Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Byt pro milovníky graffiti a street art

Byt pro milovníky graffiti a street art

V podkrovním mezonetu v Praze na Letné se nachází designový byt pro mladou rodinu. Návštěvníky zaujme otevřeným prostorem, nadšením majitelů pro moderní umění a v neposlední řadě i temperamentními fotografiemi pořízenými po své proměně.

Manželé si k rekonstrukci svého bydlení přizvali architekty z holešovického studia Esté architekti. Ti svou práci milují a naučili se vnímat prostor a okolní svět přes jeho potenciál. Každé zadání, klienty i sami sebe posouvají dopředu a snaží se vždy vytvořit co možná nejlepší místo k bydlení.

Interiér plný barev a nápadů

Architekti Milan Škrna, Tereza Tejkalová a Petra Brůžková navázali na rekonstrukci, která v činžovním domě ze začátku 30. let proběhla před několika lety, a to společně se zakoupením části vysoké půdy. Klienti v té době spolupracovali se studiem Majaq architects, které se zasloužilo především o otevřenou dispozici spodní části mezonetu kolem středové komínové stěny. Patra byla propojena ocelovým schodištěm s částečně skleněným zábradlím. K propojení dvou horních ložnic pro změnu posloužila střešní vestavba krčku, který umožňuje obyvatelům vstoupit na terasu orientovanou na západ do vnitrobloku. Do pestrého a poměrně zabydleného interiéru pak vstoupili Esté architekti, aby bytu dodali zbrusu nový facelift.

Praktické a temperamentní bydlení

Přáním majitelů bylo, aby interiér bytu pomocí dispozičních úprav umožnil snazší fungování rodiny. Praktická stránka přitom měla kráčet ruku v ruce s tou estetickou. Ve výsledku se tak do nové tváře bydlení výrazně otiskla vášeň klientů pro českou graffiti scénu a moderní umění. Své udělal také půlroční roadtrip s dětmi po Spojených státech. V bytě tak dostaly prostor barevné obrazy a instalace. Plně vynikly nové materiály a také barvy skryté v truhlářských skříních a vestavěných šatnách. Každodenní užívání tak činí interiér bytu ve svých barvách příjemně proměnlivým. Zaujmou zde původní betonové stěrky na stěnách a také dubové parkety. Ty bylo třeba zrenovovat a vrátit do přirozeného odstínu. Druhou šanci dostala také stávající kuchyňská linka. Nově geometricky řešené zábradlí schodiště osvěžilo zbrusu nové sklo. Vše ostatní bylo maximálně zjednodušeno, prosvětleno a sladěno tak, aby nadále vynikal převýšený prostor otevřené dispozice. Do popředí díky tomu vystupuje všudypřítomné umění, které utváří naprosto jedinečný charakter tohoto charizmatického pražského bytu.

Zdroj: estearchitekti.cz

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Tiny house na zakázku

Moderný interiérový dizajn

Kuchyně do bytu

Kuchyně v moderním designu a černobílé kombinaci

Nástavba na rodinný dům

Malá Dřevostavba Easy 24

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Vybíráme dlažbu na terasu

Jak vytápět nový dům od roku 2022?

Dům s dírou

Moderní dům s výhledem na řeku

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock