Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Dům u řeky pro milovníka knih

Dům u řeky pro milovníka knih

V překrásné polské krajině vybízející k relaxaci najdete dům, který byl stvořen pro příjemné večery trávené s knihou. Vystupuje z inspirativně založené zahrady, která v závislosti na proměně ročních období hýří bezpočtem barev. Poblíž domu teče řeka a v ní plavou labutě. Iluze domova připomínajícího oázu klidu a usebrání je tak dokonalá.

Dům jako oáza klidu

Není to pouze zahrada s nádechem japonského stylu, která celému tomuto bydlení dodává tak zvláštní charisma. Očistě duše i těla je určen také interiér, v němž se nachází mimo jiné velice příjemně zařízená ložnice, obývací pokoj či koupelna. Díky sauně a vířivce s výhledem do zahrady a na řeku je požitek z bydlení v tomto domě dokonalý. Většině interiéru přitom vládne čistě bílá barva spolu se sametově šedými odstíny. S touto decentní barevnou kombinací si perfektně rozumí jemné ořechové dřevo, které prohřívá celý interiér. A nemůže tu chybět ani krb, díky němuž se tento dům stává opravdu útulným a romantickým domovem.

Bydlení pro milovníky knih

Atmosféra domu, která svádí k odpočinku a introspekci, láká také ke čtení knih, kterými oplývá nejen centrální knihovna. Celý interiér byl totiž designérkou Katarzynou Kraszewskou ze studia Architektura Wnętrz ušitý majitelům, velkým milovníkům knih, přímo na míru. Jednotlivé místnosti zařízené v jemných barvách a čistých liniích vytvářejí četná příjemná zátiší nejen pro úplné ztišení, ale také pro čtení knih, které udávají interiéru přitažlivé charisma. Knihám přitom sekundují i četné obrazy na stěnách a také různé sošky a vázy, které příjemně rozbíjejí jednolitost vystavených knižních titulů. A nechybí tu dokonce ani klavírní křídlo. Tím vším tak získává především obývací pokoj zajímavý intelektuální ráz, který se ve své rozmělněné podobě dostává i do ostatních místností.

Dům u řeky pro milovníka knih

Lesk a elegance

Vedle převahy bílé a sametově šedé barvy se o elegantní styl interiéru starají také lesklé až zářivé akcenty. Ty na sebe upoutávají zejména v případě celé řady designových svítidel. Právě nápaditá a příjemně nesourodá svítidla hrají v tomto domě velkou roli, a jakmile se setmí, dodávají interiéru přívětivou dávku romantiky. Elegantnímu duchu však napomáhají i závěsy spadající až na zem, velké prosklené plochy, obrovská zrcadla či zástupy svíček.

Dům u řeky tak skýtá naprosto půvabné útočiště, které je jako stvořené pro intelektuály, ale i pro ty, kteří chtějí ulevit své duši a mysli při pohledu na překrásnou okolní krajinu.

 

autor: Katarzyna Kraszewska foto: Tom Kurek, styling: Eliza Mrozińska

Zdroj: www.kraszewska.com.pl

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Tiny house na zakázku

Moderný interiérový dizajn

Kuchyně do bytu

Kuchyně v moderním designu a černobílé kombinaci

Nástavba na rodinný dům

Malá Dřevostavba Easy 24

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Vybíráme dlažbu na terasu

Jak vytápět nový dům od roku 2022?

Dům s dírou

Moderní dům s výhledem na řeku

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock