Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Hydroizolace koupelen a toalet pomocí omítky IZONIL Hard

Hydroizolace koupelen a toalet pomocí omítky IZONIL Hard

Stavíte novou koupelnu, nebo plánujete rekonstrukci staré? Nestačí jen vybírat sanitu, vanu, koupelnový nábytek a v případě WC komfortní zařízení toalety. Klíčovým faktorem a jedním z nejdůležitějších kroků při plánování je správná hydroizolace. Pokud se tato neprovede dobře, radost z nové koupelny může velmi rychle přijít vniveč.

Pod pojmem hydroizolace si zjednodušeně můžeme představit ochranu stavebního materiálu - cihly, pórobetonu, stavebního panelu před vlhkostí, párou a vodou, která se v koupelně běžně vyskytuje. Nejde jen o sprchový kout nebo vanu, před vlhkostí musíme ochránit celou koupelnu, toaletu a místa, kam pára proniká zda může zatéci vlhkost při běžném každodenním provozu.

Hydroizolace je tedy vodotěsná vrstva, která se aplikuje právě na tato místa, kde by únik vody třeba spárami v obkladu mohl poškodit stěnu i podlahu pod dlažbou. Cílem je určitě také zabránit, hlavně v patrových domech, aby vlhkost pronikla do nižších podlaží a na stropech a stěnách vytvořila nevzhledné mapy.

Hydroizolace koupelen a toalet pomocí omítky IZONIL Hard

Hydroizolace koupelny

Koupelny jsou hned po verandách a balkónech nejnamáhanějšímu prostory v bytě či domě, alespoň co se vlhkosti týká. Výhoda je v tom, že na ně nepůsobí povětrnostní podmínky a množství vody, které se objeví na podlaze, můžete poměrně snadno ovlivnit. Na druhou stranu, je nesmysl spoléhat se na to, že po koupeli vše pečlivě vytřete a do spár mezi kachličky nic nezateče. Stačí mikrotrhlinky a v dlouhodobém horizontu máte "zaděláno" na problém. Může to být neustále se objevující plíseň, vyboulení a odlepení kachliček, v nejhorším případě vlhké skvrnky na stěně vedlejšího pokoje. Chcete se tomu vyhnout? V tom případě věnujte pozornost výběru kvalitní hydroizolační stěrky pod obklady. Ty nejnáročnější kritéria splňuje omítka IZONIL Hard, kterou kromě hydroizolace zdí můžete použít za stejným účelem i na podlahu, jelikož se jedná o pochozí omítkovou směs.

Přečtěte si také

Vestavba rodinného domu do stodoly

Rekonstrukce stodoly respektuje architekturu našich předků, vyhovuje nárokům na moderní bydlení, současným energetickým požadavkům, a zároveň vytváří harmonické prostředí.

Omítka proti vlhkosti

Se systémem IZONIL Hard se pracuje velmi jednoduše, protože je definován jako omítka. Je však třeba důkladně si přečíst návod na použití a hlavně použít technologický postup, určený na jeho nanášení. V podstatě nejde o jiný postup, než při nanášení omítky, netřeba však zapomínat, že IZONIL Hard není potěr, ani lepidlo. A minimální vrstva, která se doporučuje nanést je 1 centimetr.

Hydroizolace koupelen a toalet pomocí omítky IZONIL Hard

Jelikož je koupelna vlhkostí namáhána více než jiné místnosti ideální je vrstva o tloušťce 2 centimetry. Tak na podlahu jako i na stěny. Při rekonstrukci koupelny je však třeba myslet i na to, že IZONIL Hard se nesmí nanášet na původní omítku, jen na základní materiál - cihlu, betonový panel, pórobetonové prefabrikanty a kámen. Systém IZONIL šetří čas, materiál, náročnost a samozřejmě peníze.

Aby se dosáhlo doporučená tloušťka omítky, obvykle se tato nanáší ve dvou nebo podle potřeby i ve třech vrstvách. Nejdůležitější je první vrstva aplikována přímo na stěny a podlahu koupelny. Důslednost se vyžaduje zejména u spojů stěn a podlah, rohů i v blízkosti odtoků a výpustí a pochopitelně u dilatací. Právě realizaci těchto detailů třeba během práce věnovat zvýšenou pozornost.

Hydroizolace koupelen a toalet pomocí omítky IZONIL Hard
Hydroizolace koupelen a toalet pomocí omítky IZONIL Hard
Zdroj: sponzorovaný článek

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Kuchyně se skleněnou zástěnou Onyx

Interiér Praha-Klánovice

Z garáže kanceláře

Rekonstrukce přízemí domu

Provence mezi betonem a sklem

Dům na kopci

Sledujte nás

Nejčtenější články

Vyrobte si adventní věnec

Vánoční inspirace a dekorace

Dům LO ztělesňuje nomádského ducha svého majitele

Perníková chaloupka

Trendy adventních věnců pro rok 2018

Nový domov v eklektickém stylu s nádechem Skandinávie

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock