Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Bydlení v Římě

Bydlení v Římě

Při každé rekonstrukci musíme zohledňovat více faktorů. Kromě samotného stylu, který se nám líbí, také to, aby zapadal do okolí. Tím mám na mysli to, že nejspíše nepostavíte něco v high-tech stylu do míst, kde to září historismem. Rekonstrukce tohoto bytu, který se nachází v Římě je pravou ukázkou toho, kdy je rekonstrukce opravdu úspěšná. Díla se zhostilo studio Brain factory. Jak se se vším poprali?

Z čeho se vycházelo při renovaci tohoto bytu?

Rekonstrukce tohoto bytu v Římě si žádala hlavně úpravy, které opticky zvětší celý prostor. Jelikož je Itálie považována za poměrně charismatickou zemi, nemuseli se držet zkrátka ani architekti studia Brain Factory, kteří celému bytu dodali osobitý design. Velký a otevřený prostor je unikátní díky svojí barevné kombinaci, ta skrývá kromě šedé barvy i sytě žlutou. Vše podtrhuje hnědě strukturovaná tapeta, která pokrývá stěny v obývacím pokoji. Podlahu ve společných prostorech pokrývá plovoucí podlaha ve světle hnědé barvě, od níž se díky velkým oknům odráží sluneční světlo, které celý interiér ještě více rozzáří. Kuchyně je oproti svojí původní velikosti zvětšena, což umožňuje lepší využití prostoru. Knihovny byly vyrobeny na zakázku v truhlářství, které jako materiál kombinuje dřevo s voskem z přírodního železa. Neformálněji a klidněji působí ložnice, která je jediná v tmavě zelené barvě smíchané s tóny šedé a bílé.

Obývák, který září barvami

Obývací pokoj je z hlediska optického zvětšení prostoru spojen dohromady s jídelnou. Jedinnou dělící část tvoří stěnová příčka, která se nachází za sedačkou. Za stěnou nám tak vzniká menší prostor, který může dobře posloužit k relaxačním účelům. Podle mě se zde hodí například křeslo s malým stolečkem. Za podívanou stojí velká sedačka, která je nápaditě vytvořena ze dvou barev, ke které patří i taburet. Místo velké obývací stěny vsadili architekté na jednoduchost a na stěny umístili police různých tvarů. Zdi pokrývá hnědá tapeta se strukturou.

Bydlení v Římě

Jídelna plná moderny

Hned vedle obýváku nacházíme jídelnu. Stojí v ní velký obdélníkový stůl ze světle hnědého dřeva. Nohy stolu tvoří dva černé obdélníky, které jsou navzájem překříženy. Tímto vzniká jednoduchý a minimalistický dekor, jenž je pro tento interiér tak typický. Barevný kontrast tvoří opět žlutá v podobě židlí. Celý jídelní kout doplňuje knihovnička. Kromě knih celkový dojem dotváří retro televize, radio, ale i jiné věci. Hezky působí kombinace černé a bílé barvy, která nevyjde z módy snad nikdy.

Malá velká kuchyně

Kuchyně se nachází za skleněnými dveřmi, které slouží hlavně k tomu, aby propouštěly světlo. Této místnosti vévodí kombinace šedé, bílé a hnědé barvy. Opět si můžeme povšimnout přesných tvarů a linií, které jsou jak u kuchyňské linky, tak i u skříněk nebo dřezu.

Ložnice, která jakoby do bytu nepatřila

Ložnice je jako jediná v zelené barvě, která je narozdíl od zářivě žluté uklidňující. Tmavě hnědá podlaha dokonale ladí k velké šedé posteli s vysokým čelem. Kontrast tvoří noční stolky bílé barvy, které ladí k ložnímu prádlu. Po obou stranách nalezneme i dvě nástěnné lampy, se kterými lze libovolně otáčet.  Posledním větším prvkem je stropní osvětlení atypického tvaru.

Zdroj: brainfactory.it

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

INTERIÉR S VYSOKÝM STROPEM

Aloisina Výšina - obývací pokoj

Zelená ložnice

Moderní vila s panenským výhledem

Honsova Vila

Apartmán Špindlerův Mlýn

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Vyvýšené záhony ocení i milovníci okrasných rostlin

Vybíráme dlažbu na terasu

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Přírodní koupací jezírko – kouzelný biotop bez chemie

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock