Ukládání projektu

Tato stránka používá cookies, pro správnou funkci stránky prosím sdělte svůj souhlas.

5 tipů, jak udělat z obýváku nejútulnější místo na světě

rostliny v obývacím pokoji
rostliny v obývacím pokoji

Kdo by nechtěl mít doma obývák jak z katalogu či lépe řečeno, jak z Pinterestu? Nemusíte být interiérový designér, nemusíte ani ovládat nejnovější trendy interiérového designu. Stačí, když si osvojíte pár triků, jak udělat z vašeho obývacího pokoje útulné hnízdečko.

1.Rostliny

Žádný obývací pokoj se neobejde bez rostlin. Pokud si myslíte, že vám něco doma chybí, poohlédněte se. Možná je to právě nějaká rostlinka. Říkáte, že nejste zrovna vyhlášený pěstitel a vše vám umře? Začněte s kaktusy. Nevyžadují mnoho péče a pokud na ně zapomenete, rychle se zotaví. Už pár maličkých sukulentů nadzvedne útulnou atmosféru vašeho domova na jiný level.

2.Ideální kombinace barev

Barvy nás ovlivňují. Naše nálada se může rázem změnit, když se objevíme ve spleti barev, které jsou pro nás příjemné. Aby byl váš obývací pokoj dokonalý, musíte na ně myslet. Vyberte takovou kombinaci barev, která nepůsobí chladně. Nemělo by jít o výrazné barvy. Můžete zkombinovat dvě, nemusíte se zaměřit na jednu. Ideální jsou barvy přírodní, zemité.

Náš tip: Barvu polštářů či deky změníte raz dva. Při malování stěn to už tak snadné není. Předem zjistěte, jaké barvy se nejvíce hodí do obývacího pokoje.

prostorný obývací pokoj
prostorný obývací pokoj

3.Správne světlo

Správně světlo je důležitý faktor. Již od malička jsme poslouchali při čtení „rozsviť si, zkazíš si oči“. V tomhle případě řekneme „zhasněte, zkazíte si atmosféru“. Příjemné tlumené světlo během zimních večerů v kombinaci s malými světýlky je k nezaplacení. Přidat můžete i svíčky. Obecně se do obývacího pokoje nehodí bílé ostré světlo. Vybírejte proto žárovky s teplou bílou barvou. Aby byl váš obývací pokoj útulný i přes den, je třeba do něho dostat tolik denního světla, kolik je možné. Pokud je navíc váš obývací pokoj orientován na západ, vyhráli jste.

5 tipů, jak udělat z obýváku nejútulnější místo na světě

4.Příjemná vůně

Každému evokuje slovo příjemná vůně něco jiného. V tomhle případu nemáme na mysli vůni smažených řízků. Pach po vaření a nevětraném obývacím pokoji vám bude způsobovat vrásky na obličeji. K tomu, abyste dosáhli dokonalé útulnosti a pohodlí, si musíte vybrat správnou vůni. Takovou, která vám vykouzlí úsměv na tváři a navodí pocit domova. Zkuste vůni vanilky, skořice, čerstvé bavlny nebo levandule. Nezapomeňte však také pravidelně větrat. Pravá vůně svíčky se projeví pouze, když je vzduch zcela čistý.

5.Textílie

Polštáře, deky, přikrývky, závěsy, koberec - to vše jsou textilie, které dodávají vašemu obýváku tu pomyslnou tečku. Teprve tehdy bude vše dokonalé a útulné, když se zaměříte i na tyto, ne zcela nejmenší detaily. Jemňoučká deka a polštářky různých tvarů a barev vás už nepustí z gauče. Nezapomínejte ani na správné materiály. Nejlíp uděláte, pokud se rozhodnete pro přírodní látky ze lnu, bavlny či vlny.

elegantní interiér
elegantní interiér

Rada na závěr: Při zařizování obývacího pokoje se zamyslete nad tím, co ve vás vyvolává pocit domova. Pro někoho jsou to knihy, pro někoho specifická vůně či květiny. Přemýšlejte nad tím, co vám dělalo radost v dětství. Možná to bude vůně jablečné štrúdlu, kterou pekla babička. Nepouštějte se do zařizování obývacího pokoje bezhlavě a jen proto, že se vám aktuální trend líbí v časopise. Zařiďte si bydlení tak, aby představoval domov a hlavně charakterizoval vaši rodinu.

Štítky: tipy a triky

Další články

Postavili jste dům, rekonstruovali byt nebo máte hezkou zahrádku a rádi byste se pochlubili?

Nejnovější realizace

Rekonstrukce řadového rodinného domu

Fotografie pro roubenku Anita

Fotografie novostavby

Horský byt pod Ještědem

Foto pro chalupu u Břízek

TMAVÁ KUCHYNĚ SE DŘEVEM

Sledujte nás

Nejčtenější články

Jaké dřeviny jsou vhodné na rychle rostoucí živý plot

Neuvěřitelně rychle rostoucí živý plot

Vyvýšené záhony ocení i milovníci okrasných rostlin

Vybíráme dlažbu na terasu

Luxusní dům z přepravních kontejnerů

Renovace komínů pomocí unikátní omítky Izonil

Všimli jsme si, že blokujete reklamy

Příprava kvalitního obsahu je časově i finančně náročná. Abychom pro vás mohli i nadále připravovat zajímavé články, potřebujeme vám zobrazovat reklamy, díky kterým můžete stránky prohlížet zdarma. Prosíme o vypnutí blokování reklam, aby i do budoucna mohl být obsah našeho webu zdarma pro všechny.

adblock