Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Stará chata u jezera už rodině nestačila

Stará chata u jezera už rodině nestačila

Každý z nás si občas potřebuje odpočinout. Vhodnou příležitostí je i chvíle, kdy můžeme vyjet na chatu či chalupu, kde je o klid postaráno takřka automaticky. Chata, kterou právě vidíte, je dokonalým příkladem toho, kdy se její rekonstrukce s novou přístavbou povede sladit tak, že vypadá, jakoby na místě stála jako jeden celek už odjakživa.

Rekonstrukce chalupy a přístavba

Lidé všeobecně milují víkendy strávené na chatách či chalupách. Pro každého z nás jde o místo, kde si můžeme odpočinout od ruchu města a stresu. Svoji chatu vlastnila i jedna rodina v Saint-Donat v Kanadě, která se postupem času rozrostla o nevlastní děti. Stará chata u jezera se tak stala nevyhovující. Rodina se ji tedy rozhodla svěřit do rukou architektů, kteří ji zrekonstruovali od podlahy až ke stropu.  

Soukromí i prostor pro společně trávený čas

Každý člověk potřebuje trochu svého soukromí. Proto bylo jedním z kritérií rekonstrukce vytvoření několika koutků, které rodině umožní trávit svůj volná čas spolu, ale i v soukromí. V chatě nechybí ani soukromá a klidná část, ale ani spolčený prostor, kde si budou moct hrát děti. Celá chata se nese v duchu okolní přírody, díky použitým materiálům dokonale odráží její krásu.

Stará chata u jezera už rodině nestačila

Architekti ze studia ACDF Architecture vytvořili novou část chaty (její rozšíření), jež nám může připomínat bílý hranol stojící na betonovém podstavci. S tímto vizuálem architekti úspěšně pracují i u dalších svých projektů. Zrekonstruovaná chata nyní vypadá o několik stupňů lépe než předtím. Najdeme zde světlé barvy i čisté linie. Jde o spojení starého s novým. Přístavba chaty byla postavena zejména kvůli dětem. Břízy, které v okolí chaty rostou, nám může připomínat plechová střecha v kombinaci s dřevěným obložením.

Interiér maximálně spojený s přírodou

V interiéru najdeme betonové leštěné podlahy, které prostoru dodávají nezapomenutelnou atmosféru. Podlaha je doplněna detaily ze dřeva, které k betonu tvoří příjemný kontrast. V přízemí chaty se nachází velký otevřený prostor, z něhož je díky velkým oknům umožněn výhled na přiléhající jezero. O pocit tepla se stará krb, jenž stojí v centrální části obývacího pokoje. Úložné prostory jsou důmyslně ukryty v zabudovaných lavicích. V obývacím pokoji najdeme i herní stůl vhodný ke hrám s dětmi. Klesajícího terénu využívá ložnice, která je umístěna o něco níže než ostatní pokoje.

Starou chatu s přístavbou spojuje skleněný můstek, který vede z kuchyně původního domu do obývacího pokoje přístavby. Při přechodu skrze můstek si obyvatelé mohou užívat dokonalého spojení s přírodou. 

Zdroj: www.acdf.ca

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

ZLATÁ KUCHYNĚ SYKORA

Pasivní Vila dům ve svahu Podolanka

Vzorový byt Zlatá stoka

Realizace moderního bytu

Praha Štěpánská

Praha Španělská

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Dokonalý domov na horách spojující masivní dřevo, kámen a sklo

Žít v chalupě po celý rok? V této byste chtěli žít taky

Jak vytápět nový dům od roku 2022?

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Kam v bytě umístit zrcadlo?

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock