Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Dům jako geometrická hra s tvary

Dům jako geometrická hra s tvary

Jednoduchý dům s přesnými liniemi, kde není nic navíc a vše má svůj účel. Přesně takový je tento dům, jenž vyniká nejen díky čistým a jednoduchým tvarům, ale také výběrem materiálu, který byl na celý dům použit. Když přičteme i to, že jde o úsporné bydlení, zjistíme, že je určitě o co stát. Kdo stojí za touto realizací?

Dům, který šetří peníze

Architektonické studio Stpmj získalo za dobu svého designérského a architektonického působení hned několik ocenění, což poukazuje na kvalitu jejich práce, která se vyznačuje nejen funkčností, ale také hezkým designem celého bydlení. Tento dům o rozloze 92 metrů čtverečních, který se nachází v Koreji, se nazývá díky své hře se střechou Shear House. Na první pohled je zřejmé, že je na domu použito několik materiálů a inovativních postupů, díky kterým měla celá stavba rozumný rozpočet,  šetřit peníze majitelům bude díky použitým technologiím i nadále.

Střecha s převisem umožňuje stavbu terasy

Dům s jednoduchými tvary se vyznačuje svojí neobvyklou střechou. Vzhledem k tomu, že je z jedné strany prodloužena a z druhé zase částečně chybí, tvoří velmi zajímavý efekt. Díky prodloužené části střechy na jižní straně nám vzniká přesah, který umožnil vytvoření menší terasy. V této části stojí obývací pokoj, takže střecha navíc zastiňuje i přímé sluneční záření, což ale neznamená, že do domu neproudí dostatek světla, právě naopak.

Dům jako geometrická hra s tvary

Náklady na vytápění sníženy o 20 procent

Když se na dům podíváte, všimnete si toho, že z každé strany vypadá zcela odlišně, zatímco jedna strana má delší přesah střechy, druhá strana domu ji má o něco menší, což umožnilo vytvořit ve vzniklém výřezu malou terasu. Velký počet dobře umístěných oken zajišťuje neustálou cirkulaci vzduchu v celém domě. Díky dvojité pokožce domu je zamezeno přehnané vlhkosti, která se v některých domech občas vyskytuje a není snadné se jí zbavit. Díky kontrole tepla, kterou zajišťuje taktéž dvojitá pokožka domu, se ztráty tepla sníží až o 20 procent ročně.

V jižní části domu se nachází rozsáhlý obývací pokoj s vysokým stropem, díky svojí velikosti umožňuje pobývání většího počtu osob. V severní části domu najdeme dvě ložnice s koupelnou, knihovnu a kuchyň.

Zdroj: stpmj.com

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

KUCHYNĚ VE VYSOKÉM LESKU S JEMNÝMI TŘPYTKAMI

Byt v údolí Jizerek

Světle zelená kuchyň s jídelnou a obývacím pokojem

Byt pro muže

Minimalistický kompletní interiér

Byt v horském stylu

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Mini koblihy

Hnědá barva v interiéru

Luxusní maringotka

Jak oddělit spaní v malé garsonce

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock