Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Pozoruhodná proměna skladu v Sydney

Pozoruhodná proměna skladu v Sydney

Vydejte se s námi na cesty a vychutnejte si koktejl plný inspirace! Při našich toulkách architekturou navštívíme tentokrát osobitý interiér v Sydney, ve kterém se drsné industriální prvky mísí s hřejivým stylem ze severu. Pro někoho divočina, pro nás energický interiér říznutý atmosférou průmyslových továren i uměleckých galerií.

Hřejivé industriální bydlení

Profesionálové ze studia Sam Crawford Architects mohou být na proměnu skladu ve čtvrti Annandale právem pyšní. Prostor, který se jim podařilo probudit k životu, uchvátí každého milovníka industriálního stylu, který má navíc v oblibě hravé kombinace materiálů a barev. Právě od podlahy proměněný sklad v Sydney, který se jako mávnutím kouzelného proutku stal ztělesněnou fantazií designérů, splňuje požadavky na výstřední, a přece útulné bydlení všech, kteří nesnáší nudu, fádnost a šeď. Industriální styl se ve zdejším otevřeném prostoru hravě mísí se severským, ethno i orientálním, čímž vzniká lákavá mozaika plná energie a originality.

Souhra materiálů a barev

Ač se na první pohled může zdát, že celé bydlení působí naprosto chaoticky, opak je pravdou. Všechno má své místo a jasný záměr. Chladný kov, obnažené cihly, hřejivé dřevo – to všechno spolu vytváří naprosto úžasný dynamický celek. Dýchá to tu divočinou i uměním, všechny dekorace jsou však po celém interiéru rozmístěny s takovým citem, že se navzájem nepřebíjejí. To samé platí i pro plynulou návaznost jednotlivých barev a jejich odstínů. Pokud jde o materiály, hebké a hřejivé se střídají s těmi chladnými, a tak je i v tomto směru dosaženo úctyhodné symbiózy.

Pozoruhodná proměna skladu v Sydney

Prostorné a komfortní bydlení

Největší devizou tohoto oživlého bývalého skladu je jeho velkorysý prostor. Prostorně totiž interiér působí především díky atypickému uspořádání místností a také díky jejich otevřenosti. Jednotlivé zóny přitom nejsou odděleny výraznějšími bariérami, a tak se celý interiér stává opticky větším a komfortnějším. Ať už je to velká sedací souprava, prostorný jídelní stůl, kuchyňská linka, jídelní bar, koutky určené k relaxování nebo pro práci, to všechno je zařízené ve znamení prostoru, komfortu a luxusu. Kvalitní materiály tu hrají významnou roli – a v jejich čele kráčí ty přírodní. V celém interiéru převažuje dobrodružná atmosféra, která si však libuje v maximálním komfortu.

S výhledem do přírody

Krásu interiéru umocňuje dotek přírody v něm i za jeho branami. Bydlení se totiž otevírá do kouzelného okolí, které je plné vegetace, dynamiky a svobody. Kolem terasy tak celý prostor oživují stromy, keře a psí víno plazící se po zdi až nahoru. Tím je efekt divočiny dokonalý a přechod do interiéru o to plynulejší.

Na místě bývalého skladu tak vyrostl prostorný a vysoce komfortní interiér, ve kterém se s naprostou přirozeností snese vše, co by možná jinde a jinak působilo rušivě. Díky citu designérů však mohlo vzniknout bydlení, které je působivou a až uhrančivou mozaikou jen zdánlivě nesourodých krás.

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Rezidence Rašínova

Garsonka v Brně

Swárák

Vizualizace bytu v Ostravě

Vizualizace kuchyně s obývacím pokojem

Vizualizace krásně otevřeného prostoru

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Renovace komínů pomocí unikátní omítky Izonil

Rady do malé zahrady

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Co (ne)odradí slimáky

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock