podlaze, můžete poměrně snadno ovlivnit. Na druhou stranu, je nesmysl spoléhat se na to, že po koupeli vše pečlivě vytřete a do spár mezi kachličky nic nezateče. Stačí mikrotrhlinky a v dlouhodobém horizontu máte "zaděláno" na problém. Může to být neustále se objevující plíseň, vyboulení a odlepení kachliček, v nejhorším případě vlhké skvrnky na stěně vedlejšího pokoje. Chcete se tomu vyhnout? V tom případě věnujte pozornost výběru kvalitní hydroizolační stěrky pod obklady. Ty nejnáročnější kritéria splňuje omítka IZONIL Hard, kterou kromě hydroizolace zdí můžete použít za stejným účelem i na podlahu, jelikož se jedná o pochozí omítkovou směs.

Přečtěte si také

Interiér podle nejnovějších trendů, nebo radši ověřená klasika?

Volbu správného interiéru byste neměli při stavbě nebo rekonstrukci vašeho domu či bytu podceňovat. Má totiž vliv na funkčnost jednotlivých místností, cenu nemovitosti, a v neposlední řadě i vaši…

Omítka proti vlhkosti

Se systémem IZONIL Hard se pracuje velmi jednoduše, protože je definován jako omítka. Je však třeba důkladně si přečíst návod na použití a hlavně použít technologický postup, určený na jeho nanášení. V podstatě nejde o jiný postup, než při nanášení omítky, netřeba však zapomínat, že IZONIL Hard není potěr, ani lepidlo. A minimální vrstva, která se doporučuje nanést je 1 centimetr.

Hydroizolace koupelen a toalet pomocí omítky IZONIL Hard

Jelikož je koupelna vlhkostí namáhána více než jiné místnosti ideální je vrstva o tloušťce 2 centimetry. Tak na podlahu jako i na stěny. Při rekonstrukci koupelny je však třeba myslet i na to, že IZONIL Hard se nesmí nanášet na původní omítku, jen na základní materiál - cihlu, betonový panel, pórobetonové prefabrikanty a kámen. Systém IZONIL šetří čas, materiál, náročnost a samozřejmě peníze.

Aby se dosáhlo doporučená tloušťka omítky, obvykle se tato nanáší ve dvou nebo podle potřeby i ve třech vrstvách. Nejdůležitější je první vrstva aplikována přímo na stěny a podlahu koupelny. Důslednost se vyžaduje zejména u spojů stěn a podlah, rohů i v blízkosti odtoků a výpustí a pochopitelně u dilatací. Právě realizaci těchto detailů třeba během práce věnovat zvýšenou pozornost.

Hydroizolace koupelen a toalet pomocí omítky IZONIL Hard
Hydroizolace koupelen a toalet pomocí omítky IZONIL Hard
Zdroj: sponzorovaný článek

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Nadčasový kompletní interiér

Kuchyně se zabudovaným akváriem v ostrůvku

Rodinný dům Dlouhý Most

Dětský pokoj pro dva kluky

Diamonds Living

Moderní kuchyně s ostrůvkem

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Renovace komínů pomocí unikátní omítky Izonil

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Tipy, jak se zbavit ovocných mušek neboli octomilek

Hnědá barva v interiéru

Rady do malé zahrady

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock