Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Vysněný bungalov s překvapivým interiérem

Vysněný bungalov s překvapivým interiérem

Existují místa a budovy, na které se podíváte a nenapadne vás, že mají jedinečnou historii. Jsou tak moderní a v duchu dnešní doby, že by jim nikdo nepřisuzoval zajímavou minulost. Ale zdání klame. Důkazem je bungalov poblíž Lodže.

Bungalov se nachází ve starém parku o rozloze 3 ha a byl kdysi místem, kde stával palác z 19. století. Dnes z něj zbývají jen původní ruiny. Během druhé světové války byl palác okupován německými jednotkami. Poté byl ruskou armádou vyrabován a zničen. Zanedbaný park a ruiny dlouho neoslovily žádného kupce pozemku. Naštěstí se jeden investor po nějaké době našel a hned v něm viděl potenciál pro výstavbu velmi moderního domu, který překvapivě využívá ducha této oblasti. I samotný interiér vás překvapí.

Jednoduchá fasáda

Tento dům se vyznačuje zvláštní přístavbou, která je zvnějšku působí spíše jako velký zahradní pavilon než moderní samostatně stojící dům. A určitě byste očekávali, že tato budova bude vyjadřovat historii, se kterou je spojena. Bungalov je naproti tomu charakteristický elegantní jednoduchostí, módním minimalismem a je velmi funkčně zařízený. Bílá fasáda a dřevěné fasádní prvky tvoří dokonalou kombinaci, která tvoří ústřední prvek budovy a otevírá interiér přírodě kolem domu. Fasáda je přirozená a jednoduchá. Byly k ní přidány krásné fasádní prvky, jako je dekorativní dřevěná pergola. Zeleň je silně integrována do tvaru fasády a vytváří krásný přechod mezi vnitřkem a vnějškem.

Vysněný bungalov s překvapivým interiérem

Ve spojení s přírodou

Dům je obklopen terasami a je postaven na úrovni mírně nad zemí. Jedná se o rozšíření obytného prostoru a tvoří krásný přechod do zahrady. Terasy jsou lemovány prkny z tmavého dřeva, aby se zdůraznil přirozený charakter budovy. Jsou ideálním místem, kde si můžete užít blízkou přírodu, která se rozprostírá kolem domu a nabízí krásný výhled na park a okolní pole. Ve spojení s přírodou byla správně zvolena i velká okna. V kombinaci s dveřmi rozostřují hranice mezi vnitřkem domu, zahradou a parkem venku. Velká okna i dveře poskytují volný přístup k přirozenému světlu a umožňují interiéru vdechnout atmosféru letního domu. Do domu se vchází přes velké posuvné dveře. Součástí obývacího pokoje a kuchyně je společenská místnost navazující na terasu.

Přečtěte si také

Rekonstrukce bungalovu ze 60. let

Bungalov ze šedesátých let nebyl pro rodinu se dvěma malými dětmi dostatečně prostorný ani praktický. O proměnu starého bungalovu ve městě Farnham v Anglii se postarali architekti ze studia Sketch…

Do interiéru byla zvolena barevná paleta černé a bílé. Interiér díky tomu vyzařuje eleganci a luxus. Centrální část interiéru tvoří velmi minimalistický sedací a lenoškový nábytek s krásným polstrováním. Po ulehnutí na lenošku se otevírá krásný výhled do zahrady. Takové spojení s přírodou je čistý luxus. Kovový krb tvoří atraktivní oddělení mezi posezením, kuchyní a jídelním koutem. V černé kuchyni je ústředním prvkem moderní kuchyňský ostrůvek s dřezem a plynovým sporákem. V kontrastu krásně ladí k bílé jídelně.

Ložnice je zařízena stejně jako zbytek domu. Černá a bílá barva jako základ a minimum nábytku. Ústředním prvkem ložnice je jednoduchý rám postele v černé a bílé. Sklo a průhledné prvky dávají interiéru lehkost a pokoj nevypadá přeplněně. Vana v koupelně je volně stojící, což je velmi elegantní. Vana je umístěna u okna, aby byly chvíle relaxace umocněné výhledem do zahrady. I v takovém intimním prostoru je možné spojit se s přírodou. Kromě černé a bílé bylo toto místo také vhodným prostorem pro přidání barevného akcentu v podobě broskvově růžové tapety.  

Zdroj: www.losiaksiwiak.pl

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Rodinný dům s atriem

Apartmánový dům Harrachov

Rekonstrukce bytu Praha

Rekonstrukce RD Hovorčovice

BD Kostelec nad Černými lesy - luxusní interiér

Dětský pokoj, Kravaře-Kouty

Sledujte nás

Nejčtenější články

Na střeše bytovky vyrostl minimalistický dům ze dřeva

Téměř nulová dřevostavba v Beskydech

Vysněný dům na venkově

Luxusní maringotka

Nový domov v eklektickém stylu s nádechem Skandinávie

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock