Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Nesmrtelný a možná trochu nedoceněný bungalov

Nesmrtelný a možná trochu nedoceněný bungalov

Mnoho z nás se při myšlence na stavbu rodinného domu orosí. První šok přijde ve chvíli, kdy se dozvíme celkovou sumu domu, druhý stres se povleče další minimálně rok, kdy "se staví sen" a začínají vyplouvat drobné i větší problémy. Existuje ale rychlejší, levnější a mnohem pohodlnější řešení. Jmenuje se bungalov!

O čem že je řeč?

Jako bungalov se označuje obytná stavba zpravidla ze dřeva nebo jiného lehkého materiálu, která má pravidelný půdorys a je pouze přízemní. Typická je zejména pro anglosaské země, svou oblibu získaly bungalovy také ve Skandinávii. Bungalov je svou snadnou dostupností vhodný pro tělesně postižené osoby či seniory, pro které jsou schody noční můrou. Praktický je také pro rodiny s malými dítětem. Všechno je při ruce, nemusíte se bát, že se děti při hraní zraní pádem ze schodů. Nespornou výhodou je nízká pořizovací cena domu a také rychlá realizace. Navíc není nemožné změnit později dispozice domu, což u zděného a vícepatrového domu bývá velmi náročné.

Nesmrtelný a možná trochu nedoceněný bungalov

Pro rodinu ideální

Jestli se bojíte toho, že je bungalov pouze víkendová záležitost, není tomu tak. Postavit si můžete dům třeba o šesti pokojích, záleží pouze na velikosti vašeho pozemku. Obecně se ale dá říct, že místnosti jsou zpravidla menší než u běžného rodinného domu. Je zde také méně skladovacího prostoru. Dalším zádrhelem jsou tenčí stěny, také poskytují obyvatelům méně soukromí než například cihlové či panelové zdi. Bungalovy se vytápí klasickým způsobem. Základem je, aby byly stěny dobře odizolované, protože jsou mnohem tenčí než ty klasické. Do bungalovu se velice hodí krb umístěný v centrálním obytném prostoru. Teplo z krbu pak můžeme rozvádět do ostatních místností, které jsou rozmístěny kolem dokola.

Nesmrtelný a možná trochu nedoceněný bungalov

Inspirace z Dánska

Abychom vás nalákali na „bungalovskou vlnu“, našli jsme dům v Dánsku, který určitě nadchne každého, kdo má rád vzdušné prostory plné slunce, kde nic nebrání tomu, abyste vyšli ven na terasu a dál do zahrady. Tím, že je domek přízemní, jsou majitelé v neustálém kontaktu se zahradou. Přes malou vstupní terásku vejdete domu. Ocitnete se v ústřední chodbě, odkud vedou dveře do tří ložnic a koupelny s toaletou. Chodbou plynule projdete do ústřední prostorné místnosti, ve které je prostorný kuchyňský kout, jídelna a obývací část. Hned na první pohled každého návštěvníka nadchne, že celá polovina domu je víceméně prosklená. Jedná se otevíratelné dvoukřídlé dveře, které mohou být v letních měsících stále otevřené. Plynule jimi projdete na prostornou dřevěnou terasu, která zcela navazuje na obytnou část domu. Najdete zde prostorný jídelní stůl, lehátka, ale i zastřešenou část, kdyby si chtěl někdo posedět venku v dešti, přitom v suchu.

Nesmrtelný a možná trochu nedoceněný bungalov

O pohodlí tu není pochyb

Ikdyž se bavíme o bungalovu, je zde myšleno na pohodlí majitelů. Ložnice manželů má prostorně vestavěné skříně, takže nebylo potřeba budovat šatnu, navíc na jejich ložnici navazuje soukromá koupelna. Pokoje dětí jsou sice menší, ale mají zde vše potřebné. Rodina využívá především rozměrově bohatých společných prostor a sezónní věci, které potřebují jednou za čas uskladnit, našly své místo v kumbálu za garáží, která stojí mimo hlavní budovu. Majitelé si mohou vybrat hned z několika míst, kde budou společně jíst. Pro rychlé občerstvení je ideální prostorný bar navazující na kuchyňskou část, jídelna se hodí v sychravých dnech a venkovní posezení slouží především ve chvílích, kdy si chce rodina užít krásné letní večery. Kuchyň se obešla bez horních skříněk a polic, přesto je zde dostatek úložného místa. Interiér působí harmonicky díky jednotnému stylu a omezenému spektru barev. Vedle černé, bílé a šedé, zde najdete už jen přírodní materiály. Topení je v domě kombinované. Po většinu roku si majitelé vystačí s krbem umístěným na rozhraní kuchyně a obývací části, z něhož vedou vývody do dalších místností.

Zdroj: nicety.livejournal.com

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

BYDLENÍ MEZI ÚHLY

Horský byt v Jizerkách II.

Dětský pokoj pro malou slečnu

Moderní mezonetový byt

Irkutské zahrady

CHATA U LIPNA

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Co (ne)odradí slimáky

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Rady do malé zahrady

Renovace komínů pomocí unikátní omítky Izonil

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock