Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Rekonstrukce chátrajícího podkroví

Rekonstrukce chátrajícího podkroví

Interiér je zdařilým příkladem toho, jak se z nevyužitého podkrovního prostoru dá vybudovat luxusní mezonet pro příjemný městský život. Mladí architekti předvedli skutečně skvělou práci při rekonstrukci starého podkroví, nacházejícího se v polském městě Gliwice. Autory projektu jsou designeři architektonického studia Superpozycja Architekci

Půdy bytových domů v centru měst k rekonstrukci samy vybízí. Hlavním atributem prostor byla obdivuhodná vzdušnost a objemnost prostoru. Více než pětimetrová výška štítu umožnila vytvořit originální a funkční dispozici obydlí. Dlouhá vertikální střešní okna se postarala o dostatek denního světla, které je pro celkový ráz prostoru tohoto typu nezbytné.

Podkrovní bydlení

Opticky se podkroví zdá být ještě větší než ve skutečnosti je (80 m²), protože velká část povrchů je natřená sněhobílou omítkou. Části původních cihlových příček byly zachovány i s originální strukturou, avšak pro sjednocení dojmu byly také natřeny na bílo. Výrazným prvkem, který vertikálně i horizontálně předěluje prostor a dodává mu příznačnou jedinečnost podkrovního bydlení, jsou přiznané trámy v jejich naturální podobě – nahé dřevo ošetřené prostředky na zachování jeho kvality.

Rekonstrukce chátrajícího podkroví

Dřevěné trámy

Majitel měl od počátku zájem zachovat co nejvíce původních prvků a vytvořit jedinečný genius loci podkroví. S dřevěnými trámy koresponduje jídelní stůl, který doplňuje minimalistickou bílou kuchyň. Kuchyň je přímo propojená s obývacím pokojem, chodbou a schodištěm, které vede na poschodí řešené formou galerie, kde najdeme další obytné a pracovní prostory, konkrétně ložnici a ateliér/pracovnu.

Kromě kuchyně a obýváku najdeme v "přízemí" i prostornou a elegantní koupelnu, v níž – kontrastně ke zbytku obydlí – najdeme hlavně šedé i černé povrchy.

Rekonstrukce chátrajícího podkroví

Podkroví obývají jeho autoři – architekti Dominika a Michal. Oba pracují z domova, proto pro ně bylo nezbytné mít doma dostatečně velký a vhodný prostor určený na práci. Dlouho hledali vhodné bydlení, až ho našli v samotném srdci Gliwic.

Podkroví, které majitelé našli v katastrofálním stavu a působilo skutečně smutným dojmem, se podařilo přeměnit na nádherné místo pro bydlení. Jak se sami vyjádřili, byla to dřina, do níž se jim zpočátku ani nechtělo jít, ale dnes jsou rádi, že se nevzdali a dokázali neútulné a chátrající místo přeměnit v byt, s nímž jsou na sto procent spokojeni.

Zdroj: superpozycja.com

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Rekonstrukce řadového rodinného domu

Fotografie pro roubenku Anita

Fotografie novostavby

Horský byt pod Ještědem

Foto pro chalupu u Břízek

TMAVÁ KUCHYNĚ SE DŘEVEM

Sledujte nás

Nejčtenější články

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Vyvýšené záhony ocení i milovníci okrasných rostlin

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Vybíráme dlažbu na terasu

Renovace komínů pomocí unikátní omítky Izonil

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock