Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

5 chyb, které děláme při výběru sedací soupravy

5 chyb, které děláme při výběru sedací soupravy

V současné době se nenajde téměř nikdo, kdo by nechtěl krásné bydlení. Toho lze dosáhnout jak většími úpravami (třeba celkovou rekonstrukcí), tak i menšími změnami, do kterých bezesporu patří i koupě nového nábytku. V našem případě půjde konkrétně o chyby, kterých se mnoho z nás dopouští při výběru sedací soupravy. Pokud se jich vyvarujete, můžete nám věřit, že vám vaše pohovka bude sloužit po mnohem delší dobu.

Potřebuju úložné prostory v sedačce?

Ano, úložné prostory v sedačce mohou znít fajn, ale nemáte jich doma už i tak dost? Nehledě na to, že do sedačky nemůžete ukládat to samé, co do skříně, takže tam s největší pravděpodobností skončí nějaké peřiny, popřípadě zbytečnosti, které doma máte. Musíme myslet i na to, že tím doplatíte nejen na design, ale i na kvalitu konstrukce, která nebude díky úložnému prostoru nebo rozkládacímu mechanismu tak pevná a kvalitní, aby vám poskytla stejný komfort jako sedačka, která žádný úložný prostor neposkytuje.

Potřebuju rozkládací sedačku?

Většina z nás chce rozkládací sedačku z jednoho prostého důvodu. Co když přijde návštěva, která zde bude chtít přespat? A proto při koupi sedačky myslíte hlavně na to, aby šla rozložit. To je ale chyba. Díky rozkládacímu mechanismu  nebude vaše sedačka tolik kvalitní jako její pevná verze. A myslíte si, že je dobrý nápad, pokud se vzdáte kvality a hezkého vzhledu jen kvůli tomu, aby se hosté vyspali na často nepohodlném kusu nábytku? Určitě je lepší, když pořídíte nafukovací matraci, která udělá stejnou, ne-li lepší službu.

Žádné doplňky s soupravě nechci!

Mnoho z nás ani neví, co pořádně nějaká doplňková výbava k sedací soupravě znamená. Ano, takovéto doplňky nejsou životu nezbytné, ale když zjistíte, jaký komfort vám mohou poskytnout, budete nadšeni. Jde o nejrůznější technologické vychytávky, které vám zpříjemní relax, ale i práci. A o co jde? Například o vysouvací sedák, který vám zvětší plochu, na které odpočíváte. Nebo třeba sedačka, ve které je zabudovaná zásuvka na USB či na elektřinu, takže můžete nabíjet mobil a nemuset s ním běžet na druhý konec místnosti.

5 chyb, které děláme při výběru sedací soupravy
Foto: Polstrin

Stačí i levná sedací souprava

Velmi často se stává, že si koupíme levné sedací soupravy a již po krátkém čase si můžeme všimnout toho, že při sezení cítíme tvrdé dřevo (pokud se rovnou v některých místech neprohne); potahový materiál se během času roztrhne, některá část bude vrzat... Prostě jde o hotové peklo. A to nejen se sedačkou, ale i s následnou reklamací, kde je možné, že vám budou říkat, že to není jejich chyba, ale vaše. No - není lepší pořízení dražšího kousku, u kterého bude jistota, že vydrží déle? Při nákupu na internetu si nezapomínejte pročítat hodnocení těch, kteří si nábytek koupili již dříve.

Koupím první co mi padne v obchodě do oka

Určitě nechcete kupovat každý rok novou sedačku, že ne? Proto byste se měli vyhnout tomu, že vběhnete do prvního obchodu po cestě z práce a rychle vyberete něco, co se vám líbí. Kvalitní sedačka by měla vydržet několik let, proto je fajn, když si dáte na čas a pořádně se rozhlédnete kolem sebe. Možná najdete co hledáte hned v prvním, ale třeba až pátém obchodě.

Štítky: sedací soupravy
Foto: Polstrin

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

ZLATÁ KUCHYNĚ SYKORA

Pasivní Vila dům ve svahu Podolanka

Vzorový byt Zlatá stoka

Realizace moderního bytu

Praha Štěpánská

Praha Španělská

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Dokonalý domov na horách spojující masivní dřevo, kámen a sklo

Jak vytápět nový dům od roku 2022?

Žít v chalupě po celý rok? V této byste chtěli žít taky

Luxusní maringotka

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock