Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

Domácí aviváž za pár korun? Aneb 4 tipy na domácí čističe

Domácí aviváž za pár korun? Aneb 4 tipy na domácí čističe

Mnoho z nás si začíná všímat více věcí v našem okolí. Jednou z nich je velká spousta chemie, která nás obklopuje doslova na každém kroku. Víte ale, že například mnoho čisticích prostředků lze nahradit levnější a hlavně zdravější alternativou, jež bude mít stejné účinky jako přípravky kupované? Proto vám přinášíme tipy na čtyři prostředky, co stojí za to, vyzkoušet.

Domácí tablety do myčky

Ten, kdo vymyslel myčku, byl opravdu chytrý. Nejen že ušetří spoustu vody, ale také času stráveného při mytí nádobí. Jako další způsob, jak ušetřit, se nám nabízí domácí tablety do myčky. Dělejte si je však v přiměřeném množství, jelikož mohou časem ztvrdnout. Příprava je jednoduchá: Smíchejte díl jedlé sody, díl sody na praní, půl dílu kuchyňské soli a půl dílu kyseliny citronové. Poté vložte do vzduchotěsné sklenice, v níž vám prášek či tablety vydrží déle. Jestliže nemáte zájem o prášek, ale přímo tablety, postupujte stejně, jen do směsi dejte pár kapek vody, které prášek umožní vložit do formiček a poté vyklepnout. Opět skladujte ve vzduchotěsné nádobě.

Domácí aviváž za pár korun? Aneb 4 tipy na domácí čističe

Čistič na WC

Čištění toalety lze považovat za jednu z největších nočních můr nejedné hospodyňky. Pokud chcete odstranit vodní kámen a jiné usazeniny, nesahejte po drahých čističích. Stačí, když mísu posypete trochou jedlé sody a zalijete octem. Pak nechejte působit. Směs bude bublat, což značí to, že se započal čisticí proces.

Čistič na koberce

K vyčištění běžných skvrn z koberce stačí směs ze tří surovin. Těmi jsou voda, soda a ocet. Celý postup přípravy vypadá následovně: Do misky dejte dvě polévkové lžíce sody, jednu lžičku octa a jednu vody. Směs promíchejte a nechte probublat. Kašičku naneste na koberec, nechejte chvilku působit a vykartáčujte. Potom směs z koberce vysajte.

Domácí aviváž na prádlo

Jestli vám nejde jen o to, aby vaše prádlo vonělo, ale hlavně o to, aby se z něj odstranila všechna přebytečná chemie z prášku či minerály z vody, je pro vás vhodná právě tato domácí aviváž, která prádlo navíc krásně změkčí. Stačí smíchat ocet s vodou v poměru jedna ku jedné. Poté stačí tuto směs nalít do přihrádky na aviváž v množství jednoho decilitru. Pro navonění prádla přidejte i pár kapek esenciálního oleje. Druhou výhodou je, že vám směs pročistí pračku.

Štítky: tipy a triky úklid
Domácí aviváž za pár korun? Aneb 4 tipy na domácí čističe

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Útulné podkroví pro hosty

Jahodové sady

Dokonalá ergonomie a rozmístění

Byt v rezidenci Braník

Rezidenční bydlení

Kuchyň s jídelnou a obývacím pokojem

Sledujte nás

Nejčtenější články

Anglická kuchyně třeba i u vás doma

Dokonalý domov na horách spojující masivní dřevo, kámen a sklo

Perníková chaloupka

Bioplynová stanice do vašeho domova

Jak vytápět nový dům od roku 2022?

Vánoční inspirace a dekorace

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock