Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Podkroví ve francouzském stylu

Podkroví ve francouzském stylu

Mnohým může obliba v odhalených cihlách na stěnách či imitace kamene v interiéru připadat chladná a neosobní. Důkazem, že tomu tak nemusí být vždy, je interiér tohoto domu na Šumavě, kde je interiér vyveden v naprosté harmonii s přírodou, kde hraje velkou roli dřevo a drobné detaily.

Dům s bohatou minulostí

Původní dům postavený roku 1730 měl kamenné základy. Už vzhledem ke stáří domu bylo jisté, že jej nebude snadné zachránit. Stavba v zašlé lososové barvě nevypadala nijak lákavě, na jeho fasádě se všechna léta jeho existence podepsala opravdu náležitě. Designérce Monice Lněničkové se však podařilo zachovat alespoň původního ducha domu – a to téměř na poslední chvíli, kdy se kvůli designérce zastavily všechny stavební práce, které by mohly její vizi znemožnit, čímž získala dostatek času na to, aby se v domě upravila dispozice.

Nový přístup k interiéru

Designérka chtěla k domu přistupovat novým způsobem, který zahrnoval i odkrývání. To se projevilo například v tom, že na půdě zůstal odkrytý krov v překvapivě dobrém stavu, čímž si dům zachoval svoji jedinečnou atmosféru a originalitu. Po správném odizolování a pár úpravách tak vznikla opravdu působivá část domu. Cílem autorky bylo vytvořit moderní bydlení, které si však zanechá i něco ze své historie, která je jistě bohatá.

Podkroví ve francouzském stylu

Všimnout si můžeme velkého vztahu mezi přírodou a interiérem, protože dřevo se zde stalo velmi využívaným materiálem. V interiéru najdeme i repasované starší kousky, mezi něž patří například litinová vana v koupelně nebo stará bazarová komoda stojící v ložnici. Šedá výmalba na stěnách má svým provedením imitovat beton.

Vše dohromady působí velmi útulně

Jak jsme již říkali, dřevo, beton či odhalené cihly nemusí z interiéru dělat vůbec chladné místo. Právě naopak, celý interiér působí elegantně, hřejivě a útulně. Z barev zde hlavní roli hrála hnědá v různých odstínech dřeva, dále pak šedá, cihlová, měděná a v menší míře i černá barva. Vše je doplněno tkaninami, které interiér ještě více zútulňují. Mimo jiné zde najdeme jak starý nábytek, tak i nové kousky, což celý prostor ozvláštňuje.

Podobných barev jako v interiéru bylo použito i na fasádě domu, kde najdeme barvu v odstínu bílé kávy, dále šedou v podobě dřevěných oken a střešní krytinu, která má svým vzhledem vypadat starší, než je.

Zdroj: www.bydlo.cz/miramari-design

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Odvážný obývací pokoj s trávou

JEDINEČNÉ ŘEŠENÍ CELÉHO BYTU

Interiér se zaoblenou kuchyní

Rodinná rezidence ze 16.století

PRVOTŘÍDNÍ MATERIÁLY, ŠPIČKOVÝ DESIGN A DOKONALÉ ZPRACOVÁNÍ

Interiér Opava

Sledujte nás

Nejčtenější články

Nový domov v eklektickém stylu s nádechem Skandinávie

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Aranka – romantický minidomek šetrný k přírodě

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Luxusní maringotka

Barevné truhlíky plné mrazuvzdorných rostlin

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock