Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Bungalov ze dřeva a kamene

Bungalov ze dřeva a kamene

Minimalistická, elegantní, ale i nesmírně stylová – přesně taková je rezidence Slender House nacházející se v oblasti ledovcového jezera Memphremagog v kanadské provincii Quebec. Díky čemu si nás tato krásná stavba o rozloze 418 metrů čtverečních získala?

Dům v kontrastech

Tento dům, který svým vzhledem dokonale zapadá do okolní přírody, byl navržen jako interpretace bungalovů z šedesátých let. Na stavbě se podíleli architekti ze studia MU Architecture, jež museli plně respektovat svažitost pozemku, na němž bungalov stojí. Stavbu proto nenásilně usadili do svahu tak, aby jej kopírovala. Jako dominantu domu lze považovat střechu o délce 34 metrů s délkou štítu 7,5 metru. Při pohledu z ulice tvoří střecha jakousi pátou fasádu domu.

K vytvoření fasády byly vybrány dva přírodní materiály – žula a dřevo. Palubky, které tvoří dřevěný obklad, jsou k domu připevněny svisle, což umocňuje dojem strmější střechy. Naopak, žulové obklady jsou připevněny horizontálně, což stavbu opticky rozšiřuje. Aby nebylo tmavé barvy na domě moc, interiér je naopak od tmavého exteriéru vzdušný a světlý.

Minimalistický interiér

Do domu se přistupuje po příjezdové cestě – a to rovnou do prvního patra. Celý interiér je přímo pod záplavou přirozeného denního světla díky arkýřovým oknům (bay windows) a světlíkům. Okna jsou realizací francouzské firmy Alumilex. Všechny místnosti jsou vytvořeny tak, aby na sebe navzájem navazovaly v jedné lineární řadě. Kuchyně je propojena s jídelnou i obývacím pokojem. Tyto místnosti spolu tvoří jakousi centrální část prvního patra, v níž se mohou všichni scházet. Kuchyně je velmi moderní a nadčasová – vzhledem ke své bílé barvě splývá se stěnou, což ji opticky protahuje až ke stropu. Ostrůvek naopak vystupuje z dubové podlahy.

Bungalov ze dřeva a kamene

Úložné prostory byly navrženy tak, aby zakryly všechny technické aspekty. Televize je tak ukryta a neruší jinak krásný design místnosti. K doladění atmosféry je zde vestavěný krb, jenž místu dodává elegantní nádech. Z těchto prostor se dostaneme na venkovní terasu se zahradou, odkud je dokonalý výhled na přilehlé jezero. Z terasy se dostaneme k dvoupodlažní loděnici, která je posazená na vodě.

Luxusní koupelna

V kuchyni se nachází „tajné“ dveře, jimiž se dostaneme do prádelny s komorou. Ze soukromějších místností jsou zde tři ložnice s vlastní koupelnou, tělocvična, sauna, garáž a relaxační místnost. Za skvost lze považovat hlavní koupelnou, kterou zdobí oválná, volně stojící vana Terrassa značky Victoria + Albert. Vana je z materiálu QUARRYCAST, který je vysoce odolný a vyrobený z jemně mletého vulkanického vápence smíchaného s pryskyřicí. Obklady i dlažba jsou z mramoru Carrara od výrobce Neolith.

Zdroj: architecture-mu.com

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Rekonstrukce řadového rodinného domu

Fotografie pro roubenku Anita

Fotografie novostavby

Horský byt pod Ještědem

Foto pro chalupu u Břízek

TMAVÁ KUCHYNĚ SE DŘEVEM

Sledujte nás

Nejčtenější články

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Vyvýšené záhony ocení i milovníci okrasných rostlin

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Renovace komínů pomocí unikátní omítky Izonil

Rady do malé zahrady

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock