Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Stará chata u jezera už rodině nestačila

Stará chata u jezera už rodině nestačila

Každý z nás si občas potřebuje odpočinout. Vhodnou příležitostí je i chvíle, kdy můžeme vyjet na chatu či chalupu, kde je o klid postaráno takřka automaticky. Chata, kterou právě vidíte, je dokonalým příkladem toho, kdy se její rekonstrukce s novou přístavbou povede sladit tak, že vypadá, jakoby na místě stála jako jeden celek už odjakživa.

Rekonstrukce chalupy a přístavba

Lidé všeobecně milují víkendy strávené na chatách či chalupách. Pro každého z nás jde o místo, kde si můžeme odpočinout od ruchu města a stresu. Svoji chatu vlastnila i jedna rodina v Saint-Donat v Kanadě, která se postupem času rozrostla o nevlastní děti. Stará chata u jezera se tak stala nevyhovující. Rodina se ji tedy rozhodla svěřit do rukou architektů, kteří ji zrekonstruovali od podlahy až ke stropu.  

Soukromí i prostor pro společně trávený čas

Každý člověk potřebuje trochu svého soukromí. Proto bylo jedním z kritérií rekonstrukce vytvoření několika koutků, které rodině umožní trávit svůj volná čas spolu, ale i v soukromí. V chatě nechybí ani soukromá a klidná část, ale ani spolčený prostor, kde si budou moct hrát děti. Celá chata se nese v duchu okolní přírody, díky použitým materiálům dokonale odráží její krásu.

Stará chata u jezera už rodině nestačila

Architekti ze studia ACDF Architecture vytvořili novou část chaty (její rozšíření), jež nám může připomínat bílý hranol stojící na betonovém podstavci. S tímto vizuálem architekti úspěšně pracují i u dalších svých projektů. Zrekonstruovaná chata nyní vypadá o několik stupňů lépe než předtím. Najdeme zde světlé barvy i čisté linie. Jde o spojení starého s novým. Přístavba chaty byla postavena zejména kvůli dětem. Břízy, které v okolí chaty rostou, nám může připomínat plechová střecha v kombinaci s dřevěným obložením.

Interiér maximálně spojený s přírodou

V interiéru najdeme betonové leštěné podlahy, které prostoru dodávají nezapomenutelnou atmosféru. Podlaha je doplněna detaily ze dřeva, které k betonu tvoří příjemný kontrast. V přízemí chaty se nachází velký otevřený prostor, z něhož je díky velkým oknům umožněn výhled na přiléhající jezero. O pocit tepla se stará krb, jenž stojí v centrální části obývacího pokoje. Úložné prostory jsou důmyslně ukryty v zabudovaných lavicích. V obývacím pokoji najdeme i herní stůl vhodný ke hrám s dětmi. Klesajícího terénu využívá ložnice, která je umístěna o něco níže než ostatní pokoje.

Starou chatu s přístavbou spojuje skleněný můstek, který vede z kuchyně původního domu do obývacího pokoje přístavby. Při přechodu skrze můstek si obyvatelé mohou užívat dokonalého spojení s přírodou. 

Zdroj: www.acdf.ca

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Developerský projekt ve Spáleném Poříčí

Kuchyně z prvotřídních materiálů, navždy jako nová

Interiér Ostrava

ROMANTICKÁ KUCHYNĚ

Domácí kino

Prázdninový apartmán

Sledujte nás

Nejčtenější články

Vyrobte si adventní věnec

Vánoční inspirace a dekorace

Trendy adventních věnců pro rok 2018

Originální adventní věnce

Nový domov v eklektickém stylu s nádechem Skandinávie

Aranka – romantický minidomek šetrný k přírodě

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock