Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Podkrovní byt s terasou

Podkrovní byt s terasou

Pražský činžovní dům z počátku 20. století v sobě ukrývá velkoryse pojatý byt s dostatkem soukromí pro každého. Čtyřčlenné rodině spolu se psí slečnou se tu dostalo domova plného prostoru a světla, ale i moderního designu.

Rekonstrukce podkrovního bytu

Pod taktovkou profesionálů ze studia Baukumst Architekti měl v tomto půdním bytě vzniknout velký obytný prostor s kuchyní, obývacím pokojem, dvěma dětskými pokoji a samostatnou ložnicí pro jejich rodiče. Zásadním požadavkem majitelů bytu přitom bylo maximálně využít prostor v podkroví pro vestavěné skříně a další úložiště. Všechny požadavky majitelů byly splněny na jedničku, a tak se rodiče se dvěma dětmi a psím mazlíčkem mohli zabydlet v natolik prostorném interiéru plném světla a teplých odstínů barev.

Velkoryse pojatý obývací pokoj

K setkávání rodiny, přátel i k hraní dětí slouží velký obývací pokoj s vysoce komfortní sedačkou. Ten je vizuálně propojen s jídelnou a kuchyní pomocí šikmého průchodu. Stěna, kterou prochází, přitom funguje zároveň jako obrovská tabule, jež svádí k pomalování křídami nebo polepení obrázky. Prostor obývacího pokoje opticky zvětšují také dřevěné stropní trámy. Největší pozornost však na sebe strhává velkolepá knihovna, která se táhne ode zdi ke zdi a dává na odiv čtenářský vkus celé rodiny.

Podkrovní byt s terasou

Srdce obytné zóny

Právě prostor s obývacím pokojem, jídelnou a kuchyní tvoří srdce tohoto pražského bytu. Stejně hravě jako hřbety knih v knihovně působí i židle kolem jídelního stolu, který ozařuje designový lustr. Také zde hraje velkou roli dřevo se svou příjemnou texturou. Prostorem se nešetří ani v kuchyni. Všudypřítomnou bílou barvu tu příhodně rozbíjí tmavě šedá kuchyňská deska. Díky velkorysým možnostem celkové koncepce kuchyně je tu dostatek místa pro kuchyňské vybavení, různé dekorace i květiny. V téhle kuchyni se zkrátka musí vařit jedna radost.

Místo k odpočinku

Zajímavým oživením bytu je ložnice doslova nabitá modrou barvou. Zároveň si podobně jako ostatní pokoje zakládá na poctivé truhlářské práci. Ložnice je vyvedena v minimalistickém duchu, a tak může směle vyniknout její modré ladění. K odpočinku slouží také koupelna, která náleží přímo k ložnici. Kromě vany má k dispozici i sprchový kout – vše v čisté bílé barvě.

V bytě našly své místo rovněž dva dětské pokoje opět převážně v bílé barvě. Nechybí v nich dostatek úložných prostor a také místo pro hraní i odpočinek. K dětským pokojům opět přiléhá samostatná koupelna a toaleta.

Podkrovní byt s terasou

Chvilka na terase

Perlou tohoto prostorného podkrovního bytu je desetimetrová terasa orientovaná do vnitrobloku, na kterou se dá vyjít třeba z kuchyně. Přímo propojená je však s ložnicí rodičů, přičemž si každý prostor zachovává svou svébytnou atmosféru. Není se čemu divit, že právě terasa je jedním z nejoblíbenějších míst rodiny. Proniká z ní dostatek denního světla, slouží k odpočinku i rozjímání.

Nápadité a pěkné bydlení

Tento prostorný podkrovní byt je směsicí praktičnosti, estetiky i fantazie. Nabízí místo pro setkávání s druhými i pro ztišení o samotě. Uprostřed příjemných barev a materiálů je zkrátka dokonalým domovem pro každého, kdo miluje prostor, světlo a styl.

Zdroj: www.baukumst.cz

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

INTERIÉR S VYSOKÝM STROPEM

Aloisina Výšina - obývací pokoj

Zelená ložnice

Moderní vila s panenským výhledem

Honsova Vila

Apartmán Špindlerův Mlýn

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Vyvýšené záhony ocení i milovníci okrasných rostlin

Vybíráme dlažbu na terasu

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Přírodní koupací jezírko – kouzelný biotop bez chemie

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock