Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Netradiční loftové bydlení z půdy

Netradiční loftové bydlení z půdy

Dnešním článkem bychom chtěli přinést trochu inspirace všem, kteří uvažují o rekonstrukci podkroví. Zavedeme vás do pražské čtvrti Bubenče, v němž se skrývá malý loftový byt. A jak všichni víme, loftové bydlení je velkým trendem posledních let, protože nám nabízí neuvěřitelné možnosti, co se týče jeho zařízení.

Byt ve starém půdním prostoru

Původně se zde objevuje neobvyklý půdní prostor v rohovém činžovním domě, který pochází z 30. let minulého století. Majitel čeká jeho potencionální a rozhodující se, že zde vznikne byt, jenž bude přes své malé rozměry působit prostorně. Úkolu se ujal architekt Dalibor Hlaváček. Zaměřte se na obyvatele místa - a to z prostoru, jenž dříve sloužil vaše k sušení prádla. Během celé rekonstrukce bylo možné přijímat finanční rozpočet i přání majitele.

Výsledek architektury práce byl vytvořen neobvyklým prostorovým řešením, které obsahuje zkombinování nejrůznějších materiálů, barev i tvarů. Výhodou bytu je vhodný výhled na Stromovku a trojskou zoologickou zahradu. Ačkoliv se stane, že budeš hledat jednu z oken jako nevýhoda, není to tak. V pokoji, již zastiňuje, nachází ložnice, v níž je přes léto dostatek stínu - právě díky lípě.

Netradiční loftové bydlení z půdy

Multifunkční bydlení

Celý byt je určen jako mezonet. Díky originálnímu schodišti a "lávce" z podlahy vznikl prostor, ve které se nachází velká místnost s velkou střechou, která má jako obývací pokoj. Zobrazit z galerie je vidět na všechno trochu jinak. Kuchyň a koupelna jsou umístěny v dolních částech bytu, soukromá zóna (ložnice, koupelna, WC) se nachází v horní části bytu.

Výhodou bytu je jeho multifunkčnost. Schodiště v sobě šikovně ukrývá kuchyňské skříňky, knihovnu a plynový kotel jsou ukryty ve výklencích mezi komíny. V koupelně najdeme pračku se sušičkou, obě schované ve vestavěné skříni. Vestavěné skříně jsou k dispozici i ložnici.

Podlahy a nábytek mají dekor dubu, vestavěný nábytek je v bílé barvě mohou lesku. Kuchyně, ačkoliv je opravdu malá, výhodná příjemná při vašem použití. Dvířka kuchyňských skříněk jsou z dubové dýhy, pracovní deska ze žuly a spotřebiče s nerezovou dodávkou pro domácnost a punčoch.

Zdroj: idhea.cz

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

BYDLENÍ MEZI ÚHLY

Horský byt v Jizerkách II.

Dětský pokoj pro malou slečnu

Moderní mezonetový byt

Irkutské zahrady

CHATA U LIPNA

Sledujte nás

Nejčtenější články

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Renovace komínů pomocí unikátní omítky Izonil

Rady do malé zahrady

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Co (ne)odradí slimáky

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock