Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Dům jako geometrická hra s tvary

Dům jako geometrická hra s tvary

Jednoduchý dům s přesnými liniemi, kde není nic navíc a vše má svůj účel. Přesně takový je tento dům, jenž vyniká nejen díky čistým a jednoduchým tvarům, ale také výběrem materiálu, který byl na celý dům použit. Když přičteme i to, že jde o úsporné bydlení, zjistíme, že je určitě o co stát. Kdo stojí za touto realizací?

Dům, který šetří peníze

Architektonické studio Stpmj získalo za dobu svého designérského a architektonického působení hned několik ocenění, což poukazuje na kvalitu jejich práce, která se vyznačuje nejen funkčností, ale také hezkým designem celého bydlení. Tento dům o rozloze 92 metrů čtverečních, který se nachází v Koreji, se nazývá díky své hře se střechou Shear House. Na první pohled je zřejmé, že je na domu použito několik materiálů a inovativních postupů, díky kterým měla celá stavba rozumný rozpočet,  šetřit peníze majitelům bude díky použitým technologiím i nadále.

Střecha s převisem umožňuje stavbu terasy

Dům s jednoduchými tvary se vyznačuje svojí neobvyklou střechou. Vzhledem k tomu, že je z jedné strany prodloužena a z druhé zase částečně chybí, tvoří velmi zajímavý efekt. Díky prodloužené části střechy na jižní straně nám vzniká přesah, který umožnil vytvoření menší terasy. V této části stojí obývací pokoj, takže střecha navíc zastiňuje i přímé sluneční záření, což ale neznamená, že do domu neproudí dostatek světla, právě naopak.

Dům jako geometrická hra s tvary

Náklady na vytápění sníženy o 20 procent

Když se na dům podíváte, všimnete si toho, že z každé strany vypadá zcela odlišně, zatímco jedna strana má delší přesah střechy, druhá strana domu ji má o něco menší, což umožnilo vytvořit ve vzniklém výřezu malou terasu. Velký počet dobře umístěných oken zajišťuje neustálou cirkulaci vzduchu v celém domě. Díky dvojité pokožce domu je zamezeno přehnané vlhkosti, která se v některých domech občas vyskytuje a není snadné se jí zbavit. Díky kontrole tepla, kterou zajišťuje taktéž dvojitá pokožka domu, se ztráty tepla sníží až o 20 procent ročně.

V jižní části domu se nachází rozsáhlý obývací pokoj s vysokým stropem, díky svojí velikosti umožňuje pobývání většího počtu osob. V severní části domu najdeme dvě ložnice s koupelnou, knihovnu a kuchyň.

Zdroj: stpmj.com

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Dřevostavba Easy 78

Tiny house na zakázku

Moderný interiérový dizajn

Kuchyně do bytu

Kuchyně v moderním designu a černobílé kombinaci

Nástavba na rodinný dům

Sledujte nás

Nejčtenější články

Bioplynová stanice do vašeho domova

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jak vytápět nový dům od roku 2022?

Luxusní maringotka

Přírodní koupací jezírko – kouzelný biotop bez chemie

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock