Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Rekonstrukce třípodlažní vily

Rekonstrukce třípodlažní vily

Mladí majitelé domu, který už dávno vyšel z módy, ze švédského města Särö, se rozhodli k velmi radikální změně, jakou byla rekonstrukce ve stylu Bauhaus, což je jedna z nejvýznamnějších avantgardních škol designu, architektury a umění.

Dům se rekonstruoval ve třech fázích

Když majitelé dům koupili, nacházel se z velké části stále v původním stavu, což vzhledem k tomu, že byl dům postaven již v roce 1969, nebylo nejlepší.  Proto se rozhodli, že jej celý postupně zrenovují a rozšíří ve třech fázích s tím, že se z původního domu zachovají pouze základní betonové konstrukce.

Jako první přišly na řadu méně náročné části budovy, po stavební i technické stránce. Nejdříve šlo o přízemí o velikosti 65 metrů čtverečních, kde se nachází vstup, garáž, skladovací prostory a prádelna. Další na řadě byla přeměna horního patra o velikosti 35 metrů čtverečních a až poté patro prostřední, které se ukázalo jako největší výzva – toto patro má rozlohu 170 metrů čtverečních. Do této části domu bylo nutno integrovat všechny prostory, jež jsou pro běžný život nezbytné. Nachází se zde společenská zóna poskytující kuchyň, jídelnu a obývací pokoj; ale i přístup na terasu. A to vše v moderním vzhledu ve stylu Bauhaus.

Rekonstrukce třípodlažní vily

Celá stavba se vyznačuje jednoduchostí

Styl Bauhaus se vyznačuje formální jednoduchostí, kubistickými tvary stavebních konstrukcí, plochými střechami a minimalismem, co se týče výběru stavebních materiálů, kam patří beton. Mimo to je tento styl spjatý i s prosklenými plochami, které jsou součástí fasády. Majitelé domu chtěli svůj dům udělat tak, aby tyto základní principy splňoval – a to zejména v prostředním patře domu. Ze všech částí domu je dokonalý výhled na okolní krajinu. Majitelé mysleli i na to, aby byly prosklené posuvné systémy použitelné flexibilně v závislosti na ročním období či počasí.

Jako výzva pro firmu Schüco  bylo navrhnout velkoformátová okna sahající od podlahy až ke stropu s posuvnými systémy, aniž by bylo nutné sahat na stávající konstrukci ploché střechy. Zkušený partner této společnosti navrhl řešení, díky němuž byly spodní profily oken zapuštěny do podlahy tak hluboko, aby byly viděny pouze skleněné tabule bez rámu.

Zdroj: www.schueco.com

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Rekonstrukce řadového rodinného domu

Fotografie pro roubenku Anita

Fotografie novostavby

Horský byt pod Ještědem

Foto pro chalupu u Břízek

TMAVÁ KUCHYNĚ SE DŘEVEM

Sledujte nás

Nejčtenější články

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Vyvýšené záhony ocení i milovníci okrasných rostlin

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Renovace komínů pomocí unikátní omítky Izonil

Rady do malé zahrady

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock