Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Z města na vesnici?

Z města na vesnici?

Každý občas zatouží po změně. Jinak tomu nebylo ani v případě blogerky Asie Gwis, která si přála bydlet daleko od shonu města. Chtěla mít domov, jenž se pro ni stane jakousi oázou klidu. A současně zde bude moct pracovat. A my si myslíme, že se jí to povedlo na výbornou.

Domov pro pár se třemi kočkami

Ne každému vyhovuje život uprostřed rušného města. Své o tom ví i Asia Gwis, grafička, ilustrátorka a bloggerka, které měla dost svého uspěchaného života plného stresu. Proto se rozhodla, že by to chtělo změnu. Konkrétně změnu bydliště. Přesun domu z jednoho města do druhého však není jednoduchý. Umělkyně se však nevzdala a vytvořila si útulný domov pro sebe, svého manžela i jejich tři kočky.

Prostor na práci i relaxaci

Asia našla nabídku na přestěhování staré dřevěné školní budovy do jedné z vesnic poblíž Varšavy. Umělkyně si tuto myšlenku zamilovala natolik, že s ní souhlasila. Po přestěhování se do přírody se tempo jejich života zpomalilo a uklidnilo. Vzhledem k tomu, že Asia spolupracuje jako nezávislá asistentka s několika vydavatelstvími jako ilustrátorka dětských knih a článků pro dospělé, mimo jiné provozuje i svůj blog Kavka Design, bylo jasné, že dům bude sloužit i jako dílna. Proto bylo nutné vytvořit prostor, v němž se bude moct dostatečně soustředit na svoji práci, a současně si bude moct i odpočinout.

Z města na vesnici?

Interiér kopíruje to, jaká Asia je

Asia se snažila o vytvoření takové atmosféry v interiéru, v níž se bude cítit každý host vítaný, prostě jako doma. Tato mladá žena si stojí za tvrzením, že domov není nijak oddělen od osobnosti člověka. Právě naopak, domov kopíruje to, jací jsme. Proto se snažila vytvořit prostor, který bude otevřený, přátelský a útulný. V interiéru se vyskytuje minimalismus a autenticita majitelky domu. Vše vychází z estetiky Wabi Sabi. Prostor spojuje bílou barvu s jemnými akcenty, současně však kombinuje moderní design se starými kousky nábytku. V interiéru se hojně vyskytují i přírodní materiály, jako jsou dřevěné trámy pod stropem, kamenné podlahy či viditelné cihly, jež interiéru dodávají domáckou atmosféru. K relaxaci nás vybízí pohodlná houpačka umístěná vedle krbu.

Asia si stojí za tím, že pokud chceme mít domov, v němž se budeme cítit příjemně, musíme se zaměřit na to, jací jsme a podle toho postupovat při zařizování interiéru, v němž budeme bydlet.

Zdroj: Westwing.pl

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Moderný interiérový dizajn

Kuchyně do bytu

Kuchyně v moderním designu a černobílé kombinaci

Nástavba na rodinný dům

Malá Dřevostavba Easy 24

MODERNÍ A ZÁROVEŇ PRAKTICKÁ KUCHYNĚ

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Idylický dům v Chorvatsku

Vybíráme dlažbu na terasu

Jak vytápět nový dům od roku 2022?

Luxusní maringotka

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock