Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Sádrokarton v podkroví?

Sádrokarton v podkroví?

Plánujete výstavbu podkroví a přemýšlíte, zda zvolit sádrokarton, který by měl být údajně levnější než zděné příčky? Pokud ano, jste na správném místě. Řekneme vám, na co si dávat pozor i to, jak postupovat při samotné instalaci.

Sádrokarton je vhodný do každého podkroví

Nevyužívat podkrovních prostor by byla velká škoda. I v těchto místech může vzniknout krásná ložnice, ale případně i celý byt. Při práci v těchto prostorech je velmi často využíván sádrokarton. Ten působí velmi čistým dojmem a tvoří krásné linie – je to i díky snadné manipulaci s ním. Navíc, i jeho samotná instalace je jednoduchá. V porovnání s jinými materiály je lehký, ekologický, při výstavbě vzniká minimální množství odpadu, ale jeho velkým kladem je i dlouhá životnost.

Sádrokartony s různou cenou i vlastnostmí

Při nákupu sádrokartonů bychom se měli poradit s odborníkem, který se v této tematice vyzná. A to kvůli tomu, že je na trhu spousta druhů sádrokartonových desek, které se liší nejen svými vlastnostmi, ale i cenou. Proto můžeme v obchodě najít sádrokarton za pár korun, ale i za sto korun za jednu desku. Sádrokartonové desky se hodí nejen jako příčky, ale i k výstavbě samotných zdí – kromě těch nosných. Díky jeho využití získá váš byt potřebné izolační i akustické vlastnosti.  Dle tvrzení odborníků ušetříte s využitím sádrokartonu na stavbu příček až 30 procent nákladů, oproti výstavbě zděných příček. Oproti klasickým zdem sádrokarton lépe pohlcuje zvuk. Jak můžeme vidět, sádrokarton není jen doplňkový materiál, ale opravdu plnohodnostná náhrada zděných stěn.

Sádrokarton v podkroví?

Sádrokarton a jeho instalace (jde to i svépomocí)

Ne vždy chceme přestavbu svého bydlení nechávat na odbornících. Navíc, u sádrokartonu je samostatná práce s ním jednoduchá. Proto můžete stavět i svépomocí. Jen bychom měli při jeho využití myslet na několik pravidel. Jako první bychom měli myslet na to, že sádrokarton nesmíme nikdy používat na stavbu nosných stěn. Na ně však sádrokarton připevnit můžeme s pomocí kovové konstrukce a šroubů. Po instalaci je nutné stmelení spár i hran šroubů a následné vybroušení. Na konec se provádí penetrační nátěr a vymalování barvou, jakou chcete ve svém interiéru mít.

Podkroví je specifickým místem díky šikminám. Při instalaci sádrokartonu musíme dávat pozor, aby nám v těchto místech dokonale seděl. Proto je nejideálnější volbou, nařezat si sádrokartony na předem vyměřené kousky. Při spárování dbáme na to, abychom nevynechali žádné místo. I malou mezerou, která by nebyla zaspárovaná, by mohla do bytu začít prostupovat vlhkost, díky niž byste se museli potýkat s dalšími problémy. Ostražití musíme být i u oblastí okolo oken a dalších otvorů.

Trámy v podkroví - jakou úpravu zvolit?           

Je přirozené, že v podkroví najdeme trámy. Při jejich úpravě máme dvě možnosti. První z nich je ponechat přirozený vzhled trámů, druhý je obalit trámy sádrokartonem. Při zamýšlení nad tím, jakou variantou zvolit, bychom si měli položit několik otázek. Jsou trámy v pořádku a bez vad? Líbí se nám jejich přirozený vzhled v interiéru, nebo by bylo lepší, kdyby byly trámy v jiné barvě?

Sádrokarton v podkroví?

Chceme investovat peníze do pravidelné údržby přirozených trámů? Jestliže víme, že se nám přirozeně ponechané trámy do bytu nehodí, je vhodné, pokud je obalíme sádrokartonem. Poté můžeme tato místa namalovat tak, jako ostatní stěny. U některých interiérů je naopak vhodné, pokud trámy ponecháme v jejich přirozeném stavu. Pokud jsou tedy v dobrém stavu a nepotřebují žádné stavební úpravy. Sádrokarton je možné kombinovat i s dalšími materiály. Například s cihlou nebo kamenem. 

Sádrokarton nezklame

Bydlení v podkroví ze sádrokartonu je mezi Čechy opravdu oblíbené. A nejen mezi nimi. Jde o materiál, který se líbí všem, kdo mají rádi čisté a přesné linie - pro ty, co ocení precizní provedení. Ideální je i díky svým dobrým akustickým vlastnostem, ale i snadné instalaci, jež zvládneme i svépomocí. Jestliže si vybereme sádrokarton, získáme krásné bydlení, které bude i levnější.

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

INTERIÉR S VYSOKÝM STROPEM

Aloisina Výšina - obývací pokoj

Zelená ložnice

Moderní vila s panenským výhledem

Honsova Vila

Apartmán Špindlerův Mlýn

Sledujte nás

Nejčtenější články

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Co (ne)odradí slimáky

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Vybíráme dlažbu na terasu

Vyvýšené záhony ocení i milovníci okrasných rostlin

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock