Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Vysněný bungalov s překvapivým interiérem

Vysněný bungalov s překvapivým interiérem

Existují místa a budovy, na které se podíváte a nenapadne vás, že mají jedinečnou historii. Jsou tak moderní a v duchu dnešní doby, že by jim nikdo nepřisuzoval zajímavou minulost. Ale zdání klame. Důkazem je bungalov poblíž Lodže.

Bungalov se nachází ve starém parku o rozloze 3 ha a byl kdysi místem, kde stával palác z 19. století. Dnes z něj zbývají jen původní ruiny. Během druhé světové války byl palác okupován německými jednotkami. Poté byl ruskou armádou vyrabován a zničen. Zanedbaný park a ruiny dlouho neoslovily žádného kupce pozemku. Naštěstí se jeden investor po nějaké době našel a hned v něm viděl potenciál pro výstavbu velmi moderního domu, který překvapivě využívá ducha této oblasti. I samotný interiér vás překvapí.

Jednoduchá fasáda

Tento dům se vyznačuje zvláštní přístavbou, která je zvnějšku působí spíše jako velký zahradní pavilon než moderní samostatně stojící dům. A určitě byste očekávali, že tato budova bude vyjadřovat historii, se kterou je spojena. Bungalov je naproti tomu charakteristický elegantní jednoduchostí, módním minimalismem a je velmi funkčně zařízený. Bílá fasáda a dřevěné fasádní prvky tvoří dokonalou kombinaci, která tvoří ústřední prvek budovy a otevírá interiér přírodě kolem domu. Fasáda je přirozená a jednoduchá. Byly k ní přidány krásné fasádní prvky, jako je dekorativní dřevěná pergola. Zeleň je silně integrována do tvaru fasády a vytváří krásný přechod mezi vnitřkem a vnějškem.

Vysněný bungalov s překvapivým interiérem

Ve spojení s přírodou

Dům je obklopen terasami a je postaven na úrovni mírně nad zemí. Jedná se o rozšíření obytného prostoru a tvoří krásný přechod do zahrady. Terasy jsou lemovány prkny z tmavého dřeva, aby se zdůraznil přirozený charakter budovy. Jsou ideálním místem, kde si můžete užít blízkou přírodu, která se rozprostírá kolem domu a nabízí krásný výhled na park a okolní pole. Ve spojení s přírodou byla správně zvolena i velká okna. V kombinaci s dveřmi rozostřují hranice mezi vnitřkem domu, zahradou a parkem venku. Velká okna i dveře poskytují volný přístup k přirozenému světlu a umožňují interiéru vdechnout atmosféru letního domu. Do domu se vchází přes velké posuvné dveře. Součástí obývacího pokoje a kuchyně je společenská místnost navazující na terasu.

Přečtěte si také

Rekonstrukce bungalovu ze 60. let

Bungalov ze šedesátých let nebyl pro rodinu se dvěma malými dětmi dostatečně prostorný ani praktický. O proměnu starého bungalovu ve městě Farnham v Anglii se postarali architekti ze studia Sketch…

Do interiéru byla zvolena barevná paleta černé a bílé. Interiér díky tomu vyzařuje eleganci a luxus. Centrální část interiéru tvoří velmi minimalistický sedací a lenoškový nábytek s krásným polstrováním. Po ulehnutí na lenošku se otevírá krásný výhled do zahrady. Takové spojení s přírodou je čistý luxus. Kovový krb tvoří atraktivní oddělení mezi posezením, kuchyní a jídelním koutem. V černé kuchyni je ústředním prvkem moderní kuchyňský ostrůvek s dřezem a plynovým sporákem. V kontrastu krásně ladí k bílé jídelně.

Ložnice je zařízena stejně jako zbytek domu. Černá a bílá barva jako základ a minimum nábytku. Ústředním prvkem ložnice je jednoduchý rám postele v černé a bílé. Sklo a průhledné prvky dávají interiéru lehkost a pokoj nevypadá přeplněně. Vana v koupelně je volně stojící, což je velmi elegantní. Vana je umístěna u okna, aby byly chvíle relaxace umocněné výhledem do zahrady. I v takovém intimním prostoru je možné spojit se s přírodou. Kromě černé a bílé bylo toto místo také vhodným prostorem pro přidání barevného akcentu v podobě broskvově růžové tapety.  

Zdroj: www.losiaksiwiak.pl

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

INTERIÉR S VYSOKÝM STROPEM

Aloisina Výšina - obývací pokoj

Zelená ložnice

Moderní vila s panenským výhledem

Honsova Vila

Apartmán Špindlerův Mlýn

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Co (ne)odradí slimáky

Rady do malé zahrady

Vybíráme dlažbu na terasu

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock