Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Byt pro milovníky graffiti a street art

Byt pro milovníky graffiti a street art

V podkrovním mezonetu v Praze na Letné se nachází designový byt pro mladou rodinu. Návštěvníky zaujme otevřeným prostorem, nadšením majitelů pro moderní umění a v neposlední řadě i temperamentními fotografiemi pořízenými po své proměně.

Manželé si k rekonstrukci svého bydlení přizvali architekty z holešovického studia Esté architekti. Ti svou práci milují a naučili se vnímat prostor a okolní svět přes jeho potenciál. Každé zadání, klienty i sami sebe posouvají dopředu a snaží se vždy vytvořit co možná nejlepší místo k bydlení.

Interiér plný barev a nápadů

Architekti Milan Škrna, Tereza Tejkalová a Petra Brůžková navázali na rekonstrukci, která v činžovním domě ze začátku 30. let proběhla před několika lety, a to společně se zakoupením části vysoké půdy. Klienti v té době spolupracovali se studiem Majaq architects, které se zasloužilo především o otevřenou dispozici spodní části mezonetu kolem středové komínové stěny. Patra byla propojena ocelovým schodištěm s částečně skleněným zábradlím. K propojení dvou horních ložnic pro změnu posloužila střešní vestavba krčku, který umožňuje obyvatelům vstoupit na terasu orientovanou na západ do vnitrobloku. Do pestrého a poměrně zabydleného interiéru pak vstoupili Esté architekti, aby bytu dodali zbrusu nový facelift.

Praktické a temperamentní bydlení

Přáním majitelů bylo, aby interiér bytu pomocí dispozičních úprav umožnil snazší fungování rodiny. Praktická stránka přitom měla kráčet ruku v ruce s tou estetickou. Ve výsledku se tak do nové tváře bydlení výrazně otiskla vášeň klientů pro českou graffiti scénu a moderní umění. Své udělal také půlroční roadtrip s dětmi po Spojených státech. V bytě tak dostaly prostor barevné obrazy a instalace. Plně vynikly nové materiály a také barvy skryté v truhlářských skříních a vestavěných šatnách. Každodenní užívání tak činí interiér bytu ve svých barvách příjemně proměnlivým. Zaujmou zde původní betonové stěrky na stěnách a také dubové parkety. Ty bylo třeba zrenovovat a vrátit do přirozeného odstínu. Druhou šanci dostala také stávající kuchyňská linka. Nově geometricky řešené zábradlí schodiště osvěžilo zbrusu nové sklo. Vše ostatní bylo maximálně zjednodušeno, prosvětleno a sladěno tak, aby nadále vynikal převýšený prostor otevřené dispozice. Do popředí díky tomu vystupuje všudypřítomné umění, které utváří naprosto jedinečný charakter tohoto charizmatického pražského bytu.

Zdroj: estearchitekti.cz

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Útulné podkroví pro hosty

Jahodové sady

Dokonalá ergonomie a rozmístění

Byt v rezidenci Braník

Rezidenční bydlení

Kuchyň s jídelnou a obývacím pokojem

Sledujte nás

Nejčtenější články

Anglická kuchyně třeba i u vás doma

Dokonalý domov na horách spojující masivní dřevo, kámen a sklo

Bioplynová stanice do vašeho domova

Vánoční inspirace a dekorace

Perníková chaloupka

Jak vytápět nový dům od roku 2022?

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock