Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Dokonalá iluze starých času v sobě skrývá nečekaný luxus

Dokonalá iluze starých času v sobě skrývá nečekaný luxus

Stará tesařská dílna se pere s drsnými rozmary anglického počasí už více než sto let a dnes se dokonce dočkala nového kabátku, který z ní dělá luxusní místo pro odpočinek na venkově. Jak se dá taková realizace zvládnout, aby neporušila genius loci a zachovala kouzlo staré dílny?

Jestli chcete tu pravou starou drsnou Anglii, vypravte se do hrabství Cornwall. Právě na tomto nejzápadnějším poloostrově najdete starou tesařskou dílnu, kde můžete strávit romantickou dovolenou. Nemusíte se ale bát, že budete sedět na nepohodlných židlích a jíst z rozbitého nádobí. Oprava byla provedena s citem, ale přesto zde najdete vše, co moderní člověk potřebuje. Navíc se podařilo dodat domku opotřebovanou patinu. Rustikální prostředí vás přenese zpět v čase, kdy se většina věcí vyráběla ručně. V tomto domku najdete plné moderní vybavení, ale je do interiéru zakomponované tak, že vás rušit určitě nebude. Najdete zde pračku, sušičku, mikrovlnnou troubu, myčku na nádobí a malou televizi. To vše je ale na první pohled skryté. Designéři si pohráli s detaily a tak zde narazíte na řadu zábavných kontrastů, jako je dobový kotlík na vaření a vedle něj elegantní moderní kávovar. Kupodivu to rozhodně nepůsobí rušivým dojmem.

Dokonalá iluze starých času v sobě skrývá nečekaný luxus

Autentická patina

Na podlahy, stěny, ale i police byly použity staré dřevěné desky z lešení. Po dlouhém a nemilosrdném používání na stavbách totiž mají potřebnou patinu. Jsou vybělené od slunce, autenticky prošlapané a otlučené a ihned dodají chatě onen punc opotřebovanosti. Prkna z lešení jsou navíc mnohonásobně levnější než rekultivované dobové dřevo například ze starých stodol. Strop je pokrytý zvětralým vlnitým plechem, který napodobuje staré střechy, ale skutečnou tloušťku dobře odizolované střechy můžete pozorovat, když se zaměříte na střešní okna, která sem pouští dostatek denního světla. Dokonalou iluzi pak doplňují vrata od stodoly, staré skříně a staré rezavé dřevoobráběcí nástroje, které tvoří dekorace v celém interiéru. Je zde ale  také řada zcela přiznaných moderních prvků, které vás přenesou zpět do reality dnešních dnů. A to především v koupelně, které dominuje betonové umyvadlo a vana, vedle toho ale harmonicky postává starožitné WC. Krb v obývacím pokoji a kuchyňská deska jsou také z betonu, to vše doplněné o ocelové a měděné detaily. Nic zde nepůsobí rušivě a tak vedle sebe výborně koexistuje staré s novým a vy se můžete nerušeně kochat touto harmonií.

Zdroj: uniquehomestays.com

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Developerský projekt ve Spáleném Poříčí

Kuchyně z prvotřídních materiálů, navždy jako nová

Interiér Ostrava

ROMANTICKÁ KUCHYNĚ

Domácí kino

Prázdninový apartmán

Sledujte nás

Nejčtenější články

Vyrobte si adventní věnec

Vánoční inspirace a dekorace

Trendy adventních věnců pro rok 2018

Originální adventní věnce

Nový domov v eklektickém stylu s nádechem Skandinávie

Aranka – romantický minidomek šetrný k přírodě

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock