Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Podkroví v černobílé

Černobílý interiér je nadčasový.
Černobílý interiér je nadčasový.

Ač se na první pohled zdá, že na interiéru v kombinaci černé a bílé není co zkazit, opak je pravdou. Jedná se o klasiku, která je nadčasová, ale musíte vědět, jak na ni. Je zjevné, že designér tohoto půdního prostoru to ví. A nejen to! Dokázal totiž vytvořit vizualizaci, která je až neuvěřitelně realistická.

Jakub Komrska, který se zabývá tvořením vizualizací, se zhostil nelehkého úkolu. Ztvárnil půdní vestavbu, která je pojata co do barev opravdu minimalisticky. Vytvořit interiér, kde převažuje bílá barva a přesto je útulný a přátelský, není snadné. Hrozí nebezpečí, že byt bude působit poněkud chladně, nebo dokonce sterilně. A jak využít půdní prostory? Ty jsou vždy tak trochu oříškem. Pojďme se podívat, jak si s tím poradil.

Přiznaný dřevěný trám oživí každé podkroví.
Přiznaný dřevěný trám oživí každé podkroví.

(Ne)barevné kombinace

Někteří lidé mají možná nutkání při prohlížení bílých interiérů vzít pastelky a trochu je dobarvit. Nicméně bílá je v interiéru velmi oblíbená. Je to barva, která nejlépe odráží světlo, proto se hodí do tmavších místností nebo zákoutí bez oken. Také má vlastnost opticky zvětšovat prostor, což je v interiéru také často vítané. Ještě donedávna byla velmi módní bílá ve vysokém lesku, nyní ji nahrazuje spíše matná verze. Když bílou zkombinujeme s černou barvou, získáme kontrastní vzhled, což působí opravdu efektně. Tohoto kontrastu rádi využívají vyznavači skandinávského stylu. Ovšem všeho moc škodí a i černobílý interiér si zaslouží trochu oživit. „Černobílý interiér je velmi specifický a častokrát může působit levně,“ upozorňuje Jakub Vávra ze společnosti V Dekor.

Co do barev, všimněte si, že v každém zákoutí je vždy aspoň jeden detail barevný. Ostrou a mnohdy neosobně působící kombinaci můžete snadno rozbít zakomponováním jedné nebo i více živých zářivých barev. První co nás zaujme, je nádherné, masivní dřevo. To dodá prostoru na útulnosti a opticky jej zahřeje. Další způsob, jak jednobarevný prostor trochu oživit, jsou rostliny, květiny, nebo dekorace. V bílém interiéru i nepatrný dotek barvy vynikne a zazáří.

Vestavný úložný prostor je v podkroví nezbytností.
Vestavný úložný prostor je v podkroví nezbytností.

Využití půdního prostoru

Bydlení pod střechou má své kouzlo – staré trámy, výhled na hvězdy a střechy domů, členitý prostor, … Ovšem půda se šikmými stěnami není pro bydlení optimální. Snižující se výška stropů omezuje pohyb lidí a využití půdorysné plochy. Při stavbě půdních bytů se vyplatí spolupracovat se zkušeným architektem a stavitelem, kteří si poradí se všemi problémy, včetně rozvodů sítí a odpadů i správného výběru a rozmístění oken pro dobré osvětlení a větrání bytu. Odborník rovněž dokáže využít každý centimetr místa pod šikmými stěnami a s pomocí nábytku rozdělit prostor tak, aby dispozice poskytovala soukromí a zároveň působila vzdušně. Není tedy pochyby, že plánování a zabydlení podkroví je trochu složitější, ale výsledný efekt stojí za to!

Designové světla upoutají každého.
Designové světla upoutají každého.
Využitý prostor díky vestavěnému nábytku.
Využitý prostor díky vestavěnému nábytku.
Špetka barev v podobě květin a doplňků.
Špetka barev v podobě květin a doplňků.
Zdroj: foto: behance.net

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Rekonstrukce řadového rodinného domu

Fotografie pro roubenku Anita

Fotografie novostavby

Horský byt pod Ještědem

Foto pro chalupu u Břízek

TMAVÁ KUCHYNĚ SE DŘEVEM

Sledujte nás

Nejčtenější články

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Vyvýšené záhony ocení i milovníci okrasných rostlin

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Renovace komínů pomocí unikátní omítky Izonil

Rady do malé zahrady

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock