Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Namísto dřevostavby bydlí ve zrekonstruované sýpce

Namísto dřevostavby bydlí ve zrekonstruované sýpce

Manželé s malými dětmi toužili po bydlení v novostavbě co nejblíže přírodě. Přáli si větší pozemek, na kterém by se mohli věnovat pěstování vlastní úrody i chovu včel. Shodou okolností však část jejich plánů vzala za své. Namísto nízkoenergetického domu tak nakonec bydlí ve zrekonstruované sýpce. Jak se to všechno přihodilo?

Novostavba versus rekonstrukce

Pozemek v obci Podhorany poblíž Nitry zaujal manžele na první pohled. Jeho usazení dál od rušné civilizace bylo přesně to, co hledali. Líbila se jim poklidná venkovská zástavba, nedaleký potok i les. Jakmile tam stáli, zdál se jim rovinatý prostor o ploše 5 arů ideálním místem pro novou dřevostavbu, kterou si vysnili. Jejich rozhodnutí neovlivnila ani časem zapomenutá sýpka. Jenže člověk míní, pánbůh mění… Vzhledem k tomu, že rodina neměla k dispozici pořádný bagr na bourání a musela by na něj čekat půl roku, rozhodnutí bylo jasné. Žádná novostavba nebude. Bude se bydlet v nově zrekonstruované sýpce!

Rekonstrukce sýpky

Časem zapomenutá sýpka byla v takovém stavu, že k její rekonstrukci bylo zapotřebí přizvat profesionála se zkušenostmi s opravou historických budov. Našli ho a s ujištěním, že se dají zachránit i budovy v mnohem horším stavu, se společně pustili do rekonstrukce sýpky. Sám majitel dal v práci výpověď a ujal se řady stavebních prací na budoucím bydlení. Nejenže si tak osvojil řadu historických stavebních postupů, ale ještě díky stavbě svépomocí ušetřil hodně peněz. Rodině navíc pod rukama vyrostl dům ještě o něco větší než ten, který si kdysi představovali. A na přání majitelů mu vévodí přírodní materiály, jež pomáhají vytvořit příjemné a autentické prostředí.

Namísto dřevostavby bydlí ve zrekonstruované sýpce

Hřejivý interiér zrekonstruované sýpky

Všudypřítomné dřevo dodává interiéru zrekonstruované sýpky neobyčejně hřejivou atmosféru. Díky použitému venkovskému stylu navíc jakoby tu zůstalo něco ze starých časů. Dřevěné podlahy, stropní trámy, obnažené cihlové zdi, nábytek a doplňky s příběhem – to všechno udává novému bydlení jedinečný charakter. I přes rekonstrukci od podlahy je zde i nadále značně cítit genius loci. Většina vybavení odkazuje na minulé doby, přitom však nabízí nebývalý komfort. Barvy jsou jemné a hravé, materiály příjemné. Napříč interiérem se nese láska k poctivé řemeslné práci. Na venkovské kouzlo interiéru pak plynule navazuje krása bezprostředního okolí domu.

Jak je tedy patrné, bydlet se dá i v časem zapomenuté sýpce, pokud k tomu máme odvahu, energii a ty správné odborníky. Navíc v moderní době, kdy zástavba čím dál tím více ukrajuje z naší krajiny, je tento počin více než chvályhodný. Zachránil něco starého, aby mohlo vzniknout něco nového, a to s příjemnou návazností na své okolí.

Zdroj: www.aeroatelier.sk

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Minimalistický kompletní interiér

Byt v horském stylu

Interiér SLB Piešťany

Spešov

Luxusní interiér v šedé barvě v kombinaci se dřevem

Koupelna na Mlýnku

Sledujte nás

Nejčtenější články

Vánoční inspirace a dekorace

Hnědá barva v interiéru

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Vánoční ozdoby ze sušeného ovoce

Perníková chaloupka

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock