Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Bydlení pro babičku vzniklo z garáže

Bydlení pro babičku vzniklo z garáže

Občas může nastat situace, kdy chceme pomoci svým blízkým, přestože nám to situace zrovna neulehčuje. Příkladem může být případ, kdy se mladý pár ze Seattlu rozhodl, že zajistí bydlení pro svoji babičku. A protože by se už do jejich domu nevešla, vybudovali jí vlastní domeček. A to z jejich staré garáže.

Mladý pár odmítal klasickou situaci

Téměř v každé zemi je to stejné. Mladí lidé opouští bydliště u rodičů a vrhají se do svého vlastního života. Jejich rodiče a prarodiče poté stárnou a zůstávají velmi často sami. Jejich děti jsou od nich i stovky kilometrů daleko. Tito lidé pak v lepším případě končí v domech s pečovatelskou službou, kde je jejich potomci navštěvují, v horším případě končí sami, bez peněz a sotva se o sebe po finanční stránce postarají. To však není případ mladého páru ze Seattlu, který nechtěl, aby jejich babička skončila stejným způsobem.

Kde svoji babičku ubytovat, když na další dům nejsou peníze?

Rozhodli se, že si svoji babičku nastěhují k sobě domů. Variantu, kdy by babičce platili bydlení poblíž toho svého, nebo by přistavěli další pokoje ke svému domu, z finančních důvodů nepřipadaly v úvahu. I tak si ale mladý pár poradil. Babičce postavili samostatný dvoupokojový domeček z bývalé garáže. Tento domeček se nachází na pouhých 53 metrech čtverečních, což je ale pro jednu osobu naprosto vyhovující. Další výhodou je fakt, že to má ke své rodině jen přes zahradu. Jedná se o dřevostavbu přebudovanou z původní garáže.

Bydlení pro babičku vzniklo z garáže

Dům má vše potřebné

Dům je rozdělen do dvou pokojů, které mají vlastní hygienické zázemí a kuchyňský kout. Celé bydlení jako takové je velmi elegantní a domácké. Vzhledem k tomu, že pár bral do úvahy sníženou mobilitu své příbuzné, je celý dům postaven v jedné úrovni. Díky tomu se dostane kamkoliv je třeba. Připojená etáž s mezonetem je také lehce přístupná. Vstup se nachází zvenčí - v úrovni mírně svažitého terénu. Zadní část domku je zasazena ve svahu s převýšením téměř dvou metrů.

Okna v domě jsou umístěna tak, aby se do domu dostalo co nejvíce přirozeného denního světla. Krokve jsou odhalené, což zvyšuje luxusní dojem z výšky stopu. Ačkoliv je dům opravdu malý, jeho obyvatelka zde najde všechno potřebné. Od pračky, přes koupelnu – až po vlastní kuchyňskou linku. Navíc zde není odkázaná na pomoc personálu tak, jako tomu bývá v pečovatelských domech. Když chce s něčím pomoct, může o to požádat svoji rodinu, která má dům jen pár metrů daleko od toho jejího.

A co je na celé stavbě nejhezčí? Architekti zde sloužili spíše jako konzultanti. Většinu práce zde vykonal mladý pár. Opravdu si myslíte, že je nemožné se o své rodiče postarat? Nevyužitou garáž, kterou lze přestavět, má doma spousta z nás.

Zdroj: www.bestpracticearchitecture.com

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Moderný interiérový dizajn

Kuchyně do bytu

Kuchyně v moderním designu a černobílé kombinaci

Nástavba na rodinný dům

Malá Dřevostavba Easy 24

MODERNÍ A ZÁROVEŇ PRAKTICKÁ KUCHYNĚ

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Vybíráme dlažbu na terasu

Jak vytápět nový dům od roku 2022?

Luxusní maringotka

Moderní dům s výhledem na řeku

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock