Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Podkrovní byt v Bratislavě

Podkrovní byt v Bratislavě

Moderní a osobitý interiér ukrývá byt v nadstavbě prvorepublikového domu v srdci Slovenska. Nejenže disponuje přitažlivě zařízenými prostorami, ale nabízí i nádherný výhled na Bratislavský hrad. Tohoto výhledu a praktické polohy v centru využil architekt Martin Fleischmann, pod jehož taktovkou vznikl na střeše historického domu působivý mezonet.

Byt v nadstavbě

Interiér podkrovního bytu zaujímá plochu 125 m2, k níž ještě přiléhá plocha balkónu. Nadstavba je s ohledem na své historické prostředí velice citlivá a pomáhá jí i fakt, že se stala součástí vnitřního dvorního křídla. Nenarušuje tedy charakter ulice, jejíž architektonický výraz se začal formovat zhruba před sto lety. O to více kontrastní je nadčasový styl interiéru, který kráčí s moderní dobou a technickými výdobytky.

Minimalistický interiér

Charakteristickými rysy tohoto podkrovního bytu je transparentnost a minimalismus. Interiér je naprosto otevřeným celkem, čemuž napomáhají i velkoplošná okna otevírající se do okolní městské krajiny. Prostor si nepotrpí na výrazné bariéry, a tak plyne volně v horizontálním i vertikálním směru. Optické hranice jsou tedy mezi jednotlivými funkčními částmi, ale také mezi interiérem a exteriérem naprosto minimalizovány. V minimalistickém duchu je voleno také vybavení interiéru a především volba bytových doplňků. Na rozdíl od výzdoby zde totiž vede funkčnost. Díky minimu zařízení tak mohou o to více vyniknout jednotlivé kusy nábytku a jejich provedení.

Podkrovní byt v Bratislavě

Moderní bydlení

Celý interiér působí neskutečně nadčasově, stylově a prakticky. Rozdělen je na několik funkčních zón. Hned za zádveřím se tak nachází obývací kout a kuchyně, jejíž vybavení se ukrývá za plnými dvířky na stěně. Nechybí tu ani moderní kuchyňský ostrůvek, na který plynule navazuje prostor určený ke stolování. Podobně jako v dalších zónách je i tady kladen důraz na tzv. vznášející se prvky, ke kterým patří černá policová sestava na servis či zrcadlová digestoř. To všechno opticky prodlužuje prostor a navíc mu dodává velkou dávku originality. Pokud jde o sílu charakteru, pozadu nezůstává ani obývací pokoj, který však opět ctí minimalistický styl. Na první pohled však zaujme zavěšené litinové těleso krbu a vysoce komfortní sedací souprava. To všechno pak příjemně doplňují výhledy do okolní krajiny, díky kterým celý interiér získává na útulnosti i světelném komfortu. Originální pojetí pak nezapřou ani místnosti určené k odpočinku a k očistě. Velice zajímavým vybavením bytu je přitom relaxační kout doplněný o černý policový bar.

Neutrální barvy a dřevo

Interiéru podkrovního bytu vévodí bílá, šedá a černá barva. Ty pak zjemňují dřevěné prvky a obklady stěn. Právě akcenty černé barvy jsou v celém bytě silným tématem. O tom je možné se přesvědčit například při pohledu na svítidla, vypínače nebo na míru vyrobené ocelové prvky. Akcenty černé barvy doplněné o bílou a šedou si tento byt může dovolit především z toho důvodu, že do něj díky velkým oknům proniká dostatek světla. Interiér tak nepůsobí pochmurným, ale naopak svěžím dojmem.

Bydlení je sice velice moderní, ale také útulné. A nouze tu není ani o romantiku. Ta se dostavuje spolu s příchodem večera, kdy se okna rozzáří podmanivými výhledy na nasvícená panoramata historického centra.

Zdroj: Martin Fleischmann, foto: Tomáš Manina

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Elegantní lakovaná kuchyňská linka

Dům s duší

Chytrá kuchyně i celá domácnost

ZLATÁ KUCHYNĚ SYKORA

Pasivní Vila dům ve svahu Podolanka

Vzorový byt Zlatá stoka

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Slané vafle s parmazánem a čerstvou petrželkou

Hnědá barva v interiéru

Rady do malé zahrady

Luxusní maringotka

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock